Sayfa 317/480 İlkİlk ... 217267307315316317318319327367417 ... SonSon
Arama sonucu : 3834 madde; 2,529 - 2,536 arası.

Konu: PETKM - Petkim Petrokimya Holding A.Ş.

1. 26 Mart bilanço gelecek
    Enflasyon muhasebesi ile birlikte duran varlıklarlar inanılmaz artabilir buda Özkaynaklari ve kârı patlatır
    Star rafineden ne kadar gelir
    26 salı akşamı göreceğiz
    Ytd

2.  Alıntı Originally Posted by kralkobra Yazıyı Oku
    26 Mart bilanço gelecek
    Enflasyon muhasebesi ile birlikte duran varlıklarlar inanılmaz artabilir buda Özkaynaklari ve kârı patlatır
    Star rafineden ne kadar gelir
    26 salı akşamı göreceğiz
    Ytd
    Herşey tamamda! Kârı Enflasyon muhasebesinden nasıl patlatır? Bu kısmı öğrenmek için sordum.
    Yoksa Kârı star mı patlatır demek istediniz? Ytd

3. Seans başlamadan bilanço gelme ihtimali var akşamı beklemeyebiliriz
    Ytd

4. Bilanço seans başlamadan gelir
    Duran varlık artışını kara yansıtır stardan kallavi bir kar gelirse bu gün satanları pişman
    Eder
    Ytd

5. Neden böyle sordum! Benimde bir kaç ay evvel sadece star ile ilgili kâr beklentim oldu. Ama bu beklentim çıplak bir şekilde enflasyonsuz, faizsiz, değerleme artışsız, petkimsiz ve tamamen çırılçıplak mütevazi bir beklenti imiş diyebilirim, izahat olursa!
    Enflasyon muhasebesi ile bu iş yani kâr nasıl oluyor diye merakımı mazur görünüz! Yoksa Özkaynaklar, borçlar ve diğer değerlemeler vs olacaktır elbette ama kâr kısmını anlayamadım. Ytd

6.  Alıntı Originally Posted by kralkobra Yazıyı Oku
    Bilanço seans başlamadan gelir
    Duran varlık artışını kara yansıtır stardan kallavi bir kar gelirse bu gün satanları pişman
    Eder
    Ytd
    Gönül ister ki kobranın kafası gibi kalksın, kral olur!
    Lakin duran varlıklardan paramı oluşuyor yani nakit birşey mi oluşuyorda kâr’a yansıyor? Anlayamıyorum?

Net Kar: Firmanın, içinde bulunduğu dönemdeki net kâr veya zararı, şirketin toplam gelirlerinden, toplam giderleri çıkardığımızda kalan tutardır.

Esas Faaliyet Kârı: Net faaliyet kârından esas faaliyetlerden diğer gelir ve giderlerin de çıkarılmasıyla elde edilen kâr rakamıdır. Döviz kuru değişiminin faaliyetlerde oluşturduğu kâr ve zararı da hesaba dahil eder.

Ama duran varlıklar kısmını açıklayabilirmisiniz?
    Ben muhasebeci değilim o yüzden soruyorum! Ytd

7. Üstad bende muhasebeci değilim şöyle izah edeyim
    Duran varlıklar yeniden değerleme yapılır aradaki olusan fark bilançoya
    Özkaynak olarak yansır buda
    Kârı etkiler
    Örnek arsam var
    Bir yıl önce 10 TL olsun
    Bu gün 20 TL olarak değerleme yapılır aradaki değer kar olarak bilançoya yansır
    Bu işler biraz karışık
    Buna örnek akenerji yıllardır zarar eden şirket Özkaynak artışından piyasa değerinden fazla kar yazdı gelen kar
    Esas faaliyet karı değil
    Duran varlık değerlemesi den
    Geldi .6 gündür tavan gidiyor
    Petkim'de aynısı olacak diye bir kural yok .olmayabilir de
    Bekleyip göreceğiz
    Ytd

8.  Alıntı Originally Posted by kralkobra Yazıyı Oku
    Üstad bende muhasebeci değilim şöyle izah edeyim
    Duran varlıklar yeniden değerleme yapılır aradaki olusan fark bilançoya
    Özkaynak olarak yansır buda
    Kârı etkiler
    Örnek arsam var
    Bir yıl önce 10 TL olsun
    Bu gün 20 TL olarak değerleme yapılır aradaki değer kar olarak bilançoya yansır
    Bu işler biraz karışık
    Buna örnek akenerji yıllardır zarar eden şirket Özkaynak artışından piyasa değerinden fazla kar yazdı gelen kar
    Esas faaliyet karı değil
    Duran varlık değerlemesi den
    Geldi .6 gündür tavan gidiyor
    Petkim'de aynısı olacak diye bir kural yok .olmayabilir de
    Bekleyip göreceğiz
    Ytd
    Evet Petkim öyle olacak diye birşey yoktur zaten.
    Tamam şimdi oldu dersin, mahçup eder. Aha olmadı yine dersin, tersine gider.
    Zaten böyle nadir şirketten ziyade nadir hisselerden, nadir tahtacılardan bir tanesidir, borsamizda.
    Şair ne demiş dediğiniz hissede yıllardır zarar ediyormuş, petkoşdan farkı zaten zarar etmesiymis yıllardır..
    Bize ne lazım bu durumda sayfa 144 de yazmışım starın geçmişten bu yanaki kısmını yani dürüstlük lazım. Arazisi döşeme demirbaşı petkimi yok henüz onun içinde. Yani bize dürüstlük lazım.
    Dürüst olunursa duran varlıktan birşeyler beklemeye gerek bile kalmaz. Yani sihirli lambadan birşey cikarmi diye beklemeye gerek olmaz bu durumda. Sadece dürüstlük yeterli.. ytd.

Sayfa 317/480 İlkİlk ... 217267307315316317318319327367417 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •