Sayfa 979/1012 İlkİlk ... 479879929969977978979980981989 ... SonSon
Arama sonucu : 8090 madde; 7,825 - 7,832 arası.

Konu: Viop LV

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by altınorta Yazıyı Oku
    Sarayburnu ndan boğazı izlemek müthiş bir his veriyor Nohut abi.
    eskiden son çare yeriydi orası. sonradan, tonton zamanında köprü konuşlandırınca, cazibesini yitirdi.
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    eskiden son çare yeriydi orası. sonradan, tonton zamanında köprü konuşlandırınca, cazibesini yitirdi.
    Vallahi ben topkapı sarayının içinden, seyrettim boğazı, seyre doyamadım Hamza abi, senin kadar gezip görmediğimiz için farkı bilemeyiz tabiki.

El Turco abi bir coşku var, boş ver tadını çıkar orada kutladı burada kutladı.

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by altınorta Yazıyı Oku
    Vallahi ben topkapı sarayının içinden, seyrettim boğazı, seyre doyamadım Hamza abi, senin kadar gezip görmediğimiz için farkı bilemeyiz tabiki.
    gene anlamadın ne dediğimi
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    Gönderi
    3,668
     Alıntı Originally Posted by el turco Yazıyı Oku
    abi zaten yazdım. ben hikayenin başladığı ve bittiği yer izmiri seçerdim. ikinci bir seçenek olsa samsunu seçerdim.

bu insanların emekleri olmasa türkiye 15-20 parçaya bölünüp ermeni-rum-iyalyan-fransız-ingiliz vs bir coğrafya olurdu.

filistinden beter olurdu.
    FAKAT , Ata'nın fikrindeki Cumhuriyet hikayesi Erzurum'da ilk halka yazıldı açıkça... kongre öncesi ve sonrasını Atatürk'ün orada nasıl bir hayati risk aldığını falan okudunuz mu ?

NOTTİNGEN : Halkın nezinde Cumhuriyet = dinsizlik, padişahsızlık anlamına geleceği üçün, Atatürk uzun bir süre bu fikrini kendinden içerü saklamış, en yakın çevresiyle dahi çok kısıtlı paylaşmış...

6. Törenlere niye bu kadar takıyorsunuz etrafınıza bakın.

Milyonlarca hane tamamen gönlünden gelerek balkonlarını bayrakla donattı.

Anıtkabire milyonlar akın etti…

Cumhuriyet başarılı olmuştur…

gene anlamadın ne dediğimi
    Vallahi anlamakta zorlandigim sayılı insanlardansın, ne yalan söyleyim

FAKAT , Ata'nın fikrindeki Cumhuriyet hikayesi Erzurum'da ilk halka yazıldı açıkça... kongre öncesi ve sonrasını oradaki Atatürk'ün orada nasıl bir risk aldığını falan okudunuz mu ?

NOTTİNGEN : Halkın nezinde Cumhuriyet = dinsizlik, padişahsızlık anlamına geleceği üçün, Atatürk uzun bir süre bu fikrini kendinden içerü saklamış, en yakın çevresiyle dahi çok kısıtlı paylaşmış...
    okumamış olabilir miyim? okumamışsam bunları niye yazayım? bugünkü durumdan bahsediyorum.

Sayfa 979/1012 İlkİlk ... 479879929969977978979980981989 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •