Sayfa 398/1008 İlkİlk ... 298348388396397398399400408448498898 ... SonSon
Arama sonucu : 8057 madde; 3,177 - 3,184 arası.

Konu: Vıop LVI

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    pala viopta çelik donla gezdiğini düşünenlere öpüp atıyor
    hiç acımaz
    bi anda döt ortada cıscıbıldak kalırsın
    bizde diyoruz başganım ama

Alıntı Originally Posted by çıtak Yazıyı Oku
    PALA'nın donunu almadığı bir sen kaldıydın... sende gel tam olalım

PALA'nın çıplaklar kampı...diye

twitterda oramızı buramızı izlesin millet

2. BHTT'de kredili oyuncular temizlendikten sonra yükseliş olacak, şu an gecelik taşıma maliyetini karşılayamıyorlar dendi.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

3. Bu enflasyon muhasebesi işinin bir şekilde netleşmesi lazım.

Şirketler sürekli yurt dışına açılıyoruz deyip varlıklarını zaten yurt dışına çıkarıyor. Bankalar da yurt dışı banka alıyoruz, iştiraklerin sermayelerini güçlendiriyoruz deyip o yola girebilir.

4.  Alıntı Originally Posted by muhteberu Yazıyı Oku
    banada ögret kardes 1 kontrant kaç para..geliyem pala...
    Abi ikimiz birden telef olmayalım önce birimiz kendini feda etsin diğeri intikamını alsın.

5.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    pala viopta çelik donla gezdiğini düşünenlere öpüp atıyor
    hiç acımaz
    bi anda döt ortada cıscıbıldak kalırsın
    Başkanım biz acemiyiz ya. Bize her el kurulu taş ve çift okey gelir. Ha işi öğrenirsek o zaman çelik donda kar etmez.

6. Benim al sat yaptığım hisse 1 milyar faaliyet kârı var. İki milyar diğer iştirak karı var. Bu kadar paradan 20 milyoncuk kâr çıktı. Çoğu faize gitti.

7.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Bu enflasyon muhasebesi işinin bir şekilde netleşmesi lazım.

Şirketler sürekli yurt dışına açılıyoruz deyip varlıklarını zaten yurt dışına çıkarıyor. Bankalar da yurt dışı banka alıyoruz, iştiraklerin sermayelerini güçlendiriyoruz deyip o yola girebilir.
    Sadece enflasyon muhasebesi ile kurtulacak bor şey değil abi. Kredi maliyeti üretim ve pazarlama giderleri vs. Yatırım için çok mantıklı değil. Mesela 1 milyar paran var koydum mu faize 450 milyon faiz alırken bu kadar parayı riske ederek kazanacağın bundan az olur.

8.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Sadece enflasyon muhasebesi ile kurtulacak bor şey değil abi. Kredi maliyeti üretim ve pazarlama giderleri vs. Yatırım için çok mantıklı değil. Mesela 1 milyar paran var koydum mu faize 450 milyon faiz alırken bu kadar parayı riske ederek kazanacağın bundan az olur.
    Bankalar ve diğer kredi kuruluşları kaldıraçlı kuırumlar. Kendi 1 milyonuna %45 ile 450 bin kazanırısn, ama bunlar kendi 1 milyonuna diğerlerinden topladığı 9 milyonu ekliyor katlamalı kazanıyor.

Ekonomi büyürken, kamu bütçesi fazlası varken, verdikleri kredileri düzgün tahsil ediyorlar, öte yandan ekonomi bozulur ise kamu bütçesi, enflasyon vs patlıyor, ahlak çöküyor alınan krediler geri ödenmiyor, icra dosyaları birikiyor, mahkemeler işlemiyor o zaman da katlamalı zarar ediyorlar.

Sayfa 398/1008 İlkİlk ... 298348388396397398399400408448498898 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •