Sayfa 611/712 İlkİlk ... 111511561601609610611612613621661711 ... SonSon
Arama sonucu : 5692 madde; 4,881 - 4,888 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri ( ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları) - IX

On.hs
    1 aylık 54 3 aylık 55 250k. Kadar.

2.  Alıntı Originally Posted by ayhanol1 Yazıyı Oku
    Haddimi aşarak acizane tavsiyem Türkiye gibi ülkelerde çoook çok uzun vade (6ay) yatırım yapmamak lazım. Bu bile size çok kazandırır..
    Çok haklısınız. Bundan daha on gün önce faizler iyi, 92 güne bağlayayım deseniz %46-47'den bağlayıp şimdi de ardından bakakalacaktınız. Akbank %57'i gördü, daha yüksekleri de vardır.

3.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Tansu çiller dönemi hariç faizden kazanan olmuşmudur
    İmar Bankası dönemi; 1999-2005 arası gibi. Offshore hesabı olanlar dışında bayağı iyi kazandırdı. Offshore'lar daha iyi kazandı da sonra bir bardak su içtiler paraların üzerine.

4. Bir şey soracağım, bankalar genelde en yüksek faizi, 92 gün ila 400 gün arasında vadeli hesap açarsanız veriyor. Bu durumda,
    bir yıl içerisinde beklenen enflasyonu şu anki oranlara bakıldığında %57 %60 civarında olacağını mı düşünüyorlar? Yoksa 92 gün vadelilere ilgi mi çok az?

5. Buyuk hata edip 23 subatta 182 gun 48 den bagladim.o tarihte dusecek diye dusundum yanlis yaptim.
     Alıntı Originally Posted by ActuallyMelik Yazıyı Oku
    Çok haklısınız. Bundan daha on gün önce faizler iyi, 92 güne bağlayayım deseniz %46-47'den bağlayıp şimdi de ardından bakakalacaktınız. Akbank %57'i gördü, daha yüksekleri de vardır.
    M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Bankalar DDKKM de eskisi gibi prim vermek istemiyorlar.

DDKKM yi uzatmak istemiyorlar gibi...

Ya da 2-3-4 gibi çok düşük oran veriyorlar ki bu oranlarla bağlayacağıma Nkolay ın 4.25 lik USD reposu var.

Ancak Yüzde 60-65 TL faizi de uzun vadede (bir miktar deval de olsa) iyi kazandıracak gibi..

Halk TV yorumcuları dışında daha önce rasyonel politikalara dönülmesi üzerine olumsuz yapanlar dahil tüm yorumcular mevduat faizinin diğer yatırım araçlarına göre daha iyi kazandıracağını söylüyorlar.

Seçim sonrası deval olur mu diye ben de çok düşündüm.

Sonta zaten bu deval ekonomiyi yönetenlerin ayağına sıkmak olacağından artık itibarlarını yitirmiş olacaklar.

Bu durumda Şimşek in sözüne güvenilmeyeceğinden varlığının da nedeni kalmaz.

Son 6 ayda DDKKM de yaklaşık yüzde 10 zarar ettim.

Yani tüm varlığım yüzde 10 düşmüş oldu.

Saat 12:00 ye kadar son dakikaya kadar kararsız kalsam da bugün itibarı ile TL ye döndüm.

Zira 1990 lar örneğindeki gibi FAİZ ile hiçbir dönem ekonominin bu zor yıllarında olduğu kadar bu kadar kolay para kazanılabilir.

Yüzde 60-65 aralığında 3 ayda bile hesap makinası alıp kazancı gördüğünüzde dolarda park etmek mantıksız geldi.

Tamam enflasyon var, bir miktar deval de olabilir. Ancak 1 yıl sonra doların 45-50 olma olasılığı çok düşük.

Ancak sizin TL varlığınız arttıkça kredi faizleri nedeniyle bir süredir artmayan ve artamayacak olan gayrimenkul vs. için her ay daha çok birikiminiz oluyor.

Halbuki o ev, araba her ay yerinde sayıyor.

Yanlış mıyım.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

Syn virtue ;

Ben olsam tüm yumurtaları aynı sepete koymazdım....%50 oranıda TRY ye geçer diğerini de döviz bazlı bir enstrumana yatırırdım...

8. https://www.vakifbank.com.tr/mevduat...px?pageID=2376

1 milyon 6 ay vade yüzde 65 kazanç ile 6 ay vadede 311 bin faiz getiriyor.

5 milyon 6 ay vade yüzde 65 kazanç ile 6 ay vadede 1.559.000 bin faiz getiriyor.

10 milyon 6 ay vade yüzde 65 kazanç ile 6 ay vadede 3.118.000 bin faiz getiriyor.

Böyle kazanç hangi işte var?

Bu kazançlarla BİST bir yere gidebilir mi?

Su akarken testiyi doldurmak lazım.

Sonuçta son 4 yılda yüzde 800 pirim yapmış BİST teki riskin 10 da biri değil.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

Sayfa 611/712 İlkİlk ... 111511561601609610611612613621661711 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •