Sayfa 469/496 İlkİlk ... 369419459467468469470471479 ... SonSon
Arama sonucu : 3965 madde; 3,745 - 3,752 arası.

Konu: PETKM - Petkim Petrokimya Holding A.Ş.

1. Kartlar yeniden dağıtılıyor haberlere bakılırsa. Bazı genel kurul toplantılarinda neydi ana konumuz?
    Çin ile rekabet sıkıntısı idi.
    İkinci yarıya normalleşme bekleniyordu.
    Eğer çin petrol alımlarını arttırmaya yonelirse yeni maliyetlenmeler bu fiyatlardan olacak demektir petrol ve ürünleri için.
    Peki petrol maliyetlenmeleri bu fiyatlardan olursa petrol fiyatları düşerse ise stokdan zarar yazma olasılığı doğar tabi aksi durumda petrol yükselirse ise yine stoktan yazma durumu oluşur.
    Aksini düşünmek istemem, bu durumda abd Çin in ekmeğine yağ sürmek istemez sanırım petrol fiyatlarının düşüşü için çabalar kanımca.
    Tabi bu işlerden bir çıkarı yoksa.. ytd

2. Bizde petrol olmadığı için düşmesini ummak gerek. Yani çin in stoklama yaptığı fiyatların altında daha düşükten hatta en dusukten, tabi dolaresinde yükselmemesi kaydıyla ya da TL nin güçlenmesi diyelim. Ölme eşeğim ölme gibi geliyor kulağa..
    Çin ile mücadele edecek ise abd tarafı gelişmekte olan ama gelisemeyenlere destek olması da gerekir ki, çin için rekabet unsuru yaratması açısından. Yoksa rekabet olmaz çin ile yine aynı tas aynı hamam. Kızıldeniz durumları boşa olmuş olur, her kim parmak atıyorsa.. ytd

3. 5 likte obo var gibi 20,20 altında aktiflesebilir. Hedefide 19.80 olur gibi. Çok mu önemli yok bence degil. Suyun 10 metre altı ile 11 metre altı gibi birşey. Suyun içindeki adama koymaz. Sahildekiler için yazdım. Şimdilik 20.60 üstünde kalıcılık arıyoruz ama gelmiyor.

4.  Alıntı Originally Posted by Karax Yazıyı Oku
    5 likte obo var gibi 20,20 altında aktiflesebilir. Hedefide 19.80 olur gibi. Çok mu önemli yok bence degil. Suyun 10 metre altı ile 11 metre altı gibi birşey. Suyun içindeki adama koymaz. Sahildekiler için yazdım. Şimdilik 20.60 üstünde kalıcılık arıyoruz ama gelmiyor.
    Bak bu güzeldi 😊
    Suya alışmak ve su da yaşamak bu işte. Sadece ufak bir kulaklarda basınç yapar dediğiniz yerin daha asagilari olursa. Tahtacı için salaklık olur diyecem ama sonuçta bilançoyu bilende o ! Eğer iyi bir bilanço gelecekse salakligi oradan olur. Kötü gelirse zaten o durumu yaşıyoruz epeydir.. ytd

5. Karax hc senin 5 saatlikte gördüğün obonun haftaliktaki toboma rest pot açık diyorum. 3 hafta falan oldu yazali ama henüz olgunlaşma asamsinda. Aktifligi haftalar geçtikçe belirginlesecek.. umarım.. ytd

6. İlham gelmiyor. Hacim yok, kokan adam yok, kocakarı yok, Bozkurt hc yok.
    Özellikle hagim lazım.. ytd

7.  Alıntı Originally Posted by spenc Yazıyı Oku
    Karax hc senin 5 saatlikte gördüğün obonun haftaliktaki toboma rest pot açık diyorum. 3 hafta falan oldu yazali ama henüz olgunlaşma asamsinda. Aktifligi haftalar geçtikçe belirginlesecek.. umarım.. ytd
    Yabancı gelmeden bizim badem spor ile bekledigin tobo mumkunati yok gelmez gelemez. Yabancı nasıl gelir Londra swap piyasası acilacakki adam gelsin. Yoksa bu ve bunun türevleri bademlerin giriş yaptigi hisseleri fonlamaktan öteye gidemez. 5 saatlik değil 5 dakikalık dostum.

8. Hocam yabancı dolarını bozdurup niye gelsin? Var olanda ya da şu anki piyasada dönen para hep aynı surahinin bardaklarina dagitilmazda, diğer dağıtılmayanlara evrilirse anca o zaman. Yoksa surahideki su miktarı belli, bardaklar belli. O bardakların değişimi lazım.. zaman ama ne zaman.. ytd

Sayfa 469/496 İlkİlk ... 369419459467468469470471479 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •