Sayfa 24/62 İlkİlk ... 14222324252634 ... SonSon
Arama sonucu : 492 madde; 185 - 192 arası.

Konu: MGROS - Migros Ticaret

1.  Alıntı Originally Posted by aboriste diwane Yazıyı Oku
    Emekli abim bi destek atsa da karanlıkta 451.75 direnci üzerinde kapatsak

SM-A715F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Kırar mıyım seni..
    Ama yarın yüksek açıp bofa aldıklarını verebilir.Dolar bazında gördüğü önceki zirveyi test edecek (424 TL ye denk geliyor) Lafım al satçılara.. Yatırımcılar için bu kağıt satılacak kağıt değil. Alın unutun.

Redmi Note 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by Emekli62 Yazıyı Oku
    Kırar mıyım seni..
    Ama yarın yüksek açıp bofa aldıklarını verebilir.Dolar bazında gördüğü önceki zirveyi test edecek (424 TL ye denk geliyor) Lafım al satçılara.. Yatırımcılar için bu kağıt satılacak kağıt değil. Alın unutun.

Redmi Note 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Eyvallah abim, kırmadığın için. TL zirvesinde kapanış geldi.
    Yanlış anlamadım değil mi? usd zirvesi mi 424 tl?
    Şuanki kuru 30.75 alırsak 14.80 dolar ile kapattı sayılır.

Son düzenleme : aboriste diwane; 14-02-2024 saat: 20:30.

3.  Alıntı Originally Posted by aboriste diwane Yazıyı Oku
    9 aylıkta HBK 29.82 olduğuna ve son çeyrek de iyi geçtiğine göre yıl karı belirttiğiniz rakamın üzerinde gelir. Biz son çeyrek finansalları gelmeden aylar önce şirketin gidişatına göre hisse fiyatlamasına ilişkin tahminlerde bulunuruz ara ara. Bu da buradaki samimi muhabbetin foruma bir yansımasıdır. Şimdiki gençliğin tabiriyle makara yapıyoruz. Yoksa müneccimlik gibi bir iddiamız yok.
    Ayrıca, paylaşımın için de teşekkür ederiz...

Estağfurullah, size yönelik demedim. Daha ziyade genelde düşük aracı kurum hedef fiyatlarına gıcığım.

Bu yüzden sizi de dediğiniz gibi düşük bir beklentiyle bile...çok daha yukarılarına, olası fiyat seviyelerine işaret ettim.
    Zaten bu enflasyon muhasebeli bilançolardan dolayı net kar tahmin etmek zorlaştı ama şirketin önünün ne denli açık olduğu gayet net. Hem orta vade, hem uzun vade için şu zor dönemlerde kale gibi bir yer. )

Üstelik bimas'a göre çok daha düşük FK'larla fiyatlanıyor ki...bu farkı da ileride kapatır diye düşünüyorum.
    Velhasıl gereken tek şey...sabır ve sebat.

4. igros Ticaret A.Ş. 16-02-2024 itibariyle 3.165.191 m² kapalı alana sahip, 3.157 Migros, 157 Macrocenter ve 74 Mion olmak üzere yurtiçinde 81 ilde 3.388 mağazayla hizmet vermektedir.

5.  Alıntı Originally Posted by CARİ Yazıyı Oku
    igros Ticaret A.Ş. 16-02-2024 itibariyle 3.165.191 m² kapalı alana sahip, 3.157 Migros, 157 Macrocenter ve 74 Mion olmak üzere yurtiçinde 81 ilde 3.388 mağazayla hizmet vermektedir.
    7 günde 9 mağaza daha açılmış... gayet iyi gidiyor büyüme.

6. Takaslardan 522.678 lot daha ekleyen Citi, uzun aradan sonra 33.40 milyona çıktı hissede. Doce 5.99 milyon.
    Bu ikilinin hissedeki zirvesini bilen ortak var mı ?
    Piyasadaki 91.917 milyon lotun 40 milyonu bu iki yabancıda.
    18.23 milyonu Emeklilik Fonları
    7.82 milyonu iş
    6.81 milyon Garanti
    5 94 milyon Yatırım Fonları
    2.61 milyon YKB
    2.17 milyon TEB
    1.87 milyon Ak
    1.41 milyon Yatırım Finansman
    1 milyon altı ise Oyak, Ziraat vs. devam ediyor.
    Bu arada, bilanço tarihi de açıklanmadı halen?

7. #MGROS'un ise enflasyon muhasebesi uygulaması ile 2023 yılı sonunda 6.8mia TL parasal kazanç ve ek 2.3mia TL amortisman gideri yazmasını ve yılı nette 9.8mia TL kar ile kapatarak şu an 15.2 olan FK'sının 8.3'e düşmesini bekliyorum.

2024 yılında ise %45 enflasyon beklentim ile net enflasyon muhasebesi katkısının 6.5mia TL'ye çıkmasını, bu rakamın 2024 yılı ortalama aracı kurum beklentisi olan 7mia TL'lik enflasyon muhasebesiz kara eklendiğinde 2024 yılını toplamda 13.5mia TL kâr ve 6.1 FK ile kapatmasını bekliyorum.

Tarihi çarpanları ile karşılaştırdığımızda her iki Gıda Perakendecimizi de ciddi fırsatlar barındırdığını düşünüyorum.

Özetle;

2024 yılı sonu itibarıyla beklediğim çarpanlar ile bugünkü çarpanlarını karşılaştırdığımda #SOKM ve #MGROS özelinde %100 ün üzerinde getiri potansiyeli görüyorum.

https://x.com/omerhankrm/status/1758...f6mGFGF8Cmn8XA

https://x.com/borsadakiben/status/17...f6mGFGF8Cmn8XA

8.  Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    #MGROS'un ise enflasyon muhasebesi uygulaması ile 2023 yılı sonunda 6.8mia TL parasal kazanç ve ek 2.3mia TL amortisman gideri yazmasını ve yılı nette 9.8mia TL kar ile kapatarak şu an 15.2 olan FK'sının 8.3'e düşmesini bekliyorum.

2024 yılında ise %45 enflasyon beklentim ile net enflasyon muhasebesi katkısının 6.5mia TL'ye çıkmasını, bu rakamın 2024 yılı ortalama aracı kurum beklentisi olan 7mia TL'lik enflasyon muhasebesiz kara eklendiğinde 2024 yılını toplamda 13.5mia TL kâr ve 6.1 FK ile kapatmasını bekliyorum.

Tarihi çarpanları ile karşılaştırdığımızda her iki Gıda Perakendecimizi de ciddi fırsatlar barındırdığını düşünüyorum.

Özetle;

2024 yılı sonu itibarıyla beklediğim çarpanlar ile bugünkü çarpanlarını karşılaştırdığımda #SOKM ve #MGROS özelinde %100 ün üzerinde getiri potansiyeli görüyorum.

https://x.com/omerhankrm/status/1758...f6mGFGF8Cmn8XA

https://x.com/borsadakiben/status/17...f6mGFGF8Cmn8XA
    Teşekkürler Sayın MAHARAJ, altın değerinde bir paylaşım.
    Bakliyat tesisi MIGBAK da bonus gibi olmuş.

Sayfa 24/62 İlkİlk ... 14222324252634 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •