Sayfa 154/1012 İlkİlk ... 54104144152153154155156164204254654 ... SonSon
Arama sonucu : 8090 madde; 1,225 - 1,232 arası.

Konu: Viop LV

1. dolar bazlı zarar da olan hisseler bakmali

Duhul
    Apr 2022
    İkamet
    adana
    Gönderi
    6,098
    ...........................................
    Son düzenleme : pisyedili01; 05-10-2023 saat: 20:23.
    Yatırım uzmanı değilim .Aracı kurumlarda bolca uzman ve uzman görüşleri var.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,647
     Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    Hissede orta vadeli yatırımcıyım.Al-sat yapmak ayrı bir olay.Orta vadeli olarak buralardan yeni maliyet oluşturamam.

Zirve neresi bilmiyorum ama geçmişe bakınca o zirveden %20-35 arası düşüş olmuş..

Aylar önce 3.05 geçilemez ,demiştim..Oralardayız...Haydi çoşsun , 2017-18 zirvesi olan 3.25 olsun...

Borsa olmasa da çorbamız kaynıyor..Önemli olan 12 ayda bir bile olsa sağlam yerden tüm portföyle hisse alıp beklemektir.(10 hisse vs)

ABD tahvilleri-dxy-fdax ve ekonomimiz ortadayken....istediği yere gitsin...

Aylarca bekleriz..12x lik hisselerden oluşan sepet...ümidimiz olacak

Global dip-bıst100 de uygunluk ve güzel hisseler..bu 3 lü oldu mu;dolar bazlı %300 ve üzeri kazanç çok kolay...

SABIRRRRRRRRRRRRRRR

Adrenalini viobda gideriyorum..Pazar parası çıktı mı,tamamdır.Onu da yakında tamamen kapatırım...Günlerce ekranı açmayacağım günler olsun,istiyorum..

not: 2017-18 de mülkiyet-hukuk-GÜVEN vs. noktalarda bu günden çok daha iyiydik...Bakalım 3.25 dolar aşılacak mı?

Bıst100: 8487 ve dolar bazlı 3.08 de...tarih 5 ekim 2023

Orta vadeli yorumum budur...ve kolay kolay değişmeyecek..eğer ORTA VADELİ(EN AZ 2 -3 AY) öngörüsü olan varsa kayıt altına alalım..Zamanı gelince konuşuruz.ABKA ,burada yanılmış, deriz ve bir tecrübe daha kazanmış olurum.
    Az ciddiyet, Çok geyik...

bencede ille reel getiri için dolar bazlı bakmak hatalı olur.

hisseler zırt pırt endeks değiştirdi

reel anlamda kazanç çok zor bana göre şu saaten sonra alanlar için.

7 seen önce alanlar için her senenin enflasyonuunu tarihlere göre hissen ile karşılaştırma yapmak lazım.

önceden bistte % 40 kazanmak büyük başarıydı . o kazançla daire bile satın alabilme gücün vardı.

şimdi bi işe yaramıyor senelik % 80 kazansan anca paranı korumuş oluyorsun.

endeks buradayken dolar bazlı katlayacak hisseyi bulamazsın. 1 2 sene önce bulman lazımdı onu.

Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

abka bear abinin demek istediği şu

gelecekte o dolar bazlı grafik öyle bir şekil alırki grafikte kazançlı görünürsün ama reelde bişey yoktur.

Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

6.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    bencede ille reel getiri için dolar bazlı bakmak hatalı olur.

hisseler zırt pırt endeks değiştirdi

reel anlamda kazanç çok zor bana göre şu saaten sonra alanlar için.

7 seen önce alanlar için her senenin enflasyonuunu tarihlere göre hissen ile karşılaştırma yapmak lazım.

önceden bistte % 40 kazanmak büyük başarıydı . o kazançla daire bile satın alabilme gücün vardı.

şimdi bi işe yaramıyor senelik % 80 kazansan anca paranı korumuş oluyorsun.

endeks buradayken dolar bazlı katlayacak hisseyi bulamazsın. 1 2 sene önce bulman lazımdı onu.

Ereğli Usd bazlı 18-24 ayda x2.5-3 kazandırır.

7. Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan, masasında yurtdışından gelen milyarlarca dolarlık yatırım teklifleri olduğunu ve teklifleri kabul etmek için doğru zamanı aradıklarını ifade etti.

Erkan, milletvekillerinin, “Bu gelen yatırım talepleri Avrupa mı, Körfez kaynaklı mı?†sorularına, “Ben 22 senedir Amerika'da çalıştığım için bana gelenler genelde Amerika'dan oluyor ve Dünya Bankası'ndan. Zaten Dünya Bankası bir kredi değil. Dünya Bankası Türkiyemizin ve milletimizin başarı öyküsünün bir parçası olabilmek için çok makul rakamlarda verilen bir yatırım ve biz istedikçe verilen bir yatırım†dedi. Erkan şöyle devam etti: “Ama bunun yanı sıra, aynı zamanda bizim rezervlerimize doğrudan giriş yapabilecek milyarlarca dolarlık teklif mektubu benim masamda ve biz kendi istediğimiz oranlarda kendi istediğimiz koşullarda kabul etmek istediğimiz için geri dönüşü yapmıyoruz. Beni sürekli arıyorlar, biz geri dönmek lüksünü kendi lehimize kullanıyoruz.â€

byteo Guest
     Alıntı Originally Posted by Bear_Bull Yazıyı Oku
    ABKA
    Halka arzlardan gelen paraları düş,
    yine halka arzlardan gelip x100 - x30 a giren hisseleri düş öyle hesapla,
    o zamanlar 350-380 hisse vardı
    şimdi 525 ten fazla.

bence
    bu hesapları yapmayınca dolar bazlı 15 sene önce görülmüş tepeler ile şimdikileri hesaplamanın karşılaştırmanın ne anlamı kaldı ?

neyse herkese iyi akşamlar/geceler.
    Katılıyorum Sn. Bear_Bull içeriği değişen bir şeyin dışına bakıp yorum çok anlamlı değil gibi YTD.

Sayfa 154/1012 İlkİlk ... 54104144152153154155156164204254654 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •