Sayfa 46/61 İlkİlk ... 36444546474856 ... SonSon
Arama sonucu : 487 madde; 361 - 368 arası.

Konu: MGROS - Migros Ticaret

1.  Alıntı Originally Posted by emperador Yazıyı Oku
    Katarlılar alır mı parayı bastırırsa alır tabi ama ben X de baktım birkaç hesap yazmış takipçisi az olan birkaç hesap geçen yıl falanda yazmışlar. Alırlarsa tabi yüksekten satabilir ama ben sanmıyorum. Dedikodu gibi geldi.
    Ayrıca temettü düşük kaldı bedelsiz falan mı planlanıyor yaparlar mı bilmiyorum ama bu düzeltme işi de biraz artık uzadı gibi. 320-330 kardan 509 e geldi biraz daha İnsel yani kazancın çoğunu vermiş olacak bu enflasyonda üstelik. Ben biraz artırdım 500 altında da vermem aldığımı.

2209116AG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    dikkate alırlar, almazlar, yatırımcı ilişkilerine temettü düşüklüğüne dair mail attım. karınca misali, üzerime düşeni yaptım ama bedelsiz konusu bence çok tatsız. şirketin nakit akışı var zaten, kasadaki paraya ihtiyacı yok ki. iyiden iyiye soğurum şirketten.
    Elbette ki dediklerim yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by Davudiskender Yazıyı Oku
    dikkate alırlar, almazlar, yatırımcı ilişkilerine temettü düşüklüğüne dair mail attım. karınca misali, üzerime düşeni yaptım ama bedelsiz konusu bence çok tatsız. şirketin nakit akışı var zaten, kasadaki paraya ihtiyacı yok ki. iyiden iyiye soğurum şirketten.
    Bedelsiz bende istemem temettü yüksek olsaydı iyidi ama yatırım için mi düşük tuttular süreki yer açıyor satın alma yapıyor.

3.  Alıntı Originally Posted by emperador Yazıyı Oku
    Bedelsiz bende istemem temettü yüksek olsaydı iyidi ama yatırım için mi düşük tuttular süreki yer açıyor satın alma yapıyor.

düşük temettünün mazereti olamaz bunlar. eğer 12 liraya kadar verselerdi, dediğiniz mantıklı olabilirdi ama tamamen aç gözlülükten dolayı vermediler. şirketin yatırımlar ve olası krizler için fazlasıyla parası var. artık ömrümüz varsa yaşayıp göreceğiz. hayırlısı olsun demekten başka bir şey gelmiyor elden.

4.  Alıntı Originally Posted by Davudiskender Yazıyı Oku
    düşük temettünün mazereti olamaz bunlar. eğer 12 liraya kadar verselerdi, dediğiniz mantıklı olabilirdi ama tamamen aç gözlülükten dolayı vermediler. şirketin yatırımlar ve olası krizler için fazlasıyla parası var. artık ömrümüz varsa yaşayıp göreceğiz. hayırlısı olsun demekten başka bir şey gelmiyor elden.
    Haklısınız. Temettü vermeye Türk borsasında çöp seviyesinde temettü vermeye alışmışlar. Geneli öyle.. Birkaç tane hariç tır. Ben 35 HBK ile 12 lira verirler diyordum HBK 49 oldu 6 lira veriyorlar.

5. Bence temettü miktarının düşük olması ve belkide en önemlisi 2024 yılındaki mağaza açılış hedefinin 200 olması olumsuz karşılandı. Geçen yılki 500lerden 200e inmesi büyüme hızındaki düşüş de piyasada olumsuz karşılanmış olabilir. Ama enflasyon muhasebesi uygulanmış bilancodaki esas faaliyet karının bu kadar kullanılmasını da çok abartılı buluyorum. Sonuçta bilançonun karlılık ve özkaynaklardaki muazzam artış gibi son derece iyi tarafları olmasına rağmen... 509dan 440'a gelmesi gerçekten çok abartılı. Uzun vadeli yatırımcılar açısından hiçbir problem yok. Tahtacı bir haftada 70 lira indirdiği gibi, bir hafta da tersine de çevirir. Yeterince sövüşlediklerine ikna olduktan sonra. Ama bu hareketlerin migrosa ve Anadolu grubuna yakışmadığını da belirtmek isterim. Bu abartılı düşüşün dönüşü de abartılı olacaktır. Borsanın primini de koyarsak %20lere yaklaştı düşüş.
    Tahta yapıcı geçmişte de çok yaptı böyle şeyler. Bekleyip göreceğiz.

SM-A715F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Yapacak bir şey yok gene hisseyi *** ettiler. Kar satışı falan anlarımda sürekli aşağı gidiyor çoğu kagğıt. bankalar holdingler ile endeksi tutup çoğu yan kağıdı perişan ettiler. Satıp faize koymak varmış. Yüzde 15 kayıp var tepeden aşağı... Belki fazladır.

7.  Alıntı Originally Posted by emperador Yazıyı Oku
    Yapacak bir şey yok gene hisseyi *** ettiler. Kar satışı falan anlarımda sürekli aşağı gidiyor çoğu kagğıt. bankalar holdingler ile endeksi tutup çoğu yan kağıdı perişan ettiler. Satıp faize koymak varmış. Yüzde 15 kayıp var tepeden aşağı... Belki fazladır.

Yabancı bu hafta 1 milyona yakın lot sattı. Elbette ki bu danışıklı dövüş olabilir ama piyasa bu tarz hep bana diyen patronları sevmez. Şirketin esaslı büyüme hikayeleri olmasa ve maliyetin bu kadar düşük olmasaydı kesinlikle bir saniye dahi bu hissede kalmazdım. Hisseye resmen serbest düşüş yaşatıyorlar kasıtlı bir şekilde. Böyle devam ederlerse 380 ve devamında 328 bile gösterebilirler. Bu seviyeler abartı gelmesin, kimse kimse hep bana diyen patronu ve tahtasını sırtında taşımaz. Umarım yanılırım ve tez zamanda yine yukarıya doğru kaldığımız yerden devam ederiz, en azından tesellimizi reel anlamda ise fiyatının yukarıya gitmesi ile buluruz.

8. Piyasa değeri 79 milyara indi. Bimin 225 milyar. Neredeyse üçte bir fiyatta. Ciro ve karlılık yarı yarıya.

SM-A715F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 46/61 İlkİlk ... 36444546474856 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •