Sayfa 48/48 İlkİlk ... 38464748
Arama sonucu : 381 madde; 377 - 381 arası.

Konu: GOODY - Goodyear

--nerde bu millet?...yoksa bir ben kaldım formasyonu na mı girdi?

2. Selamlar, yalnız değilsiniz, takipteyiz. Değeri 175 milyon $, gerçekten ucuz. Ama önümüzde bir büyüme hikayesi yok, o olumsuz. Ayrıca Türkiye ABD ile ilişkileri de hisse üzerinde etkili galiba.

Alıntı Originally Posted by 133MMX Yazıyı Oku
    Selamlar, yalnız değilsiniz, takipteyiz. Değeri 175 milyon $, gerçekten ucuz. Ama önümüzde bir büyüme hikayesi yok, o olumsuz. Ayrıca Türkiye ABD ile ilişkileri de hisse üzerinde etkili galiba.
    --yeterince büyük zaten, kapasitesini doldursun yeter...
    --goodyear ın 2025 yılı sonuna kadar yeniden yapılanma ve kar marjlarını düzeltme hedefi ile birlikte, varlık satışı (ana şirketin borçlarının azaltılması) var..EMEA (avrupa orta doğu-afrika) bölgesindeki yapılanmada avrupadaki (özelikle almanyadaki) fabrikalardan bazılarının kapanması gündemde, buralardan üeretim türkiye ye kayma ihtimali çok yüksek...bu olursa, tam kapasite ile üretimde GOODY ciddi karlar elde eder...

--ben bu nedenle buradayım...750 milyon dolar ciro; yüzde 10 net kar marjında 750milyo-1 milyar dolar piyasa değeri; yüksek bedelsiz açıklaması ile birlikte görülebilir....

5. Ben de sizin gibi Amerika Goodyear hissesini takip ediyorum. Ocak ayında CEO değişikliğine gittiler.
    https://www.bloomberg.com/news/artic...r-elliott-push
    Stellentis'in son dönemdeki atağı malum, CEO Goodyear tarafında da güzel işler yapabilir. Ayrıca yönetimin bu gidişattan rahatsız olması ve arayış içerisinde olması güzel.

ABD GT'nin en büyük problemi borç. Firma değeri 3.4 milyar $, ama net borç 6.7 milyar $. Firma o yüzden ucuz fiyatlanıyor. Önümüzdeki birkaç çeyrek borç yükünü azaltırsa FED faiz indirimleri geldiğinde fiyat da hızlı hareket edecektir.

Sayfa 48/48 İlkİlk ... 38464748

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •