Sayfa 44/62 İlkİlk ... 34424344454654 ... SonSon
Arama sonucu : 492 madde; 345 - 352 arası.

Konu: MGROS - Migros Ticaret

1.  Alıntı Originally Posted by aboriste diwane Yazıyı Oku
    6.21 net temettü

SM-A715F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    kolada yaptıklarının aynısını yaptılar, ayıp ettiler. net kârın %50sini dağıtmayacaklarını tahmin ediyordum ama bir 8-10 civarı beklerdim. ne diyelim, Allah bereket versin. koyunun olmadığı yerde keçiye çelebi diyeceğiz mecburen.

27 Mayıs'ta verecekler bir de. parayı da işletirler o güne kadar. peh peh peh.

neyse, bizim yolumuz uzun, biz bu yolun yolcusuyuz ama ayıp ettiler.
    Elbette ki dediklerim yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by Davudiskender Yazıyı Oku
    raporda enflasyona göre 2024 ciro artış oranı yüksek tek haneli reel büyüme, enflasyonsuz muhasebede %70 olarak gözüküyor. arada bu kadar uçurum var mı? ben mi yanlış anlıyorum. enflasyon muhasebesinde beklenti 200 milyara denk gelirken enflasyonsuz muhasebede 245 milyar civarına denk geliyor 2024 beklenti cirosu. enflasyon muhasebesindeki öngörü rakamı indirgenmiş desek zaten onu hesap edip de öngörüde bulunuyorlar.

ayrıca favök marjından net kâr marjını öngörebilen var mı? mevcut 1.8 ilk oran iyileşecek diyor. tamam da net kâr marjı ne olacak?

ben mi kaçırıyorum bir şeyleri?

yine 250 mağaza açılışı oldukça düşük. anlaşılan bu sene son yıllardaki büyümeyi sağlamlaştıracak adımlar atılacak, agresif büyüme çok tercih edilmeyecek.

ayrıca temettü kararı ve miktarı bence seyri önemli ölçüde etkileyecek. insaflı bir temettü, tatlı tatlı yukarı hareketi destekler ama paylaşmıyorum kazancımı derse işler değişebilir.
    enflasyon %60 olursa ki büyük ihtimalle öyle olacak....

reel büyüme en fazla %10 olur

şirket projeksiyonunu ona göre yapmış demekki Üstad
    Söylediklerim kendi fikirlerim olup yatırımcı tavsiyesi kapsamında değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by carlislecullen Yazıyı Oku
    enflasyon %60 olursa ki büyük ihtimalle öyle olacak....

reel büyüme en fazla %10 olur

şirket projeksiyonunu ona göre yapmış demekki Üstad
    bu durumda cironun kaç olacağını yorumluyorsun? benim kafam karıştı. ve net kâr marjını dair kafanda kestirebildiğin bir oran var mı?

4.  Alıntı Originally Posted by Davudiskender Yazıyı Oku
    bu durumda cironun kaç olacağını yorumluyorsun? benim kafam karıştı. ve net kâr marjını dair kafanda kestirebildiğin bir oran var mı?
    eski sisteme göre 250 milyar tl civarı olması gerekiyor projeksiyona göre. ama biraz daha fazla olur çünkü ihtiyatlı hesaplar yapılıyor genelde sene başında.

yenisi tam nasıl hesaplanıyor bilmiyorum. 180 milyar tl üzerinden hesaplar isek 300 milyarı geçiyor...
    Söylediklerim kendi fikirlerim olup yatırımcı tavsiyesi kapsamında değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by carlislecullen Yazıyı Oku
    eski sisteme göre 250 milyar tl civarı olması gerekiyor projeksiyona göre. ama biraz daha fazla olur çünkü ihtiyatlı hesaplar yapılıyor genelde sene başında.

yenisi tam nasıl hesaplanıyor bilmiyorum. 180 milyar tl üzerinden hesaplar isek 300 milyarı geçiyor...
    o zaman benim kafam tek rakamlı reel büyüme kısmında karışıyor. sanırım şimdi anladım meseleyi. kâr marjına da %2,5 desek kötü senaryoda bile yine bir çorba çıkarıyoruz. ama işler yolunda giderse marjı 4 civarı yapabilirsek kallavi olur.

6. 50 liralık düzeltme tahtacıya yetmedi sanırım.

7.  Alıntı Originally Posted by aboriste diwane Yazıyı Oku
    50 liralık düzeltme tahtacıya yetmedi sanırım.

Dün o kadar gofret, bisküvi satmışlar ilk çeyrek bitecek a kaldı.. Bu sattıklarını bakalım nereden toplayacaklar?

2209116AG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. Zararına satışlar

https://twitter.com/ZAMajans/status/...AUZZEU2rQ&s=19

CPH2205 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 44/62 İlkİlk ... 34424344454654 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz