Sayfa 457/493 İlkİlk ... 357407447455456457458459467 ... SonSon
Arama sonucu : 3943 madde; 3,649 - 3,656 arası.

Konu: PETKM - Petkim Petrokimya Holding A.Ş.

1. Geçen gün böyle yazmistim!!

[ Çin ile mücadele edemiyor çoğu şirket.
    Diğer yandan ülken zayıf işçilik pahalı, paran güçsüz, petrolün yok, bagimlisin. Bugün borç bulmaya kalksan ne verecen diye sorarlar. Yatırım yapmaya kalksan yüksek karlarin geri alınabilmesinin bedelini yüksek faizlerle ödemek zorunda birakiliyorsun.
    Diğer yandan çin ile mücadeleyi insan gücüne karşı yapamiyorken diğer taraftan da diğer ülkelerin abd, ab gerek ekonomi baskısı gerekse finansal baskilarinia maruz birakiliyorsun.
    Zamanında üretmeye oynamadın, daime tüketmeye tukettirilmeye oynarsan sonu böyle olur. Adamlarda istediği gibi gelip oynarlar.
    Sonra Çin denilmek, ABD , ab yüzünden denilmek zorunda kalırız. Maalesef mucadaleyi şirketler kadar biz vatandaş olarakta dibine kadar hissederiz.. ytd ]
    Ytd

2. Yani şirketler özellikle Çin ve abd saydığım diğer hususlar sebepli emtia, kurlar ve küresel olaylarlada rekabet şartları ilede mücadele ediyor.
    İkinci yariyildan itibaren bu koşulların değişmesini veya normallesmesini piyasa öncesinde satın alması muhtemeldir.
    Not: Ekstrem baska durumlar daha olusmazsa...
    Ha Petkim genel kurulu veya şirketten bir açıklama olmasada petkimin faaliyet gösterdiği sektörün normallesmesinin zamanını yine zaman gösterecektir, piyasanin birbirine domine olmasından çıkarım yaparsam.. Ytd.

3.  Alıntı Originally Posted by Dandanakan Yazıyı Oku

Mavi çizgi benim ise, beni geçmeniz lazım bozkurt hocam.
     Alıntı Originally Posted by esozcan Yazıyı Oku
    spen hc bilirsin, baharda erik, kışında AYVA yemeyi severim.. bu sefer baharda ayva yedirdiler. kışın ben ucuz eriği nereden bulacağım.. buralarda dolanıyorsam tek sebebi eğlenmek (ve bilgi paylaşmak).. eğlenirken üstüne para verdikleri tek yer borsa

takım grafikte pek belli olmuyor.. ayrı göndereyim dedim.. biraz hızlı hareket ederler ve roza üzerine çıkarlarsa yukardaki leylak dayanamaz sevgilisinin yanına gelir.. sonra çek kayıkçı kürekleri.. şimdilik bekleyeceğiz...

Yine araya birçok makara, kakara, dubara ile doldurdum, kusura bakmayın ..

Ustatlarin çizgileri geride kalmasin.
    Valla üzülüyorum ben bu kadar çok yazınca, geride kaliyor bu paylaşımlar diye.. Ama tutamıyorum kendimi de yazmayınca..
    Dandanakan ve esozcan hc iyi varsınız, emeklerinize sağlık.. teşekkürler. Ytd

4. Sayfa 457 oldu yine. çok hızlı geldik kötü oldu.ytd

5. Erik dalı gevrek mıdır?
    https://youtu.be/P6KTCcdLZAE?si=U-iaW9Iynfnqo0_f
    yoksa
    Ayva çiçek açınca yaz kesin gelir mi?
    https://youtu.be/yZ9YWtLrQ8g

esozcan hc nin sözlerinden cikarimla
    Türküler ile neselensin biraz forum. Tahtacıyı kim ipine takar o da oynasin dursun..

İkinci klipte Hüsnü yine klarneti o biçim öttürüyor.. tahtacı aynı uflemeyi senden bekliyohh. ytd

6. Kuzuların sessizliği gibi heyecan yabmadan usulet ve suhulet içinde 57 centlerden toplayabildiğimiz kadar toplucaz az sakin olun yahu yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik tahtaciyi dürterek bi yere varamıyoruz sonuçta herif süpersonic soyguncu karax abinin 30 centi de olası halen bir kenarda duruyor sonra sen bizi gazladın üfürdün çomakla dürttün paso topladık sonada suyuniçinde kaldık diye herhangi bir suçlamayı asla kabul etmem. Ben kimseyi gazlamıyorum mal belli alan alır satan satar. Ne al derim ne sat derim
    Tahtanın yarısını toplamadan götürmem diyor herif, dökülen olsa belki olucak emme dökülende yok, nabcuuk bilemedim.
    Üüülece kaldık suyuniçinde mınakoyu gelde icme

Bir zamanlar aynı fiyatta 23 talede olan iki beygir yarışında ttkom an itibariyle bizi ikiye katlamış bulunmakta.
    Biz 19 talede suyuniçinde kaldık ttkom 39 taleye fışkırarak bizi x2 ile çarptı.
    İşte bu real time online olarak hakiki yarış
    Hisse seçimi önemli
    Ya vezir olursun yada rezil

16.96 Since 27 Aralık 2023

7.  Alıntı Originally Posted by esozcan Yazıyı Oku
    şaka bir yana sanırım çarşambaya kadar bekletebilirler.. 2 ileri 1 geri.. 21.10 geçilince önümüz biraz daha açılır 21.78 biraz soluklanırız
     Alıntı Originally Posted by spenc Yazıyı Oku
    İnşallah hc çarşambaya şunun surasında ne kaldı, bir dahaki haftanın çarşambasina da razıyım, bilançoya yaklaştık gelecek olan bilançonun carsambasi da uyar.. 😊 teşekkürler.. ytd
    Çarşamba dan çıkarımla;
    Küresel iklim değişikliği sebebiyle bundan sonra Çarşamba yi sel alır mı nında türküsünü paylasayim.
    haftasonunu bırakın borsayı da ilgilenemedigimiz sevdikleriniz varsa veya yaşamınızdan otelediginiz şeyler, sonradan gerçekten geçmişe baktığımızda keşke birazda o ilgilenmem gereken şeyler ile ilginseydim dememek için, borsaya ve borsadaki zamanına harcayıp keşke yapmasaydim diye zaman ayirmadigimiz seylere ayıralım.. ytd
    https://youtu.be/MvTmYsCM7TI
    Kuramadım cümleyi, anlayın işte..

8. Yahu bozkurt hc ilk ttkomu sorduğunda forumda ben ne yazmıştım sana. Hatırlıyor musun? Ytd

Sayfa 457/493 İlkİlk ... 357407447455456457458459467 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •