Sayfa 332/479 İlkİlk ... 232282322330331332333334342382432 ... SonSon
Arama sonucu : 3825 madde; 2,649 - 2,656 arası.

Konu: PETKM - Petkim Petrokimya Holding A.Ş.

1. Anar Mammadov olduğu sürece durum bu. Yıllardan beridir petkimde sonuç bu.

Yıllar sonra bir şirket nasıl acımasızca borca sokulur, nasıl yanlış hesap yapılır konusu gündeme geldığinde petkim en güzel örnek olacak.

Ben artık petkimin başında yatırımcısına türkçe cumleler kurabilecek yöneticiler görmek istiyorum. Hissesi yüzde 10 düştüğünde çikipta yatirimcisina iki kelam edecek yöneticiler görnek istiyorum. Vızır vızır çalışan yatirimci iliskileri calisanlari görmek istiyorum. 6 ayda bir kap atanlar değil.Bu şartlarda bu kadar.

Hoş bizimkisi boş lakırdı birileri kendisinden memnunki birde promote ettiler kendisini.

y.t.d.

2.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Bu soyguncuya bulaşmayım diyorum bi şekilde Paratöner gibi çekiyor, yine düştük kucağına, bi kere öpsem gözüm açık gitmiycem ama mümkünü yok öptürmüyor bana

Tahtacinın topu güccükken boyuna inşata kaçmış bizim topda boyuna petkoya kaçıyor.
    Ama bu sefer suyuniçinde boğmadan bırakmıycam keratayı

kredili birini sıkıştırmış olmalılar,
    böyle bak olaya birde
    12X i ararken kısmet ayağımıza gelmiş olmasın
    ebenin şaplağı ile imamın pamuğu arasında geçen zamana HAYAT diyoruz.

3.  Alıntı Originally Posted by Maacit Yazıyı Oku
    kredili birini sıkıştırmış olmalılar,
    böyle bak olaya birde
    12X i ararken kısmet ayağımıza gelmiş olmasın
    Çok iyimser gördüm sizi Maacit hc.
    Bu faizlerde kim kredili işlem yapar.
    Görünüşe göre bugün uzuncu kısacı taksici manavci bile gelen Petkim karından bahseder olmuş, bilançodan değil. Kredisizlere oynuyorlar sanki.
    Yok seçim yok bayram yok ay sonu bunların bitmez sonu.. ytd

4. Ciğerini bilirim desem bunların ciğeri yok sanırım.
    Ha piyasa zaten entübe olmuş, buda arada kaynarmiyim hesabı yapıyor. Aradan siyrilmasini beklerdim bu sabah ama maalesef olmadı.

Ciğer derken daha önce yaşadığımız durumlar, yarın veya sonraki günler günlük Bulut'un altına atarsa haftaliga yol alıyor sonrasinda.. O da biraz yorucu oluyor haliyle.
    Tabiki illa bu durumun da garantisi yok.
    Bugün 71 centten 66 cente 6 cent saliverdi bir anda normalde 65 cent destekti şimdiye kadar ayrıca 100 günlük temel 2154 ussel 2182 nin esamesi okunmadı.
    Piyasaya satışı basmışlar ki tabandan hareket dahi etmedi.
    200 günlük temel 2018 ( bu rakam aynı zamanda defter değeridir) ussel 2044 var altta da.
    Ve şimdiye kadar 200 günlüğü geçen sene Nisan'da kırmış sonrasında epeyce yormuş, akabinde Aralık ayında kırma girişimi olmuş tepki alarak dönüşe geçmiş.

Ne desem ne söylesem bilemiyorum. Hatam oluyorsa kusura bakmayın, affola.. ytd

5. Geçmiş verilere göre PD değeri sektör ortalamasına göre sanırım daha önce hiç böyle bir rakam görmedi.
    Yanılmak ve yanıltmak istemem çünkü enflasyon muhasebesi den kaynakli geçmişten günümüze ne olmuş bilemiyorum .
    Ozsermaye,
    2022 de düzeltilmiş 44.537 olmuş
    2023 ise. 51.388
    Yani PD 1.06 şuanda. Bilanço öncesine göre oldukça fark var düzeltilmiş hali tabi bu fark.
    Ama;
    Asıl Olması gereken sektöründe nedir? enflasyon düzeltilmiş halinin ortalamasini bilemiyorum..
    Ytd

6. Anlamadığım bir diğer husus ise aracı kurumların beklentileriydi?
    Eee nolcek şimdi. Beklenti bugünde dedim bilanço durumları üç aşağı beş yukarı kestirilebiliyirdu keza enflasyon muhasebesi sebeplide kestirilebiliyirdu Ozsermaye artışı, borçlar vs gibi veriler.
    Eee şimdi böyle tahmin edemedikleri bir kâr geldi.
    Bugün bir kaç tanesini okudum, hep biragiz gibiler.
    İyi de kardeşim tahmin edilen veya tahminlerinizi 3 misli kâr yazmış.
    Yok mu birşeyler dürüstçe yazan bu karı aralarinda!
    Hem bu kar bir defaya mahsus değil, önümüzdeki süreçte her çeyrek stardan gelecek karında habercisi olmayacak mı?
    Onu da yazmamışlar hangi tarihten itibaren gelmiş temmetu almış mı? Ben göremedim yanlışım yoksa.
    Demek ki yüzde 12 yerine 18 i alsa neler olabilirmiş düşünemedim.
    Ha kar gelmeseydi de böyle taban olurdu böyle tahtacı varken diye kulaklarım çınlar. Ama realitede böyle bir kar var mı var!
    Aman yanlış anlamayın gördüklerimi düşüncelerimi aktarıyorum, yatırım tavsiyesi olmasın..

7.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Bu soyguncuya bulaşmayım diyorum bi şekilde Paratöner gibi çekiyor, yine düştük kucağına, bi kere öpsem gözüm açık gitmiycem ama mümkünü yok öptürmüyor bana

Tahtacinın topu güccükken boyuna inşata kaçmış bizim topda boyuna petkoya kaçıyor.
    Ama bu sefer suyuniçinde boğmadan bırakmıycam keratayı

solungaçların karşılığı olmalı diyorsun.... yaşasın intikam...

en eskilerden.....galip ağanın....mepet....de....... solungaçlanmıştım...
    ama...intikam yoran bir şey.....vazgeçtim....
    Teknik olarak; yarına gebe olan bugünü yaşamalı ki, yarın, yaşanmış olsun.

8. https://youtu.be/GIoFbbMYjVc
    Haktan dan beddua yakışır tahtaciya, sevdiklerine bu konuyla ilgili her kim varsa işin ucunda.. oturup dinlesin, dinlemesin iliklerine kadar yaşasın.. Mazlumun ahı bir şekilde çıksın. Kimsede kusura bakmasın.
    "Yaşam kendini tecrube edemeyecegin kadar kısa ise başkalarının tecrübelerini deneyebilecegin kadar uzun" Yazdıklarım söylediklerim ve düşüncelerim yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 332/479 İlkİlk ... 232282322330331332333334342382432 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •