Sayfa 349/479 İlkİlk ... 249299339347348349350351359399449 ... SonSon
Arama sonucu : 3826 madde; 2,785 - 2,792 arası.

Konu: PETKM - Petkim Petrokimya Holding A.Ş.

1. defter değeri , değerleme karı bunlar bilanço ilizyonları

önemli olan faaliyetten ne yaptığın

4 sene önce tüpraş bölünmeden 100 tl idi şuanki petkime yakın borç girdabında düşük marjlar vs

sonra toparladı 6 kat kadar gitti

defter değeri petkimin 150milyar olsa ne olur 20 milyar olsa ne olur önemli olan o değer ile ne yarattığın
    o değer ile şuan 30 milyar yaratıyorsan hangi manyak sana 150 milyar para veririr ?

değerleme karı arsam var a süper değeri 250 milyon usd harika ne gelir elde ediyorsun yılda 6 milyon usd ama değerlemeden kar yapıyorum bak fk çok düşük

ama yanlış finansal yönetim kötü şirket yapılanmasının üstüne düşen marjlarıda ekledinmi sonuç kaçınılmaz oluyor

9000 borsada 20 tl
    daha önce çok kez yazdığı gibi

arsa stara satılmalı
    limandaki socar payı kalmalı socar bedelliye katımalı
    düşen faizler ve cds ile yeni tahvil ihracına gitmeli vadeyi uzatmalı

bunlar yapılırsa kısa zamanda 1 usd olabilir

yapılamzsa devam ama hem fiannsal yönetim hemde temel yönden oldukça kötü durumda

2. Bunları şimdiye kadar yapmayanlar, şimdiden sonra yaparlar mı diye düşünmeden de edemiyor insan. İllüzyon devam ediyor diyelim mı bilemiyorum. Bugünkü takas değişimindeki görüntü bile adilik kokuyor.. gece degismezse. Ytd

3. Ozellikle buyuk harflerle yaziyorum belki almayi dusunen ucuz bu diye alacak birisi varsa diye yaziyorum. Defter degerine gore hisse alinmaz. Eger cok ucuz hisse ariyorsaniz adese alin amma pisman olursunuz. Ucuz hisse pismanliktir

4. Ucuz etin yahnisi olmuyor maalesef bi kurban vermek gerekiyor.
    bunun sebeblerini dilim döndüğünce anlatmaya çalışayım.
    Pahalı bir şeyi riske girip aldığın için kar yapma şansın artıyor.
    Borsada para kazanmak istiyorsanız düşene değil gidene bakın derim.
    Ben burda ne işim mi var, intikam ateşi için yanıyor içim içim, tahtaciyi gömmeden vazgeçmem, benim için para ikinci planda

16.96 Since 27 Aralık 2023

5. İnada bindirmekte yanlış, bozkurt hc. İntikam ise çok daha yanlış. Bak bana don kisotluk yaptımta ne oldu. Son umudum haftalık bulut, oldu oldu olmadi olmadı diyecem. Ytd

6. Spenc hc ömür biter borsada fırsatlar hiç bitmez, tek bu tahtada işlem yapmıyorum hatta bu tahtada trade bile yapmam. Bu saatten sonra düştükce alırım düştükce alırım. Dikkatini çekerim fiyat 19 taleye düştü. Üçbeş ay sonraya 23 taleden satar herifi öperiz parasını tırtıklayıp intikamımızı alırız. Hep o bizi öpücek değilya birazda biz onu öpelim.

16.96 Since 27 Aralık 2023

7.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Spenc hc ömür biter borsada fırsatlar hiç bitmez, tek bu tahtada işlem yapmıyorum hatta bu tahtada trade bile yapmam. Bu saatten sonra düştükce alırım düştükce alırım. Dikkatini çekerim fiyat 19 taleye düştü. Üçbeş ay sonraya 23 taleden satar herifi öperiz parasını tırtıklayıp intikamımızı alırız. Hep o bizi öpücek değilya birazda biz onu öpelim.
    Fırsatlar tek sirkette olmamalı zaten. Starı gormeyi bekledim bunca zaman, bu yıl sonuna kadar daha beklerim bunca zaman beklemenin hatırına. Ytd

8.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Spenc hc ömür biter borsada fırsatlar hiç bitmez, tek bu tahtada işlem yapmıyorum hatta bu tahtada trade bile yapmam. Bu saatten sonra düştükce alırım düştükce alırım. Dikkatini çekerim fiyat 19 taleye düştü. Üçbeş ay sonraya 23 taleden satar herifi öperiz parasını tırtıklayıp intikamımızı alırız. Hep o bizi öpücek değilya birazda biz onu öpelim.
    Uyanıklık yapıp tabandan aldık herif ordan bile geçirdi. Aslında yedek akçe vardı ekleme yapardım ama gerek yok daha fazla su içine girmeye. 30 centi geyik olsun diye yazmıyorum gelme olasiligi endeks 8500 u aşağı kirarsa çok yüksek. Gelirse dediğim gibi biraz altın bozup alırım. Gelmezse elimdekini herife itelesem o bile kar. Amma kurtulursam bir daha girmem reis . Endeks yukarı giderse 12 13 bin gibi buda 24 25 olabilir. Daha fazlası olmaz. Ama bilançosu kötü olsada düşüşün bahanesi bilanço değil bence. viopta birini yakaladılar onu kustururlarsa buralardan döner. Eğer o malı diğer vadeye taşırsa vahki vah. Benim düşüncem bu yönde.

Sayfa 349/479 İlkİlk ... 249299339347348349350351359399449 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •