Arama sonucu : 1 madde; 1 - 1 arası.

Konu: Gerçek değer hesaplayarak çalışacak bir borsa robotu yazma hk.

1. Gerçek değer hesaplayarak çalışacak bir borsa robotu yazma hk.

Merhaba
    Ben Fatih Barut. Bilgisayar programcısıyım. Matriks platformunda gerçek değer üzerinden çalışan borsa robotu yazmak istiyor ve bunun için bir borsacı partner arıyorum.
    Biliyorsunuz şirketlerin o sıradaki özsermaye karlılık borçlar vb listesi uzun giden bilançosu yardımı ile değeri ve dolayısı ile hisselerinin değeri hesaplanıyor. Aynı mantıkla 3 ay sonraki ederi de hesaplanabiliyor.
    Bazen borsaya para akışının kesilmesi veya spekülasyonlar sonucunda hisseler ederlerinin çok altına düşüyor.
    İşte bu tür zamanlarda yaptığı hesaplarla ederinin altına düşmüş hisseleri tespit edip bunlara yatırım yaparak örneğin 3 ay gibi bir zaman içinde o hisselerle beraber kazanacak bir robot yazmak istiyorum.
    20 yıldan fazla deneyime sahip bir programcı olarak gerekli alt yapıya sahibim. Teknik analizde de iyiyim. Ancak bilanço deyince tüyleri diken diken olan biri olarak fundamental analizden çok uzağım.
    Matriks programı hisselerle ilgili bir çok veriye erişime olanak sağlıyor. Eğer siz bu gerçek değer hesaplamayı elle yapıyorsanız ve bu yorucu oluyorsa bunu yapacak, ardından teknik analizle gün içinde istenen fiyata düşmüş hisseleri tarayarak bulacak bir robot yazalım ve birlikte kullanalım.
    Özelden ulaşabilirsiniz.
    Selam.
    Son düzenleme : fatihbarut; 30-11-2023 saat: 08:01.

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •