Sayfa 496/705 İlkİlk ... 396446486494495496497498506546596 ... SonSon
Arama sonucu : 5636 madde; 3,961 - 3,968 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

1. Fonlardan da nefret etmeye başladım. Alayının köküne kibrit suyu...

2.  Alıntı Originally Posted by cihangirkonya Yazıyı Oku
    Ben ocakta topladıkları krvden aldım da, fon artıda ortada kâr payı yok. Ocak 10 dan itibarenki kâr verilmedi bana. Ondan ortalığa soruyorum, daha önceki finansbank kar payı ödeyen fonlarında her ay düzenli gelmiyor muydu? Pazarlarken krvyi aylık %0.4 civarı getiri olacak diye pazarladılar, garanti mevduat gibi...
    Ben 11 aydır aliyorum.yarin yada 22 sinde yatar beyefendi.olmadi açın qnb investe sorun müşteri temsilcinize.sizinle ilgilenen biri vardır muahakkak.

3.  Alıntı Originally Posted by Paragöz35 Yazıyı Oku
    Şimdide Vakıfbanktan atak var , 1 aylık %46 , 3 aylık %49 olmuş..
    Aynı gün saat 14:00 'e kadar 92 gün vadeli bağlarsan
    48% , ertesi gün yani bir gün valörlü bağlarsan 49% faiz veriyor

Ama tabii 1 gün valörlü bağladığın için aldığın gerçek faiz (92 ÷ 93) × 49 = 48.47% oluyor.

Bize de bir kamu bankasının kendi vatandaşına niye böyle cinlikler yaptığını düşünmek kalıyor.

4.  Alıntı Originally Posted by tantrum Yazıyı Oku
    Aynı gün saat 14:00 'e kadar 92 gün vadeli bağlarsan
    48% , ertesi gün yani bir gün valörlü bağlarsan 49% faiz veriyor

Ama tabii 1 gün valörlü bağladığın için aldığın gerçek faiz (92 ÷ 93) × 49 = 48.47% oluyor.

Bize de bir kamu bankasının kendi vatandaşına niye böyle cinlikler yaptığını düşünmek kalıyor.
    ben 91 gün %49'dan faiz almayı yeğlerdim, %48 faizle 92 günden daha gazla getirisi var..

5.  Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    ben 91 gün %49'dan faiz almayı yeğlerdim, %48 faizle 92 günden daha gazla getirisi var..
    49% istersen ona da bir gün valör koyuyor.

Bu durumda 91 gün için alacağın gerçek faiz (91 ÷ 92) × 49 = 48.47% oluyor.

6.  Alıntı Originally Posted by Mathias Yazıyı Oku
    Mevduata yansımadığı ve doları düşürmediği sürece politika faizini artırmanın hiç bir faydası yok.Bankalar dağıtamadıkları paraya mevduat faizi vermek istemiyor haklı olarak.Politika faizi 8.5 iken 18 olan dolar 45 faizde 31 tl.Mevduat faizleri ise bu süreçte yerinde saydı.Ağrı kesici alıyorsunuz ama ağrı devam ediyor.Sizde dozu artırıp duruyorsunuz ağrı hala devam ediyor gibi bir durum.
    Dozu arttırdıkları falan yok... Geçen sene de %40 alıyorduk, şimdi de %44 alıyoruz...

Sadece kredi tarafı engellendi, mevduatta değişen bir şey yok...

Çünkü ancak bu kadarına izin veriliyor...

7.  Alıntı Originally Posted by KNUCK Yazıyı Oku
    Teşekkürler. O zaman 32,799 başa baş noktamız. Son 39 gün bakalım pişman edecek mi mevduat beni.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Etmez bu ortamda...

39 gün sonra bu trendle dolar en çok 32 olur.

Primle DDKKM yapanlar bile yıllık yüzde 5 ile 15 arasında bir zararı olabilir.

Ancak, bu çok daha ağır bir hasar için sigorta primi olarak kabul edilirse çok değil....
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

8. 10 bankanın toplam karı 500 milyar lirayı aştı

kaynak: AA.

Kahramanmaraş merkezli depremler ve seçim belirsizliklerinin yaşanmasının ardından değişen ekonomi yönetimi ve para politikası ile zorlu bir yılı geride bırakan bankalar, her şeye rağmen rekor kar elde etti.

2023'te en yüksek karı 89,9 milyar lira ile Ziraat Bankası elde ederek, önceki yıla göre karını yüzde 118,7 artırmış oldu.

Garanti BBVA, 87,3 milyar lira ile ikinci, Türkiye İş Bankası 72,3 milyar lira ile üçüncü, Yapı Kredi 68 milyar lira ile dördüncü ve Akbank 66,5 milyar lira beşinci sırada yer aldı.

Önceki yıla göre 2023'te Garanti BBVA karını yüzde 49,3, Türkiye İş Bankası yüzde 17,4, Yapı Kredi yüzde 28,9 ve Akbank yüzde 10,8 artırdı.

Karlılık bazında bu bankaları sırasıyla, 33,2 milyar lira ile QNB Finansbank, 27,9 milyar lira ile DenizBank, 26,6 milyar lira ile Kuveyt Türk, 25 milyar lira ile VakıfBank ve 10,1 milyar lira ile Halkbank izledi.

Banka karları neden bu kadar farklı artmış?

Ziraat yüzde 118, Akbank yüzde 10...
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

Sayfa 496/705 İlkİlk ... 396446486494495496497498506546596 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •