Sayfa 14/30 İlkİlk ... 4121314151624 ... SonSon
Arama sonucu : 236 madde; 105 - 112 arası.

Konu: Oltaya Takılanlar - SON

TL BAZLI DEĞERLENDİRMELER

Hangi senet, hangi periyotta, hangi yüzdelik bant içinde, kaç bardır hareket ediyor? 60 dk’lık periyot ve % 2’lik bant süzgeci şu şekilde oluştu;

Hangi senet, hangi periyotta, hangi yüzdelik bant içinde, kaç bardır hareket ediyor? Seanslık periyot ve % 2’lik bant süzgeci şu şekilde oluştu;

Hangi senet, hangi periyotta, hangi yüzdelik bant içinde, kaç bardır hareket ediyor? Haftalık periyot ve % 15’lik bant süzgeci şu şekilde oluştu;

USD BAZLI DEĞERLENDİRMELER

Hangi senet, hangi periyotta, hangi yüzdelik bant içinde, kaç bardır hareket ediyor? Günlük periyot ve % 4’lük bant süzgeci şu şekilde oluştu;

Hangi senet, hangi periyotta, hangi yüzdelik bant içinde, kaç bardır hareket ediyor? Haftalık periyot ve % 10’luk bant süzgeci şu şekilde oluştu;

2.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Evet sanırım haklısınız, ürün yelpazesinde göremedim. Ama alternatif olarak finnet düşünülebilir...
    Matrisk bilgiye tlf açmıştım msdowlonder programını niye sitede göremediğimi üyeliğimi devam ettirmek istiyorum diye sormuştum onlarda bu artık bu programı kaldırdık dediler. Matrisk gold kullanıcıların msdowlander programı olduğunu ama metastock un son versiyon olması gerektiğini söylediler. Bende 9 programı var çok uğraştım olmadı matrisk'teki arkadaşlarla bağlantı kurduk onlarda yapamadılar. Verileri nereden bulabiliriz diye arıyoruz.

Alıntı Originally Posted by burhangirgin Yazıyı Oku
    Matrisk bilgiye tlf açmıştım msdowlonder programını niye sitede göremediğimi üyeliğimi devam ettirmek istiyorum diye sormuştum onlarda bu artık bu programı kaldırdık dediler. Matrisk gold kullanıcıların msdowlander programı olduğunu ama metastock un son versiyon olması gerektiğini söylediler. Bende 9 programı var çok uğraştım olmadı matrisk'teki arkadaşlarla bağlantı kurduk onlarda yapamadılar. Verileri nereden bulabiliriz diye arıyoruz.
    Sorunca öyle derler, ama MS 11 onların datayı açıyor, çalışır yani. MS 11 bulun netten.

Şuradan, foreks fx plus da metastock verisi sağlıyor, ister indirme şeklinde, ister real time anlık data şeklinde...

Herhangi bir paketle sınırlı değil, en düşüğünü de alsanız, oluyor. Sadece, ilk başta kapalı geliyor, açtırmanız lazım, o da bir lisans şeklinde ama, aslında ücretsiz. Destek hattına sorun, tabi paketi almanız lazım. Finnet de olabilir, ama onlarda seans verisinin daha altı, misal 5 dk. yok.

https://trader.foreks.com/fx-plus

Söyleminizden anladığım, 'çok uğraştım olmadı.', sizde Matriks Gold var, demek ki MS 11 bulmalısınız. Selamlar

Burhan Bey, ben de görüştüm bana da aynısını söylediler. Matriks Gold Veri Terminali ve Anlık Datayı almak aylık 500 TL'ye sağlanabiliyor.

Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Sorunca öyle derler, ama MS 11 onların datayı açıyor, çalışır yani. MS 11 bulun netten.

Şuradan, foreks fx plus da metastock verisi sağlıyor, ister indirme şeklinde, ister real time anlık data şeklinde...

Herhangi bir paketle sınırlı değil, en düşüğünü de alsanız, oluyor. Sadece, ilk başta kapalı geliyor, açtırmanız lazım, o da bir lisans şeklinde ama, aslında ücretsiz. Destek hattına sorun, tabi paketi almanız lazım. Finnet de olabilir, ama onlarda seans verisinin daha altı, misal 5 dk. yok.

Söyleminizden anladığım, 'çok uğraştım olmadı.', sizde Matriks Gold var, demek ki MS 11 bulmalısınız. Selamlar
    MS 11 Matriksin ürettiği MetaStock datasını açıyor....

Evet finnet'te 5-60 dk klasör yok dediğiniz gibi...

Foreks'i aradım ama derdimi anlatamadım. Biz sizi arayacağız deyip kapattılar. Onlardan telefon bekliyorum.

Sayın Achiles, Foreks'in en düşük paket fiyatını biliyor musunuz? Matriksle fiyat karşılaştırması yapmak istiyorum.

Burhan Bey; Siz Matriks Gold Veri Terminalini satın aldınız mı?

Sayın Achiles her konuda imdadımıza yetişiyorsunuz çok teşekkür ederim Eğer MS verisini R/T olarak çok ücret istemezlerse ver bana uyarsa almayı düşüneceğim...

Estağfurullah, bu konularda biraz tam teşekküllü cevat kelleyimdir sizin anlayacağınız.

Verdiğim linkte fiyat var altta, 459 TL.

Metastock verisi ücretsiz, sadece kapalı geliyor özellik ilk başta, açtırmalısınız, şu pakete bu pakete özel değil.

Çok kaliteli, profesyonel bir şey beklemeyin, böyle de bir hizmetimiz var şeklinde Metastock data aktarımı.

İndirme yapacaksanız gün sonu, fazla sorun olmuyor da, otomatik veri aktarımı ve anlık datada sorunlar var, yani çok kaba bir hizmet, detaylandırılmamış, muhtemelen fazla da talep olmadığından/kalmadığından.

Bilgisayarı hiç kapatmazsanız, o zaman sorun yok. Ya da çok düzenli şekilde her seanstan önce açarsanız, oluyor ama, misal;

İşiniz vardı, bilgisayarı geç açtınız, programa girdiniz, o saat itibarıyla hangi datalar seçiliyse, küt küt üzerine yazmaya başlıyor, eksik veriyi de sorgulayayım tamamlıyayım yok. Bi bakıyorsunuz işte 1 dk., 5 dk., verisinde boşluk oluşmuş, hadi orasını tekrar manuel indir, anlık dataya geç, anlık dataya geçene kadar yine boşluk oluşuyor, tam keşmekeş. Akşam tekrar o verileri bi daha indirip üzerine yazacaksınız, yoksa data geçmişinde eksiklikler olur v.s.

Ama, var mı var...yani..

Foreks fx plus, Matrikse çok benzer, expert advisor ve explorer yok, yerine indikator builder var kısmen bunları kapsıyor. En önemli özelliği internet tabanlı ve lite olması, yani her bilgisayarda açar, çatır çatır çalışır, Matriks gibi datayı HDD ye indirip de oradan açmıyor, tradingview gibi, grafiği açınca, datasını her açılışta internetten çekiyor çok hızlı, yazılım dili internet tabanlı v.s.

Sırf Metastock anlık verisi için alınmaz bence. Zaten artık çoğunlukla tradingview veya aracı kurumun sağladığı ücretsiz program kullanılıyor onlar da tradingview ile anlaşmalı içinde gömülü geliyor modül. Metastock bizim için eski bir oyuncak gibi, ara ara esiyor kurup kullanıyorum, ama tradingview yetiyor, tradingview'in grafik modülü eski yazılımlara 10 basar, çok esnek.

Ha derinlik takibi, günlük al-sat VİOP yapıyorsanız, bir terminal şart tabi TradePad, ChainPad, ya da gelişmiş koşullu alım satım imkanları var. E onu alınca Metastock verisi olayı da çözülüyor zaten. Selamlar.

Estağfurullah, bu konularda biraz tam teşekküllü cevat kelleyimdir sizin anlayacağınız.

Verdiğim linkte fiyat var altta, 459 TL.

Metastock verisi ücretsiz, sadece kapalı geliyor özellik ilk başta, açtırmalısınız, şu pakete bu pakete özel değil.

Çok kaliteli, profesyonel bir şey beklemeyin, böyle de bir hizmetimiz var şeklinde Metastock data aktarımı.

İndirme yapacaksanız gün sonu, fazla sorun olmuyor da, otomatik veri aktarımı ve anlık datada sorunlar var, yani çok kaba bir hizmet, detaylandırılmamış, muhtemelen fazla da talep olmadığından/kalmadığından.

Bilgisayarı hiç kapatmazsanız, o zaman sorun yok. Ya da çok düzenli şekilde her seanstan önce açarsanız, oluyor ama, misal;

İşiniz vardı, bilgisayarı geç açtınız, programa girdiniz, o saat itibarıyla hangi datalar seçiliyse, küt küt üzerine yazmaya başlıyor, eksik veriyi de sorgulayayım tamamlıyayım yok. Bi bakıyorsunuz işte 1 dk., 5 dk., verisinde boşluk oluşmuş, hadi orasını tekrar manuel indir, anlık dataya geç, anlık dataya geçene kadar yine boşluk oluşuyor, tam keşmekeş. Akşam tekrar o verileri bi daha indirip üzerine yazacaksınız, yoksa data geçmişinde eksiklikler olur v.s.

Ama, var mı var...yani..

Foreks fx plus, Matrikse çok benzer, expert advisor ve explorer yok, yerine indikator builder var kısmen bunları kapsıyor. En önemli özelliği internet tabanlı ve lite olması, yani her bilgisayarda açar, çatır çatır çalışır, Matriks gibi datayı HDD ye indirip de oradan açmıyor, tradingview gibi, grafiği açınca, datasını her açılışta internetten çekiyor çok hızlı, yazılım dili internet tabanlı v.s.

Sırf Metastock anlık verisi için alınmaz bence. Zaten artık çoğunlukla tradingview veya aracı kurumun sağladığı ücretsiz program kullanılıyor onlar da tradingview ile anlaşmalı içinde gömülü geliyor modül. Metastock bizim için eski bir oyuncak gibi, ara ara esiyor kurup kullanıyorum, ama tradingview yetiyor, tradingview'in grafik modülü eski yazılımlara 10 basar, çok esnek.

Ha derinlik takibi, günlük al-sat VİOP yapıyorsanız, bir terminal şart tabi TradePad, ChainPad, ya da gelişmiş koşullu alım satım imkanları var. E onu alınca Metastock verisi olayı da çözülüyor zaten. Selamlar.
    Öncelikle ruhu şad olsun Cevat Kelle'yi bir hatırlayalım

Bugün sabahtan akşama kadar Matriks Gold Veri Terminali ve Forex FX Plus ile çok uzun süre haşır neşir oldum. İkisini de karşılaştırma imkanım oldu. Öncelikle R/T veri sağlama açısından FX Plus'ın çok dahah hızlı olduğunu söyleyebilirim. Matriks çok kasıyor. Fiyat olarak ise Matriks 500 TL'ye FX Plus ise 150 TL'ye aylık aynı işi görüyor. Benim amacım Teknik Analiz değil, sadece veri sağlama açısından. Yine MetaStock'ta analizlerime devam etmeyi düşünüyorum. Matriks için MetaStock 11 şart iken FX Plus için böyle bir şart yok.

FX Plus için söylediğiniz gibi Real Time özelliğini açtırdım. Programda birkaç eksik var ama onu da yazılımcı arkadaşlarla görüşeceğim. Mesela 17,35'den sonra veri alamadım. Çok kullanan olmadığı için ilgilenilmemiş sanırım.

Online platformlara soğuk bakışım devam ettiği için böyle bir yol izlemeyi düşünüyorum. Eğer Foreks FX Plus ile ilgilenen olursa ben de kendi eksikliklerimi tamamladıktan sonra yardımcı olabilirim. Sizin söylediğiniz olumsuzluklarla ilgili demodan deneme yapacağım yarın. Problemler varsa yazılımcı ekibe bildireceğiz. Yılbaşına kadar izin verdiler, inşallah o zamana kadar olumsuzluklar çözülürse ben oyumu FX Plus'tan yana kullanmayı düşünüyorum.

Sayın Achiles; verdiğiniz değerli bilgiler için teşekkür ederim, başım sıkışırsa yine rahatsız edeceğim.

Herkese hayırlı akşamlar...

Sayfa 14/30 İlkİlk ... 4121314151624 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •