Sayfa 446/488 İlkİlk ... 346396436444445446447448456 ... SonSon
Arama sonucu : 3904 madde; 3,561 - 3,568 arası.

Konu: PETKM - Petkim Petrokimya Holding A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Karax Yazıyı Oku
    Bilanço ayagina sırayla aynı oyun. Bugün eko yu tabanlatmislar. Tabandan alanlar için üzgünüm tıpkı benim Petkimi aldığım gibi. Ekonun yarında en az yüzde 5 i var. Şöyle bir guvvatlı ufluyum yıkıl adı pok.
    Konu bilanço olsa şişeye vurun kahpeye diyorlar. Yüz bilmem kaç tane fabrikası bilmem kaç ülkede. Bunda da bakınca sermayesinin üç misli kâr yazmis. Konu bilanço değil. Zaman ve döngüsel bu işler. O geçen saydigin 4 hissenin hepsini bilmiyorum içeriğini ama zaman gelince dengeler de değişir. Sektörler arası döngüsel geçişler olacaktır.. konsolide olursak belli bir seviye sonrası eğer.. ytd

2. Bilmem kaç yıldır sisedeyim. 3.37 den 57 lere yükseldi pandemi sonrası. Daha ne olsun diyenler olabilir. Ama onun geçmişi de şimdiki bu zamandaki gibi karalar bagliydi.
    4-5 tane şirketi aynı kabin içine sokmasalardi belki bugün bu fiyatlara kadar yine yukselemeyecekti. Uzunca bir süredir aynı yerde kangren olmuş. Gören kazandığımi sanir, ama son 1.5 yılda geçmiş kazanlarinin hepsini dolar bazlıyi geçtim enflasyon bazlı zaten almış. 50 centten 2.5 dolara yükselmiş ama 1.40 centlerde testereye devam ediyor.
    Ha bu onu da yapamamış orası ayrı fakat bunun yaptığı star yatırımı bitmiş, o ise yatırımları oldukça yüksek ve ne kadar daha zaman alır testeresi muamma. Zor gerçekten bizim piyasalar.. ytd

3. Ben şirketleri savunmuyorum, yönetimi savunmuyorum. Yönetimi yönetenler, yonetenleri de yönetenler var maalesef. Elimde x hissesi var yabancı gelmiyor diyorlar kuşlu sitede yahu şirketin yuzde 46 si halka açık olmayan kısmı zaten yabancı da.. yani çoğunluğu yabancının elinde.
    Hadi onu geçtim tut ki şirket yabancı da değil. Yabancı niye gelsin dovizini bozup?
    Mesela bu şirket yabancının elinde değil mi? Ama halka açık olmayan kismi..
    Takaslara bakıyoruz, halka açık kısımda yabancı yüzde 10-11 acaba daha yabancı gelir mi? Evet savunamaz veya koruyamazsan gelir elinden alır sahibi olur.
    Açık kismida gelir sana bırakır oynar, oynatir durur.
    Fransiz almış, alman almış, Azeri almış. Baş kardeşim küfürü sonra... ytd

4. Elimde x havacılık var ve o kadar mahvoldum ki yıllarım gitti, keza kompozit var o da aynı. Ve yıllarımı verdim elimdeki hisselere. Şirkette çalışan biri gibi o kadar hakimi oldum ki konularına faaliyerine. Yani yaşayarak, okuyarak tabi.

Çin ile mücadele edemiyor çoğu şirket.
    Diğer yandan ülken zayıf işçilik pahalı, paran güçsüz, petrolün yok, bagimlisin. Bugün borç bulmaya kalksan ne verecen diye sorarlar. Yatırım yapmaya kalksan yüksek karlarin geri alınabilmesinin bedelini yüksek faizlerle ödemek zorunda birakiliyorsun.
    Diğer yandan çin ile mücadeleyi insan gücüne karşı yapamiyorken diğer taraftan da diğer ülkelerin abd, ab gerek ekonomi baskısı gerekse finansal baskilarinia maruz birakiliyorsun.
    Zamanında üretmeye oynamadın, daime tüketmeye tukettirilmeye oynarsan sonu böyle olur. Adamlarda istediği gibi gelip oynarlar.
    Sonra Çin denilmek, ABD , ab yüzünden denilmek zorunda kalırız. Maalesef mucadaleyi şirketler kadar biz vatandaş olarakta dibine kadar hissederiz.. ytd

5. Bugün Kızıldeniz deki olaylardan ya da abd de çıkabilecek tayfun kasırga haberleri var mı? Bize buradan bir fayda olur mu diye aval aval haber dusermi diye bakmak. Veya OPEC petrol arzini arttıracak mı oradan da emtialara bir kıyak olurmu acaba diye umut dolu ucu belli olmayan bekleyişleri serzenisle beklemeye mahkum birakilirsin.
    Adamlarda ya biz biraz gelişmemiş ülkeleri guclendirelim, ucuz petrol verelim faiz almayalım, onlarda güçlensin ki dünya tek bir güç olsun ki uzaylılara karşı savaşalım demeyeceklerine göre.
    Başkasından medet ummak kadar kötü bir duruma sokulmadan önce dusunulmeliydi.
    Ağzınla kuş tutma becerisi olsa bundan sonra ne olur ki? Olur mu? Ytd

6. Bu kadar dertli konuşmadan sonra!
    Işın Karaca dan gelsin,

dert bende derman sende
    https://youtu.be/oFXvo-f3h0s

7. Tabi Petkim’e gelmesin bunun sözleri! Derman olmayı geçtim üzmesin kafi.. ytd

8. Yahu bu hacimsizlikle bu işler nasıl oluyor. Hacimle birazda yüzünü görelim.. zayıf hacim çok cılız.. ytd

Sayfa 446/488 İlkİlk ... 346396436444445446447448456 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •