Sayfa 53/90 İlkİlk ... 343515253545563 ... SonSon
Arama sonucu : 716 madde; 417 - 424 arası.

Konu: Ankara'dan nereden arsa alınabilir

Alıntı Originally Posted by emlak06 Yazıyı Oku
    Hisarlıkaya Mahallesi:

Bölge bir durgun bir hareketli konumda devam etmektedir.Ankara-İzmir otobanı projesinde kalan bölge unutulmamalı.Yüksek metraj da alım yapmak isteyenler için en uygun bölgedir.Bölgenin Alagöz üstünden olan arazileri plana girmektedir.

m2 fiyatları 35-60 tl aralığında değişmektedir.
    Sayın emlak06,

Ankara-İzmir Otobanı Ücret Mahallesi'nden de geçiyor.

Ücret Mahallesi için de yorum alabilir miyiz?

2.  Alıntı Originally Posted by Pegi Yazıyı Oku
    Sayın emlak06,

Ankara-İzmir Otobanı Ücret Mahallesi'nden de geçiyor.

Ücret Mahallesi için de yorum alabilir miyiz?
    Sayın Pegi,Ücret mahallesinin belirli bir kısmından Ankara-İzmir otobanı geçecek.Geçeceği alan Terme mevkidir.

Bölge piyasası genel olarak son zamanlarda durgundur.(Halaçlı projesini kullanarak)Projeye yakın olan kısımlarda biraz hareketlilik söz konusu.

M2 fiyatları 25-35 tl aralığında değişmektedir.

Yüksek metrajda alım yapmak isteyenler için uzun süreli bir yatırım düşünülebilir ancak bölge eski cazipliğini yitirmiştir.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Sayın Emlak,yaklaşık 10 yıl evvel evim92 kooperatifinden Karagedik teknokent arsa payı almıştım,bir kaç yıl sonrada herhangi bir gelişme göremeyince sattım,şu an bir ilerleme var mı acaba? teşekkürler...

4.  Alıntı Originally Posted by bulgar Yazıyı Oku
    Arkadaşlar selam Fevziye 108 ada da ortalama satış rakamları nedir tek tapu?Lütfen yardımcı olun
    Sayın Bulgar;
    Fevziye geneli normal satış fiyatları 70 TL’den başlar 100 tl ye kadar yükselir
    Alacağınız tarlanın yeni plana girip girmediği bilgisini Büyükşehir Belediyesinden öğrenebilirsiniz.
    Hayırlı olsun

5. Mrb..benim bir sorum var
    .yardimci olacak var mi acaba? Ben dodurgadan 63144/3 ten arsa almıştım. Imarlı tapu 29907/3 den 50 lik bulvardan cikacakti. Emlakçının dediğine göre 29907/3 ten tapu çıkmış bana ama ayriyeten 29908/3 ten de cikmis bana. Ben e devlet şifrem olmadığı için henüz kontrol edemedim. Sanirim bana 29908/3 den çıkan tapú kop tapusuymuş. Kop tapusunun da aynı parselden yani 29907/3 ten çıkması gerekmiyor muydu? Farklı iki parselden tapu çıkması kafamı karistiirdi. Bir de emlakci bana 29908/3 teki arsanin satisi icin planciya vekalet vermem gerektigini soyledi. 29908 deki hisse plancînın hakkiymis. Sözleşme gereği yapılacak kesintiye istinaden yani plancinin yaptığı hizmet bedeli olarak bana cikan 29908 deki kop.hissesi plancinin hakkîymis. Bu dogru mu? Eger şozlesme gereği burası planının hakkiydiysa tapu neden benim.uzerime cıktı. Direkt plancînin üzerine çıkması gerekmez miydi?

6. evet uygulama böyle noterden verdiginiz taahütde böyle vadi gurup vaadini gerceklestirdi ve karsiliginda basta anlastigimiz sekilde payini alacak.sizinle ayni parseldeyiz özelden yazin tanisalim.

7.  Alıntı Originally Posted by Dodurga Yazıyı Oku
    Mrb..benim bir sorum var
    .yardimci olacak var mi acaba? Ben dodurgadan 63144/3 ten arsa almıştım. Imarlı tapu 29907/3 den 50 lik bulvardan cikacakti. Emlakçının dediğine göre 29907/3 ten tapu çıkmış bana ama ayriyeten 29908/3 ten de cikmis bana. Ben e devlet şifrem olmadığı için henüz kontrol edemedim. Sanirim bana 29908/3 den çıkan tapú kop tapusuymuş. Kop tapusunun da aynı parselden yani 29907/3 ten çıkması gerekmiyor muydu? Farklı iki parselden tapu çıkması kafamı karistiirdi. Bir de emlakci bana 29908/3 teki arsanin satisi icin planciya vekalet vermem gerektigini soyledi. 29908 deki hisse plancînın hakkiymis. Sözleşme gereği yapılacak kesintiye istinaden yani plancinin yaptığı hizmet bedeli olarak bana cikan 29908 deki kop.hissesi plancinin hakkîymis. Bu dogru mu? Eger şozlesme gereği burası planının hakkiydiysa tapu neden benim.uzerime cıktı. Direkt plancînin üzerine çıkması gerekmez miydi?

Sayın Dodurga;
    29907 ada 3 parsel konut+ticaret imarlı,2 emsal,50 metrelik yola cephe,toplam büyüklüğü 18.809 m2’dir.

Kamu ortaklık payı(kop) ve düzenleme ortaklık payı(dop),imar planlarında tarla sahiplerinden kanuni olarak kesilir.Bu paylar ile yollar,parklar,kamu alanları,vb alanlar için kesinti yapılır.

Dolayısıyla kamu ortaklık payı(kop),işlevsel türü farklı olduğu için ayrı tapu olarak çıkar.
    Kamu ortaklık payları ve kamu düzenleme payları,bazı bölgelerde ilave emsal artışlarına katkı sağladığı için çok önemlidir.Başka bir bölgeden arsa alımı yaparsanız arsanın plan notlarına bakmanızı öneririm.
    Siz,emlakçı ve plancı arasındaki sözleşme ve içeriğini bilmediğimiz için kesin konuşmak uygun olmaz ancak plancı size söz verdiği konum ve emsali vermişse yani sözleşme ile aynı ise,sözleşme gereği kesinti talep eder.
    Tapu sizin adınıza çıkar ancak siz sözleşme imzalarken plancıya tarlanızdan(%59-60)oranında kesinti yapacağına dair büyük ihtimalle imza attınız.Sözleşmeden bir örnek aldıysanız inceleyebilirsiniz.
    4 yıl önce 100 tl olan 50 metrelik yola cephe tarlalar bugün 500 tl ye civarında satış olmuştur,zaman zaman buradan ve kendi yatırımcı grubumuza ısrarla tavsiyede bulunduğumuz bu bölge çok şükür yatırımcılarımızı üzmedi.Temennimiz bundan sonraki işlemlerin hızlı bir ivme ile devam etmesidir.

Sayın sahin06 ve diğer hissedarlar ile tanışarak bir toplantı yapabilir,müteahhit firmaların tekliflerinde birlikte adım atarak kısa süre içinde kat Karşılığı anlaşması yapabilirsiniz.
    Hayırlı,uğurlu olsun...
    Saygı ve Selamlarımla..

8. Anladim..cok teşekkür ederim.

Sayfa 53/90 İlkİlk ... 343515253545563 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •