Sayfa 449/705 İlkİlk ... 349399439447448449450451459499549 ... SonSon
Arama sonucu : 5639 madde; 3,585 - 3,592 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1. Sürekli çalıştığım banka bile benim ne zaman ne yapacağımı çözemedi. Misal ; borsada işlem için Onbinde 2 komisyon veriyorum. Geçen gün habersiz Onbinde 5 yapmışlar. Anında hiç haber vermeden tüm portföyü başka bir bankaya virmanladım. Şimdi arayıp duruyorlar. Telefonu açmıyorum bile. Watsaptan yazmış m.t. bende '' bulunmaz bursa kumaşı değilsiniz '' yazdım.

Bir yanlışlık olmuş, geri portföyü taşıyın yine aynı şekilde çalışalım yazıyorlar.

2. Hadi önceki yapıda liyakat sorgulanıyordu...

Sonra birileri ekonominin üzerinden buldozer gibi geçtikten sonra mecburen rasyonaliteye dönülüp liyakat sorunu giderildi...

Ancak bakıyorsun bu 2. formasyon da enflasyon dört nala devam ederken milletin parası her gün erirken aylık enflasyon %6'larda beklenirken yeterli seviyeye ulaşıldı açıklaması yapıyor...

Bakıyorsun daha liyakatliler... Ama bu saçmalık neden???

Neden enflasyonu dizginlemek kimsenin işine gelmiyor...

Hakikaten kafayı yememek elde değil...

Tek bir merkezin izin verdiği sınırlara göre sorunu çözermiş gibi yapmakla bu işin kümülatif etkilerinden kaçınmak mümkün değil...

Geciktikçe kartopunu büyütüyorsunuz...

Gerçi boşuna konuşuyorum....

Gördük ki kimsenin derdi ekonomi ülke falan değil,,, herkesin derdi koltuk ve populizm... Mevcutun da muhalefetin de...

3. Beyler 40 vs veriyorlar .
    En iyi mevduat nerede s anda ?
    3 aya ok im.

Alıntı Originally Posted by jackwalsh2 Yazıyı Oku
    Beyler 40 vs veriyorlar .
    En iyi mevduat nerede s anda ?
    3 aya ok im.
    Akbank 3 ay %48 veriyo.

Alıntı Originally Posted by theosos Yazıyı Oku
    Hadi önceki yapıda liyakat sorgulanıyordu...

Sonra birileri ekonominin üzerinden buldozer gibi geçtikten sonra mecburen rasyonaliteye dönülüp liyakat sorunu giderildi...

Ancak bakıyorsun bu 2. formasyon da enflasyon dört nala devam ederken milletin parası her gün erirken aylık enflasyon %6'larda beklenirken yeterli seviyeye ulaşıldı açıklaması yapıyor...

Bakıyorsun daha liyakatliler... Ama bu saçmalık neden???

Neden enflasyonu dizginlemek kimsenin işine gelmiyor...

Hakikaten kafayı yememek elde değil...

Tek bir merkezin izin verdiği sınırlara göre sorunu çözermiş gibi yapmakla bu işin kümülatif etkilerinden kaçınmak mümkün değil...

Geciktikçe kartopunu büyütüyorsunuz...

Gerçi boşuna konuşuyorum....

Gördük ki kimsenin derdi ekonomi ülke falan değil,,, herkesin derdi koltuk ve populizm... Mevcutun da muhalefetin de...
    Bu yazdıklarım doğrudan size yapılan bir eleştiri değil, size ve herkese..

Babillerde buğdayı depolayanlarda, Feodal Avrupada duvarları çekenlerde, çağına ayak uydurarak form değiştirdi, cebinizdeki paraya, size hissettirmeden çöküyor. Bu gibi saptamaları yapanlar var; ama eyleme geçen yok. Herkes kendi keyfinin peşinde, kendine dokununca sesi çıkmaya başladı. İnsanoğlu özünde bencil değil; fakat buna yönlendiriliyor. Sınıflı toplumda bu döngü sürekli olur, olmaya devam edecekte. Ya kapitalizme savaş açmalısınız (sosyalist veya komünist) ya da kapitalizmle mutlu mesut yaşamalısınız (diğer tüm seçenekler).
    There is no escaping risk altogether and the future looks pretty grim.. So, not being aware of the facts can't be regarded as an excuse. Rules, without them, we'd live with the animals. If the rule you followed brought you to this, of what use was the rule?

6.  Alıntı Originally Posted by canlı Yazıyı Oku
    Sürekli çalıştığım banka bile benim ne zaman ne yapacağımı çözemedi. Misal ; borsada işlem için Onbinde 2 komisyon veriyorum. Geçen gün habersiz Onbinde 5 yapmışlar. Anında hiç haber vermeden tüm portföyü başka bir bankaya virmanladım. Şimdi arayıp duruyorlar. Telefonu açmıyorum bile. Watsaptan yazmış m.t. bende '' bulunmaz bursa kumaşı değilsiniz '' yazdım.

Bir yanlışlık olmuş, geri portföyü taşıyın yine aynı şekilde çalışalım yazıyorlar.
    Sn. canlı, bu onbinde 2 komisyon hisse senedi için değil mi, viop komisyon oranı değil?

7. KKM hesaplarındaki faizin, merkez bankasının uyguladığı faizin en az %85 i olması gerektiği uygulaması da sona eriyor galiba. Su an döviz dönüşlü kkm için % 36 faiz uygulanıyor. Dün 38,25 idi. KKM için yolun sonu görünüyor. Ne yapmalı?...

8.  Alıntı Originally Posted by DavyCrockett Yazıyı Oku
    KKM hesaplarındaki faizin, merkez bankasının uyguladığı faizin en az %85 i olması gerektiği uygulaması da sona eriyor galiba. Su an döviz dönüşlü kkm için % 36 faiz uygulanıyor. Dün 38,25 idi. KKM için yolun sonu görünüyor. Ne yapmalı?...
    Eskisi en az 85% di. O oran değiştirildi. Yeni oran 80% oldu.

Sayfa 449/705 İlkİlk ... 349399439447448449450451459499549 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •