Sayfa 19/30 İlkİlk ... 9171819202129 ... SonSon
Arama sonucu : 235 madde; 145 - 152 arası.

Konu: MEGMT Mega Metal

1. 2023 yılının son çeyreği ekonomilerin en durgun olduğu çeyrekler olduğunu tahmin ediyorum...o yüzden de şu anda görülen karlar bana göre bu hissede dip olan karlardır...bundan sonraki çeyreklerde giderek artacak ciro ve karları tahmin ediyorum...ama asıl sıçrayış ekonomilerin faiz indirme sürecine girdiği ve emtiyaların ralliye gireceği vakitte olacağını düşünüyorum...bir kaç ay erken pozisyon almak bence güzeldir...trenlerin vagonlarında önlerde yolculuk yapmak daha risksizdir...kocaerde de 17,5 tan ilk defa aldığımda öyle düşünmüştüm...hatta ben aldıktan ilk bir kaç ayda dahi hisse çok durgundu...ben bile düşüncelerimden şüphe etmeye başlamıştım...sonradan piyasa potansiyeli gördü ve gereğini yaptı...ileride daha da yapacak...

çünkü emtiya rallisine bakır, gümüş, petrol,demir çelik...v.b sektörlerin hepsi katılacak...kocaer ve megmt bu kulvarda iyi iş çıkaracaklarına inanıyorum...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

2. emtiya rallisinde petrol fiyatları da çıkacaktır...bu durumda hem petrol ile ilgili iş yapan firmalar güzel karlılıklara ulaşacak...hem de öbür yandan petrol pahalı olduğu zaman yenilenebilir enerjiye de talep artacaktır...buda yenilenebilir enerji şirketlerinin bir kez daha çoşmasına neden olacak ve bir çoğu eski zirvelerini görecek ve belki de bazıları geçecektir...

bu düşüncelerim bir kaç ay önceden tahmin edilen öngörülerdir arkadaşlar....karar daima sizindir...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

Alıntı Originally Posted by palmet Yazıyı Oku
    sarky ile megmt teknik kıyaslanabilirmi?
    sorunu bu şekilde alırsam...

MEGMT günlüklerde bir sıkışma içinde.. kulyutmaz yeşil yatay ve bir süre daha pişmesi gerekebilir.. mevcur sıkışma ile sert bir feyk atma olasığı çok yüksek.. 50.15 CRLN 50.75 DR9 BEYAZ.. bu aralığı geçerse bu çocuk adam olur..
    ilk ve ciddi sınavı 47.10

SARKY 29.52 kırılırsa 26.80 aktif olur.. 34.44 34.70 aralığı geçilirse bu çocuk adam olur.. haftalıkları saldım çayıra modunda..

tercih yapmam gerekirse megmtin sert feykini göz ucu ile takip ederdim.. (tabi malsız çulsuz)

NOT TATGD yı 22.42 21.36 aralığına kadar dövebilirler.. forma yazarsam beni döverler..
    Burada yer alan yatırım bilgi,yorum ve grafikler ''Yatırım Danışmanlığı'' kapsamında değildir ve kesinlikle al-sat tavsiyesi içermez.

4. teşekürler abi.....
    ''Yatırım Tavsiyesi Değildir'' görüşlerim tamamen şahsi düşüncelerim olup beni bağlar

5. Keko üstad sessizlik oluştu burada, acaba pozisyonunuzda bi değişiklik oldu mu?

6.  Alıntı Originally Posted by maozcan Yazıyı Oku
    Keko üstad sessizlik oluştu burada, acaba pozisyonunuzda bi değişiklik oldu mu?
    hisse iyi duruyor....hisselerin elimde olup olmaması önemli değil arkadaşlar...benim gerçek ve samimi düşüncelerim ne ise onları söylüyorum...atatp elimde yok ama iki gündür tavan gidiyor ve daha da gidecek görünüyor...yani gidecek hisse doğru bir hisse ise kekoya bakmayacaktır...

pozisyonum bazen ky dostlarımı yanıltabiliyor..o yüzden de müsadenizle pozisyonumu tam olarak açıklamak istemiyorum...ama düşüncelerim bellidir...bu düşüncelerimden bir gram geriye düşmedim...

7.  Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    hisse iyi duruyor....hisselerin elimde olup olmaması önemli değil arkadaşlar...benim gerçek ve samimi düşüncelerim ne ise onları söylüyorum...atatp elimde yok ama iki gündür tavan gidiyor ve daha da gidecek görünüyor...yani gidecek hisse doğru bir hisse ise kekoya bakmayacaktır...

pozisyonum bazen ky dostlarımı yanıltabiliyor..o yüzden de müsadenizle pozisyonumu tam olarak açıklamak istemiyorum...ama düşüncelerim bellidir...bu düşüncelerimden bir gram geriye düşmedim...
    Usta malum atatp den çıktıktan sonra emtia hususundaki öngörün ile bu yatırımı gerçekleştirdik tabiki al sat tut tavsiyesi olarak degılde en azından devam da mısın yoksa tercihlerde mi degısıklık var paylaşırsan sevınırız

8. gözümüz aydın arkadaşlar tavan olmuşuz...bakın arkadaşlar bu hisse tavan olduğunda keko hissede mi değil mi diye sormadı...demek ki piyasa da bazı şeyleri görüyor ki hisseyi alıyor...

Sayfa 19/30 İlkİlk ... 9171819202129 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •