Anket Sonuçlarını Gör: Sizce BIST100 2023 sonunu nasıl kapatır?

Oylayan
61. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • 8.931 ve üstü

6 9.84%
  • 8.569 ile 8.930 arası

10 16.39%
  • 8.131 ile 8.568 arası

21 34.43%
  • 7.769 ile 8.130 arası

18 29.51%
  • 7.331 ile 7.768 arası

3 4.92%
  • 7.330 ve altı

3 4.92%
Sayfa 444/543 İlkİlk ... 344394434442443444445446454494 ... SonSon
Arama sonucu : 4343 madde; 3,545 - 3,552 arası.

Konu: BİST U100 Günlük Kapanış Tahmini KAPANIŞ METRE VII

1. 2024 Birinci Çeyrek şampiyonlarını kutluyorum.
    Birincimizin toplam 31 puan almış olduğu gözümden kaçmış değil.
    Başlığa uygun bir puan olmuş.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Bursa/İzmir
    Gönderi
    5,262
     Alıntı Originally Posted by pisyedili01 Yazıyı Oku
    Tamam o zaman imkan bulup zaman ayırabildiğim müddetce yayınlayayım.
    Saygılar başkanım

Teşekkür ederim sn Carkos dostum.(puan işin şakası tabi takılıyorum başkanlarıma).

"Şöyle bir çalışmada hem zaman almaz hem de yayınlansa faydalı olur " , dediğiniz bir öneriniz olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

not:Geçen bir arkadaşımız kişilerin puan başarı ortalaması istatistiği tutsak demiş idi .Ama herkes hergün katılmadığı için takibi çok zor olduğu için yerine getiremedim.
    Ama nipeten daha basit birşey olursa yapmaya gayret ederim.
    Saygılar
    Kişilerin puan başarı ortalaması derken tam olarak ne kastettiğini bilirsek, zaman almaz.
    Alttaki üç aylık listede haftalık veriler zaten mevcut.
    Ay toplam puanın sağına bir formül ve sütun daha eklemek yeterli olabilir.

Duhul
    Apr 2022
    İkamet
    adana
    Gönderi
    6,091
     Alıntı Originally Posted by anti panik Yazıyı Oku

Tebrikler özellikle ilk üçe giren arkadaşlara gelsin
    Başda Sn Carkos,Sn EGEDUK ve Sn*Bozkurt dostlarımız olmak üzere puan alan tüm arkadaşlarımızı ,canıgönülden tebrik ederim.
    Katılımda bulunan diğer arkadaşlarımızında bir sonraki ay listede yer alacağına inanıyorum.
    Saygılar.
    Yatırım uzmanı değilim .Aracı kurumlarda bolca uzman ve uzman görüşleri var.

Duhul
    Apr 2022
    İkamet
    adana
    Gönderi
    6,091

arkadaşlar doğru olması lazım. Sizde bir bakın lütfen.

Tebrikler süper ekibe gelsin.
    Sn Talkandwalk ,Sn dedektifjjdj ,Sn nikrece ve Sn EGEDUK başkanıma ve diğer tüm arkadaşlarımızı tebrik ederim.Alkışlar olsun.

Saygılar

Duhul
    Apr 2022
    İkamet
    adana
    Gönderi
    6,091
    Kişilerin puan başarı ortalaması derken tam olarak ne kastettiğini bilirsek, zaman almaz.
    Alttaki üç aylık listede haftalık veriler zaten mevcut.
    Ay toplam puanın sağına bir formül ve sütun daha eklemek yeterli olabilir.
    Bu istek 1-2 ay önce dile getirildi.Başkanlar net "olur" yada "olmaz" denmedi diye hatırlıyorum.(yanlış da hatırlıyor olabilirim )

Misal 50 puan aldınız ama bunu 100 kere tahminde bulunarak aldınız dönemiçinde. 50/100 =0,5 ortalamanız var.
    Misal 5 puan aldınız ama 2 tahminde bulundunuz yıl içi ... 5/2 = 2,5 puan ortalamanız var .
    tahmin başı başarı ortalmasına benzer birşey istenmiş idi.

1-2 sayfa yazıldı geçen ay veya birönceki ay....

Hatta tam ne zaman yazıldı hatırlayamadım şimid( o zaman bir arkadaşımız geçen yıl 2 tahminde bulunmuş ve 6 puan almış demişdim sonrada düzeltmişdim meğer 3 tahmin 6 puan imiş....).

Bizimki kolay herişgünü nerdeyse tahminde bulunuyoruzda bazı arkadaşlar 1-2 ay tahminde bulunuyor sonra haftalarca ara veriyor sonra tekrar tahminlerde bulunuyor....
    Bazı arkadaşlarda yılda sadece 5-6 kere tahminde bulunuyor...

Bölünen rakamdan (alınan toplam puan) sorun yaratmazda...Bölen kim dönemiçi (ay ,yıl) kaç kere tahminde bulunmuş onu takip etmek zor gibi başkanım ....

Tutabilen biri olursa yada "aslında şöyle şöyle yaparsanız kolay olur" diyen var ise yardımcı olacak ben elimden geldiğince hesaplamaya gayret ederim.

Saygılar

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Bursa/İzmir
    Gönderi
    5,262
     Alıntı Originally Posted by pisyedili01 Yazıyı Oku
    Bu istek 1-2 ay önce dile getirildi.Başkanlar net "olur" yada "olmaz" denmedi diye hatırlıyorum.(yanlış da hatırlıyor olabilirim )

Misal 50 puan aldınız ama bunu 100 kere tahminde bulunarak aldınız dönemiçinde. 50/100 =0,5 ortalamanız var.
    Misal 5 puan aldınız ama 2 tahminde bulundunuz yıl içi ... 5/2 = 2,5 puan ortalamanız var .
    tahmin başı başarı ortalmasına benzer birşey istenmiş idi.

1-2 sayfa yazıldı geçen ay veya birönceki ay....

Hatta tam ne zaman yazıldı hatırlayamadım şimid( o zaman bir arkadaşımız geçen yıl 2 tahminde bulunmuş ve 6 puan almış demişdim sonrada düzeltmişdim meğer 3 tahmin 6 puan imiş....).

Bizimki kolay herişgünü nerdeyse tahminde bulunuyoruzda bazı arkadaşlar 1-2 ay tahminde bulunuyor sonra haftalarca ara veriyor sonra tekrar tahminlerde bulunuyor....
    Bazı arkadaşlarda yılda sadece 5-6 kere tahminde bulunuyor...

Bölünen rakamdan (alınan toplam puan) sorun yaratmazda...Bölen kim dönemiçi (ay ,yıl) kaç kere tahminde bulunmuş onu takip etmek zor gibi başkanım ....

Tutabilen biri olursa yada "aslında şöyle şöyle yaparsanız kolay olur" diyen var ise yardımcı olacak ben elimden geldiğince hesaplamaya gayret ederim.

Saygılar
    Kapanışmetre VII haftalık kişi bazlı katılım oranı diye bir tablo yapmak lazım.( örneğin haftanın 4 günü katıldı. Katılım oranı 4/5=0,8 yani %80.)
    Sonra dediğiniz gibi aldığı puanı katılım oranıyla da orantılamak lazım.
    (Dört gün katılan arkadaş o hafta 2 kere dereceye girdi ve örneğin 5 puan aldı.
    Bu 5 puanı 0,8 e bölüp daha yüksek bir puan yani 6,2 vb bulmak lazım.

( başka bir örnek: haftanın 5 günü katılan ve gene 5 puan alan başka bir akadaşın başarı puanı sadece 5 olur.

Siz, ben ve Egeduk mesai hacayıp puanı takip ediyoruz.

Katılım oranını takip edecek yeni gönüllü arkadaşlar bulmamız lazım.

Bu oranı ölçmeyi öneren arkadaşlar belki yardımcı olmak ister??.

Bu tablo yapan olursa, katılıma bağlı başarı oranı vb hesaplamak benim için pek sorun olmaz.

Duhul
    Apr 2022
    İkamet
    adana
    Gönderi
    6,091
    Kapanışmetre VII haftalık katılım oranı diye bir tablo yapmak lazım.
    Sonra dediğiniz gibi aldığı puanı katılım oranıyla da orantılamak lazım.

Siz, ben ve Egeduk mesai hacayıp puanı takip ediyoruz.

Katılım oranını takip edecek yeni gönüllü arkadaşlar bulmamız lazım.

Bu oranı ölçmeyi öneren arkadaşlar belki yadımcı olmak ister??.
    1 saat aradım öneri ne zaman gündeme gelmiş ama bulamadım .Aramayı bıraktım.

8. Bence hiç bir anlam ifade etmez. Zira herkes her gün katılmıyor,katılamıyor!

Mart ayı listesinde kürsüye çıkan ortakları tebrik ederim.
    Burada yazılan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti SPK tarafından yayımlanan Seri:V, No:52 Sayılı Tebliğ çerçevesinde aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çevresinde sunulmaktadır.

Sayfa 444/543 İlkİlk ... 344394434442443444445446454494 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •