Sayfa 1/2 12 SonSon
Arama sonucu : 13 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Genç yatırımcı

Genç yatırımcı

Çok Değerli hisse.net üyeleri, abilerim, ablalarım, kardeşlerim ve sayın hocalarım hepinizi başlığımın altında görmekten büyük mutluluk duyarım, şimdiden her değerli katkılarınız için teşekkür ederim.

Şimdi izninizle biraz kendimden ve başlığı kurma sebebimden bahsetmek istiyorum.
    22 yaşında, sürekli araştıran, kendi kendini geliştirmeye çalışan, çok okuyan ve öğrenmeye aç meraklı bir kardeşinizim, son kısmı çok önemli…
    Öğrenme merakım bu muhteşem siteyi karşıma çıkardı, bunca zaman nasıl olurda böyle bir yerden haberim olmaz diye kendime kızdım ve üzüldüm.
    Ama henüz hiçbirşey için geç olmadiği kanaatine vardım ve artık aranızdayım.
    17 yaşımda borsa ile tanıştım, çok hata yaptım, çok kaybettim, kandırıldım. Param ufaktı tabiki ama onu kazanmak için verdiğim çaba hiçte ufak değildi, bu yüzden çok kez canım yandı. Bir daha yanmaması için kendimi geliştirme yolculuğuna başladım, 21 yaşımda çokta fena olmayan bir tradera dönüştüm. Ama geçte olsa trade ederek değil yatırımcı olarak büyük kazançlar, erken emeklilikler mümkün olabiliyor bunu öğrendim.

Geçte olsa lafımdan sonra güldüğü duyar gibiyim sayın hocam, değerli abim veya ablam )
    İşte bende tam olarak o yüzden burdayım, hayatta öğrenilmesi en zor şey malesef tecrübe.. Kazanmak için, kaybetmek gerekir. Çok uzattım farkındayım umarım ilgiyi laık görürsünüz de bunlar son cümlelerim olmaz ) Sadade geldim artk;
    30-35 yaşıma kadar hiç dokunmayacağım bir portföy inşa ediyorum, bu adımım için içinden beni tebrik eden sayın değerli abi ve ablalarıma teşekkürlerimi sunuyorum, yapamazsın diyen yine bir o kadar değerli abi ve ablalarıma da o yüzden buradayım diyorum. Çemberin feleğinden geçmiş, acısıyla tatlısıyla tecrübe ve bilgi dolu bir çok saygı değer insanla yani szilerle bunu başarabileceğimi düşünüyorum. Bunu kendi başıma başarabileceğimden de şüphem yok lakin yıllarıma mâl olacak büyük hatalardan sizlerin değerli bilgi ve yardımıyla en aza indirmek gibi bir fırsatı elimin tersiyle itmek istemiyorum.

GençYatırımcı kardeşiniz olarak aranızda bulunmaktan büyük mutluluk duyuyorum, her değerli bilgi ve tecrübelirinize yoldaşlık etmek için can atıyorum. Sıkılmadan buraya kadar okuyan herkese teşekkürlerimi sunuyorum;
    Ben GençYatırımcı kardeşiniz hepinize Merhaba…

2. Hoş geldin kardeşim. Çok araştırır çok çalışırsan ve''tüyo'' peşinde koşan değil, şirketlere ortak olarak yatırımcı gözüyle bakarsan finansal özgürlüğü yakalayabileceğine inanıyorum.

Alıntı Originally Posted by bagbozumu Yazıyı Oku
    Hoş geldin kardeşim. Çok araştırır çok çalışırsan ve''tüyo'' peşinde koşan değil, şirketlere ortak olarak yatırımcı gözüyle bakarsan finansal özgürlüğü yakalayabileceğine inanıyorum.
    İlginiz ve güzel temennileriniz için çok teşekkür ederim, çok şükür tüyoyla hareket etme dönemlerini oldukça geride bıraktım, malesef tıpkı uyardiğiniz şekilde twiterda bu yüzden herşeyini kaybeden kişilerin acı tecrübelerine izleyerek şahit oldum.

Bir şirketi teknik ve temel olarak incelemeden asla yatırım yapmıyorum, kaldı ki hoşuma giden bir şirket bu tüyolarda ismi çok fazla telafuz edilirse 10 değil 20 kere düşünüyorum, bu yüzden bu platformu ve siz değerli üyelerini bulunmaz bir nimet olarak görüyorum 🙏🙏

Eski Stratejim ;

Günlük,hatalık ve aylık olarak ucuz hisseyi al ederine gelince sat şeklindeydi, geçtiğimiz 2 yıl boyunca çok güzel kazançlar elde ettim daha doğrusu öyle zannettim Gördüğüm şey şu oldu, trade ettiğim herhangi bir hisseyi 2 yıl boyunca tutup ekranı kapatıp kendimi yormasaydım, sonuç en kötü ihtimalle aynı olucaktı ve iyi ihtimallede kat ve kat fazla olucaktı.
    Bu yüzden sağlam şirketlere uzun vadeli ortak olma kararı aldım.. Tüm portföyümü BİSTİN 8100-8400 aralığında kademeli olarak verdim.

Sıradaki Stratejim ;

Uzun zamandır teknik ve temel olarak izlediğim hatta bir çoğunda trade yaptiğim sağlam olduğunu düşündüğüm şirketlere Bist in ortalama 6800-7200 seviyelerinden kademeli alımlar yapmak.

KENDİME NOT
    Düşen bıçak tutulmaz !! Düşüşün bitmesini bekle, gerekirse %3-5 yukardan al ama erken davranma !!

Eleştiri
    Yaklaşık bir aydır nakitteyim, nakit yerine altın veya usd tercih etmeliydim !!

5. Hoş geldin kardeş iyi bir yatırmcı olmak dileğiyle.

Teşekkürler Mustafa abi, sizlerinde desteğiyle inşallah
    Mal sahibi, mülk sahibi hani bunun ilk sahibi ?

Sabırla beklemeye devam ediyorum, her an ilk kademeli alımımı yapabilirim…

Bugün ilk kademeli alımı yaptım,
    Tüpraş
    Froto
    Hayırlısı olsun,
    Asla yatırım tavsiyesi içermez, kendime tuttuğum günlük niteliğindedir.

Sayfa 1/2 12 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •