Sayfa 283/1012 İlkİlk ... 183233273281282283284285293333383783 ... SonSon
Arama sonucu : 8090 madde; 2,257 - 2,264 arası.

Konu: Viop LV

1.  Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    FİLİSTİN DAVASI sosyalist bir hedef üzerine iken destek aldı ..ama ne zaman o savaşanlar İSLAMİ gaye ye büründü işte o zaman terorist oldu...Yani amaca göre değil kimliğe göre davranıldı...NE YAMAN ÇELİŞKİ ANNE( AHMET KAYA)
    Aha bu da "kendi çalıp, kendi oynamak." Kim söylemiş iddia ettiğiniz veriyi?

Ben Deniz GEZMİŞ ve benzerlerinin işbirliği yaptığı örgütün Filistin Kurtuluş Örgütü olduğunu,
    FKÖ'nün, Hamas vb. den farklı motivasyonları, dinamikleri, amaçları olduğunu söylüyorum.

Filistin'de yaşananlarla ilgili fikir beyan etmedim.
    İlle de niyet okuyacaksanız, sadece; "Hamas'ı desteklemediğimi, hatta PKK çizgisinde bulduğumu" çıkartmanız mümkün olmalı.
    Tabi kendi düşüncesi dışında doğru olamayacağını düşünen "güruhtan" değilseniz.
    Son düzenleme : KısaVade; 09-10-2023 saat: 21:28.
    https://twitter.com/teknikcioblomov
    Al,sat,tut,yakala,sık,bırak vb. tavsiye için aracı kurumunuzla görüşün.

2. Hafız gümüş kuresel dibi vob24 de isaretledim canlı emme enercimisi boşuna harciyorus. Halen uydurma grafikler uydurma teknik analiz masalları

VOB yapmayın dayı adios grand finale.

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    hala gülüyorum ahaha
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

4.  Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    yanlış okumuşum

Satranç ve Tavlanın nasıl icad edildiğini merak ettiniz mi?Satranç başlarda bu kadar taşa sahip olmamasın rağmen daha sonra taş sayısı artmış En son Quinn yani vezirin eklenmesi ile son bulmuştur.Daha sonraki dönemlerde oyun tahtası günümüzdeki şeklini almıştır.Bu yazımızdaki hikaye ilk bulunuşunu farklı bir biçimde anlatmaktadır.

Eski zamanlarda Hint İmparatoru, satranç oyununu yanında bir mektup ile hediye olarak Pers İmparatoruna göndermiştir.
    Mektubunda oyunla ilgili hiç bir açıklama yapmazken söyle bir mesaj yazmıştır;’Kim daha çok düşünüyor, Kim daha iyi biliyor, Kim daha ileriyi görüyorsa O kazanır. işte hayat budur…’

Pers İmparatoru dönemin en alim veziri olan Buzur Mehir ile bu mesajı paylaşarak, ondan oyunu çözmesi ve kendisinin de karşılık olarak Hint İmparatoruna hediye edilmek üzere başka bir oyun icat etmesini ister.
    Vezir haftalarca çalıştıktan sonra gönderilen satrancın her tas hareketini ve oyunu çözer, daha sonra da on günde tavlayı icad eder ve imparatora sunar.

Pers imparatorunun başveziri Buzur Mehir tarafından 1400 yıl önce tasarlanan tavla oyunu, dünyanın en popüler oyunlarından biridir.Zaman kavramından alınan ilhamla tasarlanan oyunun zamana böylesine direnmesi son derece etkileyici.

Senenin birliği olarak tavla bir tanedir;
    4 kösesi 4 mevsimi,
    tavlanın içindeki karşılıklı 6 sar hane 12 ayı,
    pulların toplamı ayin 30 gününü,
    siyah-beyaz pullar gece ve gündüzü,
    karşılıklı 12ser hane günün 24 saatini simgeler
    Hint İmparatoruna satranca karşılık olmak üzere tasarlanan tavla oyunuyla
    birlikte gönderilmek üzere söyle bir mesaj hazırlanır :

'Evet, Kim daha çok düşünüyor, Kim daha iyi biliyor, Kim daha ileriyi
    görüyorsa O kazanır. AMA BİRAZ DA ŞANS GEREKİR. işte hayat budur!

Alıntı Originally Posted by Lucky Player Yazıyı Oku
    hala gülüyorum ahaha
    Anlıyorum
    Hayat hoş gerisi boş

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,579
     Alıntı Originally Posted by ArcModerna Yazıyı Oku
    Hafız gümüş kuresel dibi vob24 de isaretledim canlı emme enercimisi boşuna harciyorus. Halen uydurma grafikler uydurma teknik analiz masalları

VOB yapmayın dayı adios grand finale.
    Mehmetabi ne diyon bu İSRAİL olayına..ARMEGEDEON MU?

Sayende doğruyola geldik.VOBU bıraktık...

Allah razı olsun abi.
    Az ciddiyet, Çok geyik...

Öyle blr şey yok.
    Solcu devrimci gençler fkö kamplarına silah, suikast eğitimi almak için gitti..
    Sonra gelip TR de eylem yaptılar

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

7. Ahq 5bin kayme cepte
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

8.  Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    FRENKLERİN kıçını yalamaktansa....

ARAPLARLA(şuan mazlum olan o..eğer filipinli olsa ona yardım ederdim) BERABER OLURUM...Ha evime almam ama ZEKAT-SADAKA HAYIR NE VARSA VERİRİM...

Bırakın artık şu SZC TV ağzını...

Zulme karşı olmayı itibarsızlaştırmak için saçma sloganlar uydurmaya gerek yok...ALLAH acıyı paylaşmayana o acıyı yaşatır.

Benim anayasam şunu der''ZULME MEYLETMEYİN, ATEŞ SİZE DOKUNUR'' (AYET) başka ilkeler beni bağlamaz.
    Sn ABKA, vicdan taşıyan kimse zulme ortak olmaz, Türk ün de Türk den başka dostu olmaz..
    Irkçılık filan yapmıyoruz, ama kasıt varsa varoluşumuzu koruruz. Türk İslam sentezinden baktığımız zaman her türlü mazluma, ezilene yardım etmek insani ödevimiz zaten.

Ammmaaa iş bizim birliğimizi bütünlüğümüze kast eder hale gelirse "KISASA KISAS" vardır bunu da unutmayalım... Herkes hak ettiğini yaşayacak. Din kardeşiyiz ayağına dağdan geleceksin bağdakini kovacaksın. Nerede o yoğurdun bolluğu. Yok öyle bir hayat. !!!!!

Sayfa 283/1012 İlkİlk ... 183233273281282283284285293333383783 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •