Sayfa 943/1008 İlkİlk ... 443843893933941942943944945953993 ... SonSon
Arama sonucu : 8057 madde; 7,537 - 7,544 arası.

Konu: Vıop LVI

Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    Bizim orada çiftçiler-esnaf kral günlerini yaşıyor.

Herkesin 80-150 dönüm tarlası var.Millet o kadar rahatına düşkün ki en zahmetsiz olan buğdayı ekiyor.Biçer döver girip çıkıyor.Oradan en az 200-250 bin gelir.Bir de tarla parası alıyorlar.Hepsinin de emekliliği var...

Köyde tavuğu-ekmeği vs... marketten alıyorlar.Kahveler tam dolu...

Köyde yerli çoban bulamazsın...ve CUMHURİYET hedefi gerçek oldu: Köylü milletin efendisi,oldu.

Ezilen, şehirdeki emekli ve ücretli kesim...onların durumu gittikçe kötüleşiyor.

Bence bunlar iyi günler bu zamlardan sonra 4 yıl seçim yok(vefat olmazsa)...
    Emekliye 8077 TL seyyaneni es geçmeleri uçurumun dibine itti... Emekli olunduğunda maaşının 2/3'ünü alan emekli, es geçmeleri sonucunda eski maaşının yarısını bile alamayacak...

2.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Googleye Allahu Ekber ne demek selman öğüt yaz 20.saniyelik video
    Bu zat muhafazakarlıkla rektör oldu güya
    Benim ex enişte tarikata sohbete Adıyamana gitti. Bir gün geldi ihlas demek üçkağıtçı demek değil mi dedi. Öğrene öğrene bunu öğrenmiş.

Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    Üniversite sayısının 50 den 200 e çıkarılması çok büyük hata oldu.YKS de barajın kalkması ise tek kelime ile ülkenin kaderi ile oynamaktır. eksi türkçe neti le Türk dili edebiyat kazanılıyor...

Bu populist eylemler ile nitelikli ara eleman yok edildi.

Almanyada çocukaların 1/3 ü üniversiteye yönlendiriliyormuş.Diğerleri ara eleman oluyor.Bizde ise apartmandan bozma binaları ünüversite yaparak gençlerin hayalleriyle oynamış oluyoruz.

Kamu 20 k öğretmen alacakken 100 k kontenjan olursa bunların çoğu işsiz olacaklar ve bunu fark ettiklerinde 24 yaşında artık başka seçimler için geç olmuş olacak.Oysa ortaokul sıralarında kapsamlı sınavlarla yönlendirme yapılmalı.Gerçi velileri ikna etmek te zor..Herkes çocuğunu en ala meslekleri seçmesini istiyor.Bunu onlara kabul ettirmek ancak populist olmayan bir anlayışla olur ki bu da mümkün değil gibi.

Bu üstünlük değil yeteneklerin farklılığıdır.Bir akrabam var matematiği -dersleri vs iyi değil ama bir uçağı 1.000 parçaya bölseniz onu tekrar monte eder.O çocuğu illaki derse yönlendrimek değil belki de iyi bir zanaate yönlendirmek lazımdı.
    Çok doğru tespitler ,tamamına katılıyorum.Maalesef eğitim sistemimiz tam bir sefalet içinde,sadece hiç bir işe yaramayan diplomalar dağıtıyor.Ülkenin ihtiyaç duyduğu ne nitelikli bilim insanlarını, ne de konusunda uzmanlaşmış donanımlı meslek insanlarını yetiştirebiliyor.En büyük hata herkesin üniversiteye yönlendirlmesi,üniversiteye girebilecek alt yapıya,kapasiteye sahip olmayanların da üniversiteye gitmesi.Bir kişi eğer üniversitede okumak istiyorsa öncesinde onu hak edecek başarıyı da gösterebilmeli.Bunun için üniversite giriş sınavları sıralama değil başarı sınavları olmalı,sıfır puanla üniversite öğrencisi olunamamalı.Bir kişi üniversitede eğitim görmek istiyorsa o bölüm için sınavda en az 50/100 puan baraj başarı puanını almalı.Bu baraj getirilirse zaten şu anda sınava giren 3 milyon kişinin sadece 90 bini bu barajı geçebiliyor.Her sene bu kadar mezun da zaten Türkiyenin ihtiyacını karşılıyor.Bu durumda tercih edilmeyecek kontenjanları boş kalacak apartmandan bozma gecekondu üniversiteler de meslek okullarına dönüştürülebilir.
    Ama üniversite kapısınnda birikme olmaması için ,öncesinde ilkokul sonrası öğrenciler başarılarına göre normal ortaokul ve liselere ya da meslek okullarına yönlendirilmeli,bizim öğrenciliğimizde olan sınıfta kalma ve ikmale kalma tekrar geri gelmeli,sınıfta kalanlar da bir meslek öğrenmeleri için mesleki orta eğitime yönlendirilmeli.

Almanya eğitim sistemi:

https://www.itebs.com.tr/almanyada-egitim-sistemi/

4. Eğitim sistemi demişken benim oğlum özel okula gidiyor , yemek ve kitaplardan geçirdikleri yetmedi okulun sahibi iki haftaya bir yurtdışı gezisi düzenliyor adam kafaya koymuş neyimiz var neyimiz yok alacak utanmaz adam 3 gün İtalya gezisine 3500 Euro, Fransa gezisine 4500 Euro istiyor. Çocuk her hafta geliyor buraya gezi var şuraya gezi var... Sonra akşam oluyor annesi fen ben matematik anlatiyorum. Sanki çocuk okulda hiç bir şey öğrenmeden eve geliyor. 7 senedir özel okula gönderiyoruz verdiğim parayı hesaplayip moralimi bozmak jstemiyorum. Tek umudum kaldı güzel bir Anadolu lisesi veya Fen Lisesi kazanması zor ama bilmiyorum çaresizlik başka birşey.

CHEMTRAILS
    Paris İklim Anlaşması ile BM 'ne Bill Gates tarafından getirilen bu proje Güneş 'i perdeleme amacı ile yapılmaktadır yani ..!

South Pole yani Güney Kutbundaki buzullar 'ın eridiği için güya, Dünya özellikle avrupa sahil kesimleri 1 ile 1.5 mt su seviyesinin yükseleceği için öngörülen ve kabalcıların kendi bilim adamlarına yılılık 2.2 milyar usd bir fonla hazırlattırılan küresel Isınma yalanıdır.

Hiçbir şeyden haberi olmayan nüfusa "zihin kontrolü" kimyasalları sıkıyor.

Asıl amaç Stratosfere püskürtülen chemtrail'lerin ,Mind Control yani Zihin kontrolüdür.
    Dünyadaki tüm insanlara atmosfere yüksek düzeyde metal püskürtme yapılır.
    Amaç her birimizi yürüyen bir antene dönüştürmektir. İnsanoğlu doğası gereği elektrikseldir.

Elektromanyetik Güneş, Onun gücü yeryüzündeki her bedenin her hücresini canlı tutar. O olmasaydı tüm yaşam anında sona ererdi.

Dünya üzerinde yaşayan her canlının her hücresinin tıpkı arabanız gibi bir aküsü vardır. Hücrelerinizdeki pillerin şarjlı ve çalışır durumda kalması için elektromanyetizmaya ihtiyacı vardır.

Güneş enerjisi,insan'ların,hayvanların,
    bitkilerin ve madenlerin elektro manyetik enerjisidir.

Güneş enerjisi kesildiği zaman dünya'nın şalterini kapatmış olursunuz ve bu yıllar sonra elekro manyetik enerji nin dünya'yı şarj yapmadığını görürsünüz çünkü,

Elektromanyetik kuvvet, elektrik alanları ve manyetik alanlardan oluşan elektromanyetik alanlar tarafından taşınır ve ışık gibi elektromanyetik radyasyondan sorumludur.

Ayrıca Karmaşık elektriksel yapımızın bir de enerjik yanı vardır.
    Meridyenlerimiz ve çakralarımız bu gizli tarafın sadece en temel bileşenidir.Bu enerjisel yanımız, terahertz bandına ulaşan elektromanyetik ve skaler manyetik sinyallere karşı çok hassastır. metalik bileşikler onları bu aralıklardaki insan yapımı sinyallere karşı daha duyarlı hale getirir.

Uzaktan etki, elektromanyetik telepati ve zihin kontrolü ile ilgili çok sayıda araştırma yapılmış ve birçok patent alınmıştır.Kimya izlerinin buna ek olarak başka nedenleri de olabilir,

Bunun önemli bir neden olduğuna inanıyorum ve düşünüyorum.
    https://twitter.com/cetinlimonboy/st...43396916068795

Milli Eğitim Bakanlığı 9.Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı
    Etkinlik kitabından....
    CHEMTRAILS şiiri

[IMG][/IMG]

Neden nakit kullanmalıyız?
    Elimizde 200 tl var ve alışveriş yapacağız.
    Manava girdik 200 tl orada bıraktık, Manav o parayı alarak, kasaba gitti kasap,ayakkabıcı derken ilk dolaşımda ki para kesintiye uğramadan ekonomi içinde dönmeye başladı.
    Peki ilk 200 tl alışverişimizi kartla yapmış olsaydık,para sistemden 20 alışveriş sonra çıkacaktı!
    Şöyle ki; 200 tl manavda %1.5 eriyecek,manav o parayı yine kartla sebzeciye verecek yine %1.5,sebzeci ayakkabı alacak kartla yine %1.5 gitti.Yani bir süre sonra tüm para Master veya Visa nın cebine girerek ülkeden çıkacak.
    Nakit kullansanız para hala 200 tl olarak ülke de kalıyor fakat kart olunca kısa bir dolaşımdan sonra komisyon kesintisiyle sıfırlanarak abd ye uçuyor!
    Doların ülkemizde bu kadar güçlü olmasının sebebi bu olabilir mi?
    https://twitter.com/Yargicharmankya/...48068750553271

8.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    kaçak alkol işine mi girelim napalım .. ne demek istiyon

https://www.facebook.com/groups/386808685271627

alkole bosuna para vermeyin inceleyin marketteki rakılar viskiler yanında sıfır kalır 40 senelik içiçi olarak söylüyorum..

Sayfa 943/1008 İlkİlk ... 443843893933941942943944945953993 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •