Sayfa 350/479 İlkİlk ... 250300340348349350351352360400450 ... SonSon
Arama sonucu : 3825 madde; 2,793 - 2,800 arası.

Konu: PETKM - Petkim Petrokimya Holding A.Ş.

1. 2020 de geldim 2025 Mart gibi 5 yılım dolacak. Çok mu bana değil, kimine göre çok olabilir. O zaman bskicam son durumlarına. Karar açısından. Zaten sayfada 1000 olmamış olur 😊 ytd

2.  Alıntı Originally Posted by spenc Yazıyı Oku
    2020 de geldim 2025 Mart gibi 5 yılım dolacak. Çok mu bana değil, kimine göre çok olabilir. O zaman bskicam son durumlarına. Karar açısından. Zaten sayfada 1000 olmamış olur 😊 ytd
    Maliyetin kaç dolar dostum.

3.  Alıntı Originally Posted by Karax Yazıyı Oku
    Maliyetin kaç dolar dostum.
    Hocam maliyetin hiçbir önemi yok diye basliyim. Soda (11 yıli geçti) diğerleri 9 yıl , 7 yıl diye gidiyor.

İş maliyete kalırsa , hicbirsey yapmamissan gram para kazanmadigin görülür. Tabi bunu yıllar sonra farkına vardım veya ortamlardan öğrendim farkindalikla!
    100 adet lotum vardir bunda diyelim başlangıçta ekstrada 20-30 tane lot ile sert düzeltmelerde alırım, yukarı gidislerde o ekstralari belli kar oranlari yakaladigimda yaydira yaydira veririm. Başlangıçta başladığım lotlari bu şekilde arttirmaya devam ederim ve öyle de oldu şimdiye kadar.
    Yani yedek misketlerle ekstra aliyorum, yükselirken verdiklerimi için düşerse uzulmuyorsun, eğer giderse eldeki ana lotlarla arkasından bakmiyorsun. Yani maliyet olayı değilde nasıl bu durumu kendi kazancına cevireebildigin sanki daha önemli.. ha arada temettü veren şirketlerin oluyor onlardanda ekstra kazanç doğuyor.. tabi temettü verimliliği çok zayifiz.. ytd

4. Algı çok bozulmuş be. Şirket resmen gavur malı ilan edilmiş. Favök eksi deniyor başka birşey denmiyor. Ama iştirak karı var 9milyar küsür. Her sene gelecek bir seferlik değil. Kimse saymıyor bunu nedense! Ayrıca: yahu arkadaş bu şirket Star daki hisseyi 500milyon dolara aldı, yani bugünkü kurla 15-16 milyar lira. 1 senede Stardan gelen kar neredeyse 10 milyar. Nerede var böyle yatırım. Bu kadar karamsar okacak ne var anlamadım. Petrokimya sektörü de böyle kalmayacak elbet. İşler düzelecek er geç ve Favök de düzelecek. Yatırım Tavsiyesi Değildir.

5. Yoksa burada 33 centi gördüm bedelsiz alınmış haliyle, yani maliyet 33 cent olsa hisse şuan 61 cent komik! 1 kusur doları gördüm vermedim şimdi 61 centte niye vereyim ki hem benim vermek gibi bir derdim de olmadı. Tahtacı ne yapmaya çalışıyorsa bende onun şekline burunuyorum. Yoksa cent bazlı durumlar ortada! Ana lotlarim arttı ekstra birşey yapmadan bu şekli uygulayarak. Ha düşerse de aynı şekilde devam ettim.
    Hisse 21 den 11.76 düştüğündede buradaydim ve canlı canlı yaşadım..
    Kaç yapıyor yüzde olarak yüzde 79 düşüş ve bunu uzunca bir süre bekliyorsun. Öyle kolay da değil bekleyebilmek.. bir çeşit hammallik denilebilir ama kazanç olmasa zor olurdu.. ytd

6.  Alıntı Originally Posted by orient doğu Yazıyı Oku
    Algı çok bozulmuş be. Şirket resmen gavur malı ilan edilmiş. Favök eksi deniyor başka birşey denmiyor. Ama iştirak karı var 9milyar küsür. Her sene gelecek bir seferlik değil. Kimse saymıyor bunu nedense! Ayrıca: yahu arkadaş bu şirket Star daki hisseyi 500milyon dolara aldı, yani bugünkü kurla 15-16 milyar lira. 1 senede Stardan gelen kar neredeyse 10 milyar. Nerede var böyle yatırım. Bu kadar karamsar okacak ne var anlamadım. Petrokimya sektörü de böyle kalmayacak elbet. İşler düzelecek er geç ve Favök de düzelecek. Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    Bak güzel konulara degismissiniz! Algı?
    Özellikle kuşlu sitede orada burada. Kimse diyor mu veya var mıydı buralarda 21 den 11 lere düştüğünde, kimse yoktu ve yazmazdi yüzde 79 düşmüş, batmış diye. Vardı arada birkaç gelen o kadar..
    Belki insanlar birbirinden etkileniyor belki kendi kendine etkilenip düşüncelerini yaziyor.
    neyi algilatirsaniz o şekil dusunmeye başlar çoğunlukta.
    Bilmem kaç yüzbin takipcili herifler ve onların tetikçileri.
    Paranın olduğu yerde pislik eksik olmaz, bunlarla mücadele etmiyorum artık, onlar gibi he diyorum.... ytd

7.  Alıntı Originally Posted by spenc Yazıyı Oku
    Yoksa burada 33 centi gördüm bedelsiz alınmış haliyle, yani maliyet 33 cent olsa hisse şuan 61 cent komik! 1 kusur doları gördüm vermedim şimdi 61 centte niye vereyim ki hem benim vermek gibi bir derdim de olmadı. Tahtacı ne yapmaya çalışıyorsa bende onun şekline burunuyorum. Yoksa cent bazlı durumlar ortada! Ana lotlarim arttı ekstra birşey yapmadan bu şekli uygulayarak. Ha düşerse de aynı şekilde devam ettim.
    Hisse 21 den 11.76 düştüğündede buradaydim ve canlı canlı yaşadım..
    Kaç yapıyor yüzde olarak yüzde 79 düşüş ve bunu uzunca bir süre bekliyorsun. Öyle kolay da değil bekleyebilmek.. bir çeşit hammallik denilebilir ama kazanç olmasa zor olurdu.. ytd
    Anladım hocam senin hisseye bakisinla benim altına bakışım aynı. Ben hisseye ticaret olarak bakıyorum kazancı ben hep dışarıya altına gömerim. Sen hissede yapıyorsun aynı şeyleri. Ama bu kadar evladiyelik hisse taşıyorsan (bana göre 2 yıldan fazla taşınan hisseler evladiyelik olurda.)Koç holding ve istiraklerini keşke tasisaydin. Uzun vadede en rahat ve en temiz para Koç holding istiraklerinde. Burası borsa algılar iki günde değişir. Ben hala bu düşüşün sebebini vioptaki oyuncuyu patlatmaya yönelik olduğunu düşünüyorum. Tamam bilançosu pek iyi değil ama taban artı yüzde 6 yemesini gerektirecek bir şey yok. Sanki diğer hisseler muhteşem bilanço açıkladı.

8. Yoksa tartışmacı bir insandim, sodada bilmem oburunde çok yaşadım bir sürü kavga.
    Yahu ne gerek var dedim kendi kendime. Artık he deyip geçiyorum, boşuna kendimi üzmeye gerek yok. Buradada ilk başlarda öyle başladım, yahu 40-50 kişi olmsmisti bu forum? Bu insan kalabalığı neyin peşinde! Şimdiye kadar olmayanlar gelip burada fikirlerini söylüyorlar belki bilinçli belki bilinçsizce orasını bilemem kimseyi de itham edemem elbette fikirlerini soylecekler. Herkes paranın pesinde olmasa ne işi var bu kalabaligin diye düşünmeden edemiyor insan.
    Bilanço geldi dimi? Geçen sene zarar yazdı kimse gelmedi, 3 tane çeyrek bilanço açıkladı kimse geldimi gelmedi. Sayı niye bu kadar arttı peki?
    Para para para demiş. Cici kizlar.. ytd

Sayfa 350/479 İlkİlk ... 250300340348349350351352360400450 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •