Sayfa 7/30 İlkİlk ... 5678917 ... SonSon
Arama sonucu : 237 madde; 49 - 56 arası.

Konu: MEGMT Mega Metal

1. ilk günden tavan oldu twetterde bir ara derinhisse vardı hisse söylerdi akşam sabaha tavan olurdu umarım nazar degmez

peki kocaer mi megmt mi ??

ikisinin de benzer yönlerini anlattım...ikisinin de ufku geniş..vizyonerler..geleceği görüyorlar ve buna göre de yatırımlarını yönlendirmişler...her ikisi de siparişlere göre üretim yapıyorlar...kocaer çelik profilleri şekillendirerek katma değeri yüksek ürüne çeviriyor ,megmt ise bakırı...kocaerin ürettiği katma değeri yüksek ürünler biraz da kaba işler içindir ama megmt in üretikleri ise tamamen teknolojiye yöneliktir...bu yönden megmt daha üstün...

ama yenilenebilir enerjide ise kocaer çok daha üstün...kocaer hem tüm enerjisini kuracağı jesten üretecek hem de kalan çoğunluğunu güzel bir fiyattan ve uzun bir süre ulusal şebekeye satacak...buna karşılık ise megmt in kuracağı gesler ise sadece kendi ihtiyacını karşılamaya dönük olacak...bu yönden de kocaer çok üstün..ayrıca kocaerin kullanacağı jes alanı hem tarım yapmaya hem de gıda işleri için uygun ortam sağlıyor..yani yeni beklentiler doğurabiliyor...işte bu yönü de çok güçlü kocaerin...

fiyat olarak ise bence megmt daha bakir...kocaer ileride çok daha fazla da çıkacaktır ama son 10 ayda 3-4 katlık bir çıkış yapmıştır...megmt ise 40 tl arz fiyatı belirlendikten sonra %30 iskonto yapılarak 28 tl den arz olmuş bu nedenle çok da prim yapmamış bir hisse...bu şartları da görerek atatp den doğan nakit için megmt de karar kıldım...gerisi de nasiptir diyorum...
    Son düzenleme : keko; 20-03-2024 saat: 11:35.
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

Alıntı Originally Posted by e.yegen Yazıyı Oku
    ilk günden tavan oldu twetterde bir ara derinhisse vardı hisse söylerdi akşam sabaha tavan olurdu umarım nazar degmez
    maşALLAH ben de şimdi bu yorumunuzu görerekten tekrardan baktım....gerçekten de tavan olmuş...hayırlı uğurlu olsun...tüm ky dostlarıma ramazan hediyem olsun...umarım çok fayda sağlarlar...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

4.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    maşALLAH ben de şimdi bu yorumunuzu görerekten tekrardan baktım....gerçekten de tavan olmuş...hayırlı uğurlu olsun...tüm ky dostlarıma ramazan hediyem olsun...umarım çok fayda sağlarlar...
    keko ustat sayende ucundan aldık portfoyun %1 kadar nasibimiz bu kadarmış tekrardan tebrikler

kocaerde 10 ay önce 17,5 tan aldıktan sonra hisse 69,50 yi gördü..yaklaşık 3-4 kat çıkış yaptı..üstelik de kocaerin sermayesi megmt e göre çok fazla olmasına rağmen...megmt de öyle bir hikaye yaratır mı ?? potansiyel var ama piyasa neye karar verir bilemem ...herkes nasibi kadar kazanacak...

6. keko üstad, bu kağıdı kaç tlye kadar alım için uygun görürsün? malum daha henüz alamadık

Alıntı Originally Posted by maozcan Yazıyı Oku
    keko üstad, bu kağıdı kaç tlye kadar alım için uygun görürsün? malum daha henüz alamadık
    şimdilik bilgisayarımın başına döndüm...tam da bu konu hakkında açıklama yapmak istiyordum...çünkü bir çok yerden bu soru bana soruluyor...arkadaşlar dünden beri yaptığım buradaki ve twiteerdaki yorumlarımda da belirttiğim gibi bir iki haftadır bu hisseyi yakından takip ediyordum...bir ara 50 tl civarlarında iken bile almayı düşünmüştüm ama endeksin korkutucu duruşu yüzünden vazgeçmiştim...

bana göre 50,00 tl nin altı her türlü ucuzdur...geçmişte atatp yi alırken de yakın dostlarıma 50 ye kadar çok rahat alınabilir diyordum...malumunuz atatp 176 yı görecek kadar bile çıktı...benim kısmetim de 123 e kadar oldu...kocaeri 17,50 den almaya başladım 10 ayda 3-4 kat çıktı...

megmt de çok hoşuma gidiyor ,uzun vadede güzel potansiyel görüyorum ama sizin de bildiğiniz gibi tahtaları ben yapmıyorum...nereye kadar çıkabileceği hakkında kesin bir bilgim yoktur...

ben sadece potansiyelli hisseleri uygun yerlerden almaya çalışırım...gerisini de kısmetime bırakıyorum...

neredeyse her aldığım hissede benden sonra alanlar bile benden daha ucuza hissemden alabiliyor...benim maliyetim 43,70 civarıdır...bu hisse bu gün en düşük 43,02 yi bile gördü...sabah satış baskısı da yüksek idi...hızlı davranabilen arkadaşlar rahatlıkla benden ucuz almayı başarabildiler...ama yok ben satış baskısına bakayım sonra karar vereyim diye düşünenler geciktikçe aşağıdan alma fırsatını kaçırdılar...yapacak bir şey yok arkadaşlar...her şey nasiptir..

Sayfa 7/30 İlkİlk ... 5678917 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •