Sayfa 10/30 İlkİlk ... 8910111220 ... SonSon
Arama sonucu : 239 madde; 73 - 80 arası.

Konu: MEGMT Mega Metal

1. patron ve tahtayı yapanlar içerden haber alamamışlar ki dün bofa A1 info daki ekip malı kaptırdı ky a aferin patrona takdir ettim

arkadaşlar gerçekten de gesanda iken 50 tl den itibaren kimseye al demedim..ısrarla soranlara dahi 50 den sonrasına karışmam demiştim...gesan 400 lerin üzerine gitti...atatp deki yorumlarıma da bakın benzer şeyleri söyledim...ben kimseye al ,sat veya tut tavsiyesi vermem...ilk girdiğim yerler genelde hisselerde dip sayılabilecek seviyelerdir ..eğer hisse belli bir yolu almış ise sonrasına herhangi bir tavsiye vermem...çünkü hisseler yükseldikçe riskleri de yükseliyor...yarın öbür gün atatp ye güzel haberler gelirse ?? ve hisse 1000 lere giderse ?? beni eleştirenler ne diyecek ??

megmt 40-45 aralıkları uygun alım yerleridir dedim..ilk aldığımda da pozisyonumu belirttim...hisse iki üç günde 50,15 te tavanda...en uygun yerde almayanlar hisse çok çok yükseldikten sonra alıp sonrada bana hesap sormaya kalkmasın...alış yerlerini iyi tespit ettiğimi düşünüyorum ama satışlarda ben aşık oluyorum...iyi yerlerden satamıyorum....o yüzden de satış kararları daima sizin olsun...

tekrardan tüm ortaklara başarılar diliyorum...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    arkadaşlar gerçekten de gesanda iken 50 tl den itibaren kimseye al demedim..ısrarla soranlara dahi 50 den sonrasına karışmam demiştim...gesan 400 lerin üzerine gitti...atatp deki yorumlarıma da bakın benzer şeyleri söyledim...ben kimseye al ,sat veya tut tavsiyesi vermem...ilk girdiğim yerler genelde hisselerde dip sayılabilecek seviyelerdir ..eğer hisse belli bir yolu almış ise sonrasına herhangi bir tavsiye vermem...çünkü hisseler yükseldikçe riskleri de yükseliyor...yarın öbür gün atatp ye güzel haberler gelirse ?? ve hisse 1000 lere giderse ?? beni eleştirenler ne diyecek ??

megmt 40-45 aralıkları uygun alım yerleridir dedim..ilk aldığımda da pozisyonumu belirttim...hisse iki üç günde 50,15 te tavanda...en uygun yerde almayanlar hisse çok çok yükseldikten sonra alıp sonrada bana hesap sormaya kalkmasın...alış yerlerini iyi tespit ettiğimi düşünüyorum ama satışlarda ben aşık oluyorum...iyi yerlerden satamıyorum....o yüzden de satış kararları daima sizin olsun...

tekrardan tüm ortaklara başarılar diliyorum...

ilgi çekmeye çalışıyorlar sadece, cevap vermeye değmez. arkadaş ne demiş bak; atatp de zarar edenlerden biri benim ama maliyetim 140 larda adlığım için ve sorumlulukta benim. adam 30 lardan hisseyi önermiş nerelere gelmiş hisse hatta ölü hali bile nerede hala daha sen öylesin sen böylesin. hadi canım işinize bakın. aklınıza yatıyorsa alın yatmıyorsa almayın. gelipte duyar kasmayın.
    Kaçırdığın fırsatlar senin değildir...

4. Keko hocayı acımasızca eleştiren eleman ..esas vebali sen alıyorsun..hiçbirzaman al sat pazarlama yapmıyor. biraz dikkatli oku..buara keko hocayı tanımam da..

hissemiz bu gün açılır açılmaz tavan ile kapattı...pazartesi ALLAH kerim..piyasa yavaş yavaş bu hisseye uyanıyor...canlanacak ekonomiler ile süper ince bakırları ile tüm teknolojik ürünlere hammadde olacak ürünleri var....elektrikli otomobil...şarj istasyonları..yenilenebilir enerji santralleri...her türlü elektronik ürünlerde ürünleri kullanılacak...amerika ve avrupaya güçlü ihracat..türkiyede piyasanın yarısına hakim...2025 ges santralleri ile enerjide özgürlük bu özgürlüğün getirecek maliyet avantajı...yeşil üretim ile ihracat kanallarının güçlenmesi....

büyüyen bir şirket....gerisi de nasiptir diyorum...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

6. Öncelikle ATATP yatırımına Keko ile başlamadım ama buradaki yazılarını okudukça daha sabırlı hisseye daha fazla güvendim ve güzel karlar elde ettim.Yatırım tarzını öngörüsünü çok beğeniyorum yazıları ile de bana yardımcı oldu kendisine teşekkür ederim.
    MEGMT yatırımını yazınca bende şirketi araştırmaya başladım.Nasıl bir potansiyel gördüğünü merak ettim.
    Halka arz tespit raporu sonuçlarına baktım gerçekleşmeyen tek rakam hasılat

Milyar TL 2023 (T) 2023 (G) Gerçekleşme
    Oranı (%)
    Hasılat 12.607.637 11.726.940 -7%
    Satışların Maliyeti 11.621.224 10.633.580 -8%
    Brüt Kâr 986.413 1.093.360 11%
    FAVÖK 637.178 895.557 41%

İhracatın neredeyse tamamı Avrupa pazarına yapılması ve Avrupa da ki durgunluk bu durumu tolere etmek için geçerli bir sebep
    Ek Açıklama 2024-03-23 032148.png

Şirketin katma değerli niş ürün olan ilk 4 ürüne yönelmeye devam etmesi de brüt kar ve favök gelişimi için önemli
    Buradaki katot bakır hammadde ve maliyet açısından en önemli madde katot fiyatları hem satış miktarında hemde brüt kar da önemli bir rol oynamaktır.
    Satışlar katot fiyat+prim olarak belirlenmekte
    Ek Açıklama 2024-03-23 111.png
    Keko burada büyük ihtimalle 2024 de Avrupa pazarının daha canlı olması ile satışların artmasını bekliyor.Kasadaki nakit vadeli de Şirket ABD de şirket kurup o pazara da daha hakim olmak istiyor. Finansal borç tarafı da iyi yönetilirse net kar çok daha iyi olacaktır.
    Şirkete henüz yatırımım yok fırsat verirse uygun bir fiyat aralığında alım yapma düşüncesindeyim.

7. Ben yenilebilir enerji..şarj üniteleri..elektrikli otomobiller ve elektronik ürünlerde sıkça kullanılan ve bundan sonraki süreçte de kullanımı giderek artacak olan katma değeri yüksek süper ince bakırin önemini anlatırken global konjokturu de hesaba katmıştım... FED in faiz indirimini de hesaba katmıştım..
    Yatırımcı dostumuzun paylaştığı iki günlük taze videoda ise tüm ekonomi çevrelerinin saygı duyduğu sayın ışık ökte kardeşimiz de bakır sektörüne dikkati çekmiş ve muhakak pozisyon almak gerektiğini söylemiştir...

Çünkü FED kararından sonra bakır ürünlerine talep sürekli artacaktır...biz megmt li alırken sadece bakır tel ürettiği için almadık..bizim için önemli olan çağımızın ürünlerine (elektrikli otolar..şarj üniteleri..elektronik ürünler) yarı mamul olarak ürün vermektir..herkesin uretemedigi ,katma değeri yüksek ve pazar payı sürekli gelişen ürünleri üreten bir hisseye ortak olmaktır..

SM-A525F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. Bir hisseyi alırken aradığımız özelikler şunlardır:
    1 şirketin yeni yatirimlari ile büyüyor olması
    2_sirketin piyasadaki yeri
    3_sirketin sektörü
    4_global konjoktur
    5_sermaye yapısı
    6_hissenin uygun fiyatta ve. Bakir olması..

SM-A525F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 10/30 İlkİlk ... 8910111220 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •