Sayfa 425/483 İlkİlk ... 325375415423424425426427435475 ... SonSon
Arama sonucu : 3860 madde; 3,393 - 3,400 arası.

Konu: PETKM - Petkim Petrokimya Holding A.Ş.

1. Bozkurt hojam piyasa olasılıkları değil de olmuşlar ve olacakları fiyatlar dersek daha doğru olur! Olasılıklar beklentili durumlar ile beklenilmeyen durumları kapsar diyerekten!

Şimdiye kadar Gelen veriler olmuşlardır ve geleceğin habercisi olacaktır ama gelmeyenler ise makas açısından olumlu olumsuz olasılıkları kapsar.
    Olmuşlar nedir? Yukarıda yazdıklarım bu yılın ilk çeyreğine kadar geçmişe kıyasla!
    Eğer geçen seneyi gerçekten hem makassal hem faaliyetsel, sektör açısından ya da daha başka büyük bir kupon ödemesi (500 papel ) ve bunun karşılığında 3 yıl geri ödemeli bulduğu borç, 240 lık ödemediği yada son yüzdelikten vazgeçtiği star vs. Geçen yıl en kötüsünü mü yaşadık?
    Ve bu kötü durumu star ile sırtlaması! Ve bugünde bahsedildiği gibi finansal durumların hali!
    Tabi alınan borcun 3 yıl geri ödemesi ve faiz oranı belli, geçmişten gelen diğer borçlarında faiz oranları o zamanki şartlara göredir! Ben muhasebeci değilim! Şirket başka yeni borçlanma yaptımı bu yüksek faizden bilemiyorum ! O kısım beni aşar ama örnek aldığım evi hala 0.80 faizden ödemeye devam ediyorum!
    Gelen bilanço bize aralık ayının verilerini gösterir evet borcu var döviz açığı mevcut ama aradan 4.5 ay geçmiş elinde nakti ne var, döviz ne var, alacağını aldı mı bilemem! Ve bunu şimdiki faizlerden mevduatta mı değerlendirdi karı naptı bilemem!
    En kötüsünü yaşadık mı daha kötüsü var mi bilemem!
    Yatırım tavsiyesi değildir..

2. 2018 civarı ne geldi kar 1.5 vay be kâra bak dediydim o dönem sodadaydim! Sonra daha düşük gelen kârlar, star yatırımı iki taksiti ve akabinde 5 yıl boyunca kupon ödemeleri ve sonunda ana paranın odenmesi.
    Aslında bu şirket o süreçten beri kötüyü epeyce yaşamış arada pandemi ve sonrasinda makasın efsane olduğu durumlarda karlarda pik yapmis yine.
    Şimdi bu şirket bu haliyle kazanmıyor mu? O haliyle onca borç varken neler yasamis!
    Şimdi bu süreçte parayla sirtaki yapması gerekmiyor mu?
    O zaman bu ve bundan sonraki zaman değilse, ne zaman...
    Yatırım tavsiyesi değildir..

3. 3 yıl geri ödemeli aldığı borç bu arada 300 papel onu yazmayı unutmuşum, iki üstte.. ytd

4. İlk çeyrek bilanço tarihleri daha Mayıs olmadan gelmeye başlayacak. Diğer şirketler bildirimlerini yapmaya başlamışlar bile.
    Su gibi akıyor hayat...
    Bu sümsük yine gizemli hale bürünmez umarım, artık enflasyon muhasebeside bitti. Başka bir şey yok herhalde önünde..
    Ulan ne yordun ve görende 100 lerce fabrikan var sanir.. Biraz platts birazda yanaktan makas.. ytd

5. Yine başladık... Ytd

6. İran israil gerginliği en çok azerileri vuruyor olmalı, ondan mütevellit tahtaya yansıyor, bu süreçte zengin olduk olduk

16.96 Since 27 Aralık 2023

7. Beklediğim gibi eksi gaplı açtı spenc hc bu gap dolmamalı

16.96 Since 27 Aralık 2023

8. Bir türlü karar verememisti nereden açacağına.. o kadar rahat ve kendinden emin ki her ne yapacaksa.. ytd

Sayfa 425/483 İlkİlk ... 325375415423424425426427435475 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •