Sayfa 386/483 İlkİlk ... 286336376384385386387388396436 ... SonSon
Arama sonucu : 3863 madde; 3,081 - 3,088 arası.

Konu: PETKM - Petkim Petrokimya Holding A.Ş.

1. Ha öyle sorsana 31 cent mı?
    Ben kutuma gittigimi bulut sebepli yazdım zaar. Daha ne yazem. Altına inerse eğer ben d ongoremem artık ne olur artik. Kaç kez yazdım okumamissin sanırım. Ytd

2. Başımdan geçen bi olay anlatayım.
    Kasap hayri abi, bakkal rüstem abi, ben, keyfim ve kahyam falanca hisseyi şu fiyata düşerse alalım deye mütabık kaldık, hisse 4 bucuk tale idi üçbucuktan alıcaktık, neyise gel zaman git zaman hisse 4 taleden döndü aşağı düşmedi sonra bi yardırdı gidiş o gidiş hoooop 18 taleye

16.96 Since 27 Aralık 2023

3.  Alıntı Originally Posted by spenc Yazıyı Oku
    Yörük Hc senin denemelerin oldu mu hiç? Yoksa Bozkurt Hc ya tüp, şamdel falan lazım olur diye mi takılıyorsun 😊 Ytd
    denemem olmadı hiç..... Bozkurt Hc..... bilir ne yapacağını.....
    bilenle kaşık atılmaz zaten....
    bol nasipleriniz olsun selamlar....
    Teknik olarak; yarına gebe olan bugünü yaşamalı ki, yarın, yaşanmış olsun.

4.  Alıntı Originally Posted by @yörük@ Yazıyı Oku
    denemem olmadı hiç..... Bozkurt Hc..... bilir ne yapacağını.....
    bilenle kaşık atılmaz zaten....
    bol nasipleriniz olsun selamlar....
    Eyvallah hocam! Bozkurt Hc zaten tüm numaralarını sergiliyor suyun altında ama karaya çıkınca erken su koyveriyor! Biraz o kısma çalışması gerek! Ytd
    "Yaşam kendini tecrube edemeyecegin kadar kısa ise başkalarının tecrübelerini deneyebilecegin kadar uzun" Yazdıklarım söylediklerim ve düşüncelerim yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Başımdan geçen bi olay anlatayım.
    Kasap hayri abi, bakkal rüstem abi, ben, keyfim ve kahyam falanca hisseyi şu fiyata düşerse alalım deye mütabık kaldık, hisse 4 bucuk tale idi üçbucuktan alıcaktık, neyise gel zaman git zaman hisse 4 taleden döndü aşağı düşmedi sonra bi yardırdı gidiş o gidiş hoooop 18 taleye
    Ama dikkat ettiysen bu hissede ben sattım gitti gibi birşeyler yaşanmadı! Bunu yıllardır yaşayan olmamıştır! Öyle de bir durum var!
    Güzelce anlatmışsın başından geçenleri ama bunda da düşmez dediğimiz yerlere getirdi çakallar.. ytd

6. O kısım doğru, bu hissede ben sattım gitti olayı hiç olmadı.
    demek ki satan yok
    Tahtaci emmi de bulmuş bizim gibi yolunacakları, satıp satıp alttan alıyor
    Başka bi açıklaması olamaz

16.96 Since 27 Aralık 2023

7. Bütün ortakları bu sene yapılacak olan genel kurula katılmalarını öneriyorum. Bu forum göbek atıp, oyalanmak için iyi yer ama gerçek manada yatırımınıza sahip çıkmak istiyorsanız en azından elektronik olarak ta olsa genel kurula katılıp bu durumun muhataplarına sorularımızı sormayı öneriyorum.

y.t.d.

8.  Alıntı Originally Posted by denizebakan Yazıyı Oku
    Bütün ortakları bu sene yapılacak olan genel kurula katılmalarını öneriyorum. Bu forum göbek atıp, oyalanmak için iyi yer ama gerçek manada yatırımınıza sahip çıkmak istiyorsanız en azından elektronik olarak ta olsa genel kurula katılıp bu durumun muhataplarına sorularımızı sormayı öneriyorum.

y.t.d.
    Kesinlikle katılıyorum dediğiniz genel kurul hususuna. Elektronik ne derece etkili olur bilemem ama bizzat konuşmaci olarakta katılım olunmalı. Özellikle bilen kişiler konuya damardan girebilecek kişiler olmalı. İç yapısı, finansal hesaplamalardan tam olarak ne çıkar bilemem ama!
    Petlim, Star gibi değerlerin Petkim'in uzerine neden maddi olarak yük bindirildigi, bu arazinin petkime ait olmasından mı kaynaklı olduğu sorulmalı!
    Eğer öyle ise böyle bir arazide bu değerlerin karşılığı olan kira, para her ne naneyse petkime verilirken neden ucuzlastirildigi? Ya da ucuzlastirildi mı? Nasıl bir değerleme ödendiği karşılığında gibi sorular!
    Star veya diğer değerler yüksek karlar ile İzmir'in ihracat birinciliği vs olunuyorsa müthiş cirolar, karlar ediliyorsa, bu petkime ait olan araziden ediliyor nihayetinde!
    Petkim diyelim zarar ediyor döngüsel karlar dışında, iyi de kardeşim bulunduğu arazisindeki diğer şirketlerinde bu araziden faydalanmasi ve iyi karlar etmesi trajikomik. Buna el atılması gerekmez mi?
    Kira hukukunda nasıl bir enflasyon fiyat artışı yasanildi o arazide bunu bilmiyorum.

Bu şuna benziyor;
    ev arazi sahibi(Petkim) neredeyse fakir dolaşacak kadar zarar ederken, içindeki kiracılar (star,petlim vs) paraya para demiyor izlenimi varmis gibi.
    Bu konuya Petkim den değil de bu işten asıl nema sahibi socar dan gidilmesi daha uygun kanımca!
    Ytd

Sayfa 386/483 İlkİlk ... 286336376384385386387388396436 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •