Sayfa 356/479 İlkİlk ... 256306346354355356357358366406456 ... SonSon
Arama sonucu : 3826 madde; 2,841 - 2,848 arası.

Konu: PETKM - Petkim Petrokimya Holding A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by spenc Yazıyı Oku
    Ha unuttum bir kaç kezdir yazicam, en son Bozkurt hc ile oboyu yaşamıştık.
    Şuanda tobo görüntüsü mevcut sağa başınin olduğu kisimlardayiz, umarım olur.
    Tahta zor olunca insan birşeyleri yazarken yürek yemesi gerekiyor. Sadece gördüğümü aktardım. Olursa diye Nasreddin hoca gibi ya tutarsa.. yatırım tavsiyesi değildir..
    Sağ baş yazmışım. Sağ omuz.. genişçe bir tobo olarak gözlemliyorum.. tahtaciya selam olsun buradan.. yurek yemedim bunu biliyorum. Gördüğüm budur.. ytd

2. Ha şunu da eklemeden edemicem daha önceki geniş çanak sonrası kulp yapar yukarı takar dedim olmadı. Şuan ki çanak sonradi kulp tobo haline büründü. Olmayan kulp, olmayan tobo olmasin. O süreçteki yanılmalarımdan biride o kulp olmuştur.
    Olmazsa diye şimdiden soyleyim, sonra mahcubiyet vebal olmaya.. ytd

3.  Alıntı Originally Posted by spenc Yazıyı Oku
    Hocam maliyetin hiçbir önemi yok diye basliyim. Soda (11 yıli geçti) diğerleri 9 yıl , 7 yıl diye gidiyor.

İş maliyete kalırsa , hicbirsey yapmamissan gram para kazanmadigin görülür. Tabi bunu yıllar sonra farkına vardım veya ortamlardan öğrendim farkindalikla!
    100 adet lotum vardir bunda diyelim başlangıçta ekstrada 20-30 tane lot ile sert düzeltmelerde alırım, yukarı gidislerde o ekstralari belli kar oranlari yakaladigimda yaydira yaydira veririm. Başlangıçta başladığım lotlari bu şekilde arttirmaya devam ederim ve öyle de oldu şimdiye kadar.
    Yani yedek misketlerle ekstra aliyorum, yükselirken verdiklerimi için düşerse uzulmuyorsun, eğer giderse eldeki ana lotlarla arkasından bakmiyorsun. Yani maliyet olayı değilde nasıl bu durumu kendi kazancına cevireebildigin sanki daha önemli.. ha arada temettü veren şirketlerin oluyor onlardanda ekstra kazanç doğuyor.. tabi temettü verimliliği çok zayifiz.. ytd
    10 seneyi geçmiştir benim alışım.

60~70 cent civarı benim maliyet. Öyle tahmin ediyorum.

Bunca yıl bir arpa boyu yol gitmedi senet. Sorsan tekel.

Geçen 1.1 doları geçtiğinde bizimkine sattıramadım.

Külliyen zarar. Pişman ama fayda etmiyor artık. Bi 5 sene daha bekleriz artık.

Borsanın en işe yaramaz şirketleri listesi yapsalar ilk 5 e rahat girer.

4.  Alıntı Originally Posted by tcspirit Yazıyı Oku
    10 seneyi geçmiştir benim alışım.

60~70 cent civarı benim maliyet. Öyle tahmin ediyorum.

Bunca yıl bir arpa boyu yol gitmedi senet. Sorsan tekel.

Geçen 1.1 doları geçtiğinde bizimkine sattıramadım.

Külliyen zarar. Pişman ama fayda etmiyor artık. Bi 5 sene daha bekleriz artık.

Borsanın en işe yaramaz şirketleri listesi yapsalar ilk 5 e rahat girer.
    Var hc sizin gibi bir iki arkadaş daha nurika, muso, umutgunesi, salim, Cemil hc
    Ama tarzımı uygulamasaydim oldukça yıpratıcı olacaktı, çünkü elimde diğer yukselenleri gördükçe bu epey bir can sikabilirdi. Suanda komple buna kanalize olup işlem yapıyorum, digerlerimi kendi hallerine bıraktım belli sürecler atlatilinca, maaleseftir bunda o mertebeye henüz nasıl olamadım.. Starla yıldızım parlayacaktir diye düşünüyorum. Kaldı ki stardan temettü verip vermeyecegi konusuda olur bu sene için. Ha temettü sadece varsayım ama. Starın asıl amacı neydi unutmayalım, belli dönemsel karların sürdürebilir hale getirilmesiydi. İlerleyen süreçte alınmayan yüzde 6 lik kısımda baki Petkim için. Yani bunlari asıl bundan sonra gorucez. İnşallah elbette. Yine de bilemiyoruz.. ytd

5.  Alıntı Originally Posted by spenc Yazıyı Oku
    Ha şunu da eklemeden edemicem daha önceki geniş çanak sonrası kulp yapar yukarı takar dedim olmadı. Şuan ki çanak sonradi kulp tobo haline büründü. Olmayan kulp, olmayan tobo olmasin. O süreçteki yanılmalarımdan biride o kulp olmuştur.
    Olmazsa diye şimdiden soyleyim, sonra mahcubiyet vebal olmaya.. ytd
    O canak sonrasi kulp alıp başını gidecekken, bircok kişininde kellesini alıp oboya evrilip 16.97 ye kadar düşmüştur. Bunu tekrar not düşeyim illa tobo olacak diyemem bu yüzden, sadece bu bir formasyon olasiligidir.
    Bugün yine çok yazdım, kusura bakmayın.. ytd

6. Sol omuz hacimleri yuksekten azalana olusurken baş kısmında oldukça düşük hacimleri görmüştür.
    Tobonun sağ omuzunda hacimlerde artışlar gözle görülür gözükmekte ve aşağı salinimlarda hacimler çok azalmıştır. Eğer hacimlerde artış söz konusu olursa bu omzun kalkışı için güçlü hacimler bu formasyonu tetikler..
    Ben söylüyom ben yazıyom. Kimsede birşey yazmıyor, dandanakan hc hariç arada grafik neyim atıyor.. yatırım tavsiyesi değildir..

7.  Alıntı Originally Posted by spenc Yazıyı Oku
    Bu Bozkurt hc nin benim değil.. silmiş heralde nazar değmesin diye. Ytd
    Konuşurken başbaşayız sandım biran sonra
    Ziyaretçi fazla olunca algı olur diye sildim.
    Hani bi hisse düşer millet noluyor diye araştırmaya başlar sağa sola bakınır kim ne yazmış niye düşüyoruz diye darlanan ve zararda olanlara nispet yapar gibi olmasın, nolur nolmaz spenc hc
    Senin her zaman dediğin bir cümle vardı, ihtiyacın olmadığı para ile borsada yatırım yapılır, derdin
    seni üzecek durumlarda ve ihtiyacın olduğu parayı da socarsan çok zor durumda kalınabilir, heriflerin acıması yok tam soyguncu

16.96 Since 27 Aralık 2023

8. Valla şuan her para ihtiyaç aslında, insanların alım gücüne görede göreceli tabi.
    Özellikle kredili, borçlu, veya birseyin taksidi, ya da çocuğunun eğitiminden kısıp buralara aktarmak çok yanlış şeyler.
    Acımasızlik var maalesef löp löp vurdu herif, ortada o bilançoya bu vuruş gercekten aklım kesmiyor. Şunu bile yazmak istemiyorum ama mantık almadığı için bu bilançonun hakkı bu değil demek istiyorum bu yüzdende yazıyorum. Ytd

Sayfa 356/479 İlkİlk ... 256306346354355356357358366406456 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •