Sayfa 32/1008 İlkİlk ... 2230313233344282132532 ... SonSon
Arama sonucu : 8057 madde; 249 - 256 arası.

Konu: Vıop LVI

1. Oligarklar nas istiyor

2. Endeks hangi yone gidecegine Thy karar verecek su anda yatay yon, giderse yukari gider diye dusunuyorum. 7600 ustunde kaldikca 8200 u hedefler.Bugun vade sonu olmasi dolayisi ile dar bir banta sikistik. Yarin bir yone kirar, ben yukselir diye dusunuyorum. 8000 e bir ugranir duruma bakilir. Endeks genelde yilsonu rallisi yapar ve yili en yuksekten kapatmaya calisirdi. Bu sefer de herkes bunu bekliyor.

3.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    faizlerin %40 lara çıkacak olması işi iyice kitleyebilir...

ama cumhurbaşkanı dur artık derse işler değişir...

ilk hafta iyi sonrasında kötü gibi...
    Önümüzdeki ay da 500 puan artırırlar mı acaba faizler %40 dayanırsa bist için zurnanın zırt dediği yerlere geliriz %40 a hadi diyelim ama üstünde bist ölür. Tabi CB. ne der ya da nereye kadar izin verdi ya da tamamen serbest mi bıraktı o muamma işte.

4. Bu ne demek dayı

Nas modelini ilkokulu bırak anne karnında ki çocuk bile öğrendi.

Nas in n sini duyunca dayı bu sefer seri taban olmas Naci agbal gibin seri tavan da olabilir niye mi ele

Şimdi bu eğitimle dayı

VOB yapmayın herseyinizi kaybedersiniz

5. Vadeli ile spot arasinda 300 puan var. Bakalim hangisi hangisine gidecek. Ilginc bir sekilde vadeli son gunu yuksekte geciriyor. Aksama dogru spotun altina inebilir.

6. merkezin faizi pek önemli değil.
    piyasa faizi ne kadar yükseldi ona bakmak lazım.
    aylık ve 3 aylık ne veriyor bankalar
    Yatırım tavsiyesi değildir.

7. Şu Faizler konusunda bir şey yazmak istiyorum
    Mevduat faizleri hala seçim öncesinin altında
    şuan borsadan çıkıp parasını faize koyacaklar için
    seçim öncesine göre artı bir durum yok.

esas problem
    kredili işlemler için
    kredili mal taşıyanları maliyeti ise epeyce artmış durumda
    kurumsal finansman anlamında da
    Bizim kullandiğimiz krediler 3 kat artmış durumda

mevduat faizleri ise yerinde sayıyor

8. Özetle bedava para sevicileri isyan içinde diyebiliriz, zira uyuşturucu gibi bedava paraya alıştılar, alıştırıldılar...

Karlar artsın, maliyetler minimum kalsın, karlar hiç düşmesin, mümkünse vergi de verilmesin, hibe olsun, 10 yılı sıfır faizli kredi olsun, işçinin maaşının yarısını da devlet versin, kendime aldığım aracı işyerinin ödeyeceği vergiden düşeyim, enflasyon oranında fiyatlarımı artırayım ama bana bedava para verilmeye devam etsin, kar-zarar kardeş olur mu hiç hep kar olsun, vs, vs, bu liste böyle uzayıp gider...

Sayfa 32/1008 İlkİlk ... 2230313233344282132532 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •