Sayfa 103/518 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203 ... SonSon
Arama sonucu : 4137 madde; 817 - 824 arası.

Konu: PETKM - Petkim Petrokimya Holding A.Ş.

Yatırım fonları kartopu gibi o ona, öbürü diğerine fırlatıyor!
    Tekrar sorayım petlim sermaye artırımı pozitif mi negatif mi?

Ya da şöyle sorayım star sermaye arttırımı olsaydı ve bağlı ortak olarak tabi!
    iyi mi olurdu kötü mü? Cevap verebilecek var mi? Ytd

2.  Alıntı Originally Posted by salimyuna Yazıyı Oku
    Eski defterler açıldı.İyi yorumlar var, değersizleştirerek yarar sağlamaya çalışanlarda.
    Şimdi çok bilgi sahibi olanlara soralım, açıklamalarını öğrenelim bilgilenelim.

Siyasetçi gibi gireyim konuya,
    Bilindiği üzere petlim,in %30 u socarın. ( goldman satma hakıkını kullanmıştı) % 70 ise petkimin.
    Bu durumda Petlim limanını halka arz edebilirler mi.Ana sözleşmelerinde böyle bir hüküm varmı?

Sermaya artırımı ne için yapılır, halka arzlarda sermayenin önemi nedir?
    *şimdi özel bir açıklama yazayım, daha petlim limanı sermaye konusu yokken yani 2 gün önce spenc Hc.ile petlimi konuştuk.Buradaki çoğu kişi petlimin ne olduğunu bilmeyebilir.Dolayısıyla Spenc hc.bilgi açısından konuya hakimdir düşüncesi bende fazlasıyla vardır.
    Şimdi 12 aylık bilançoya refineri holdingten gelen veriler girecekti. Şimdi bu sermaye artırımı olmasa sence bir temettü olmazmıydı. Tüpraş rekorlar kırarken sizce star zararmı etti. Oradan gelecek ciddi bir para rafineri holding üzerinden petkimin bilançosuna girecek ti. O zaman şimdi müdür bu ne ?

Neyse boşverin. Herkes dayanacak, dayanamayan gidecek. Sonuçta kime ortak olduğumuz biliyoruz. Bu işler burada normal.

Düşersede tasallut olmak lazım kendi adıma.

y.t.d.

Temettü konusu veya dağıtılmasının istenmesi
    şu faiz ve enflasyon ortamında bile garip! Koy babacım o parayı faize desek veya başka akılcı birşey! Ytd

4.  Alıntı Originally Posted by denizebakan Yazıyı Oku
    Bende bu yatırım işi bir saatten sonra tasalluta döner. Gebermiş buldummu kaçırmam. Düşürsün, yine çıkalım pazara.

y.t.d.
    Herkesin yatırım stratejisi farklıdır, iş iddiaya girdimi sıkıntılı olur.
    Endekisi azbucuk tahmin edebiliyorum bunu asla, Düşer mi çıkar mı bilemem, ben bu tahtacinin hareketini çözemedim ama fena oynuyor orası tartışılmaz, tam soyguncu

16.96 Since 27 Aralık 2023

5.  Alıntı Originally Posted by denizebakan Yazıyı Oku
    Şimdi 12 aylık bilançoya refineri holdingten gelen veriler girecekti. Şimdi bu sermaye artırımı olmasa sence bir temettü olmazmıydı. Tüpraş rekorlar kırarken sizce star zararmı etti. Oradan gelecek ciddi bir para rafineri holding üzerinden petkimin bilançosuna girecek ti. O zaman şimdi müdür bu ne ?

Neyse boşverin. Herkes dayanacak, dayanamayan gidecek. Sonuçta kime ortak olduğumuz biliyoruz. Bu işler burada normal.

Düşersede tasallut olmak lazım kendi adıma.

y.t.d.
    Şirketlerin sermaye artırımı yapabilmeleri için, sermaye artırımında kullanılmak üzere yeterli miktarda nakit veya nakit benzeri varlığa sahip olmaları gerekir. Bu varlıklar arasında, şirketin karı da yer alır.
    Petkim, sermaye artırımında kullanılmak üzere Star Rafineri'nin karını kullanmak için, öncelikle bu karın sermaye artırımında kullanılabilmesi için gerekli olan izinleri alması gerekir. Bu izinler, Sermaye Piyasası Kurulu'ndan ve Ticaret Bakanlığı'ndan alınabilir.
    Böyle bir başvurusu varmı, henüz starın 2023/12 de ne getireceği bilinmezken.

Birşeyi beğenmiyorsan veya güvenmiyorsan! İnat etmeyeceksin!
    Neden dedim!
    Arada uğrayayım, kötüleyeyim, bu şirket böyle bir şirket yönetimi böyle falan filan!
    Sonrada benimki seninkinden daha çok, ben daha uzağa işiyecem, ben burada senden eskiyim gibi cümleler! Daha çok kalacam gibi cümleler!
    Şair burada şaşırmış olmalı!
    Seninde birşey bildiğin yok, sürekli klip atıyorsun!

Şimdi hem inat et hem kötüle değişik geldi bana!
    Seviyorum sizi iyiki varsınız! Ara ara yine gelin! Ytd

7.  Alıntı Originally Posted by spenc Yazıyı Oku
    Birşeyi beğenmiyorsan veya güvenmiyorsan! İnat etmeyeceksin!
    Neden dedim!
    Arada uğrayayım, kötüleyeyim, bu şirket böyle bir şirket yönetimi böyle falan filan!
    Sonrada benimki seninkinden daha çok, ben daha uzağa işiyecem, ben burada senden eskiyim gibi cümleler! Daha çok kalacam gibi cümleler!
    Şair burada şaşırmış olmalı!
    Seninde birşey bildiğin yok, sürekli klip atıyorsun!

Şimdi hem inat et hem kötüle değişik geldi bana!
    Seviyorum sizi iyiki varsınız! Ara ara yine gelin! Ytd
    Sıkma canını. Satarken sana satıcam söz. Madem kalıcısın sorun yok.

Bu arada şirket mükemmel yönetiliyor. Herşey mis, şeffaf, yaıtırmcı dostu. Genel müdürü hergün yaırımcısına güven veriyor. Harika harika. Haydı eller havaya arkadaşlar. Atın klipleri gelsin bakalım.

y.t.d.

Alıntı Originally Posted by salimyuna Yazıyı Oku
    Eski defterler açıldı.İyi yorumlar var, değersizleştirerek yarar sağlamaya çalışanlarda.
    Şimdi çok bilgi sahibi olanlara soralım, açıklamalarını öğrenelim bilgilenelim.

Siyasetçi gibi gireyim konuya,
    Bilindiği üzere petlim,in %30 u socarın. ( goldman satma hakıkını kullanmıştı) % 70 ise petkimin.
    Bu durumda Petlim limanını halka arz edebilirler mi.Ana sözleşmelerinde böyle bir hüküm varmı?

Sermaya artırımı ne için yapılır, halka arzlarda sermayenin önemi nedir?
    *şimdi özel bir açıklama yazayım, daha petlim limanı sermaye konusu yokken yani 2 gün önce spenc Hc.ile petlimi konuştuk.Buradaki çoğu kişi petlimin ne olduğunu bilmeyebilir.Dolayısıyla Spenc hc.bilgi açısından konuya hakimdir düşüncesi bende fazlasıyla vardır.
    Salim hc teşekkürler ama konuya hakimiyet hususunda şöyle haklılar! Bende bir tane şirket yok ki her birşeyi aklımda tutamam! Haber öncesi şirketi yorumladık tesadüf denk geldi! Ben oturup herseyi aklımda tutmam mümkün değil!
    Haberi görünce eski kap ve haberlere bakarım tazelemek için! Kolay değil kuyrukları hatırlayıp bitleştirmek!
    Bu şirket stara ortak oldu mu? Kar yazacak mi? Faaliyet alanında durumlar nasıl makas vs!
    Güncel konular takip edilir! Bir güncel durum olursa tekrar eskiye bakılır!
    Sermaye arttırımı güç demek! Alacaklar kısmından sermaye kısmına geçmiş para! Büyük borçlar neydi starın bu sene ödenen en büyük meblağı Ödemiş mi? Ödemiş!
    Büyük balığı kapmış mı yani starı? Sorun nedir? Ytd

Sayfa 103/518 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •