Sayfa 79/79 İlkİlk ... 2969777879
Arama sonucu : 630 madde; 625 - 630 arası.

Konu: Ankara'dan nereden arsa alınabilir

1. Değerli hissenet üyeleri,güncel arazi bilgilerini sizlerle paylaşacağım.

Dodurga Otoban İçi :

Planlama şirketinin dava süreci devam etmektedir.Tapuların üzerindeki şerh kalkmamıştır.Dava süreçleri hızlandırılmıştır,en kısa sürede olumlu bir sonuç beklemekteyiz.

Fiyatlarda hem piyasa şartları hem de plan değişikliği söz konusu olduğundan dolayı ciddi bir gerileme olmuştur.

Önemli bir gelişme olduğunda sizlerle paylaşacağım.

Orhun Mahallesi :

Piyasa şartlarına göre en hareketli bölge diyebiliriz.Özellikle Yapracık sol ve eski Dodurga arazisi üzerinde alım-satım işlemleri devam etmektedir.Piyasa şartlarından dolayı bu bölgede de fiyatlarda gerileme görülmüştür.

Mevcut 1/25.000 lik plan üzerinde bir değişiklik yoktur.Ankara-İzmir otobanı ve 5000'lik imar taslak çalışmaları devam etmektedir.

Tarla bazında olan alanlar 110-240 tl bandında,imarlı Yapracık arazisinde ise 500-1.300 tl aralığında işlem görmektedir.

Şehitali Mahallesi :

Bölgede alım-satım işlemleri ciddi anlamda azalmıştır.Özellikle Dodurga arazisinden ayrıldıktan sonra eski popülerliğini kaybetmiştir ancak ileri dönemlerde yapılacak imar plan çalışmaları ile eski değerini kazanacaktır.Villa parsellerinde herhangi bir imar plan çalışması yoktur.

Bölgedeki arazilerin bir kısmı yeni kurulan Orhun Mahallesi'ne geçmiştir.

Bu bölgede de fiyatlar gerileme görmüştür.Tarla vasfında olan alanlar 80-130 tl aralığında,imarlı alanlarda 140-600 tl aralığındadır (3 emsalli alanlar dahil)

Ballıkuyumcu-Hisarlıkaya-Ücret-Çokören gibi bölgelerde yeni bir gelişme yoktur.

2. Genel olarak döviz kurundaki düşüş ve yapılan faiz indirimleri ile az da olsa bir hareketlilik gözükse de istenen seviyeye henüz gelinememiştir.Yatırımcılar,faiz oranlarının yüksek olmasından dolayı orayı tercih etmektedir.Fiyatların uygun seviyede olması aslında bir fırsattır ve ya eskiden yatırım yapılan yerlerden uygun fiyatlı yer alınarak ortalama düşürülebilir.Faiz indirimlerinin devam etmesi ile tam bir hareketliliğin başlayacağı görülmektedir.Herkese bol kazançlı yatırımlar diliyorum..

İletişim numaram değişmiştir.
    Tolga YÜREKLİ
    0532 762 66 06

3.  Alıntı Originally Posted by emlak06 Yazıyı Oku
    Genel olarak döviz kurundaki düşüş ve yapılan faiz indirimleri ile az da olsa bir hareketlilik gözükse de istenen seviyeye henüz gelinememiştir.Yatırımcılar,faiz oranlarının yüksek olmasından dolayı orayı tercih etmektedir.Fiyatların uygun seviyede olması aslında bir fırsattır ve ya eskiden yatırım yapılan yerlerden uygun fiyatlı yer alınarak ortalama düşürülebilir.Faiz indirimlerinin devam etmesi ile tam bir hareketliliğin başlayacağı görülmektedir.Herkese bol kazançlı yatırımlar diliyorum..

İletişim numaram değişmiştir.
    Tolga YÜREKLİ
    0532 762 66 06
    Tolga bey, söylediğiniz ekonomik şartlar nedeniyle daha düşük fiyatlar bekliyorum yatırım yapmak için ancak henüz göremedim o fiyatları. sizin bu fiyatlar artık taban yaptı daha düşmez diyeceğiniz imarsız tarla statüsünde bölgeleri paylaşabilir misiniz? vade bir 15-20 yıl olacak şekilde yatırım yapmak istiyoruz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4. Ankaranın hem sanayi hemde konut olarak gelişebileceği tek bölge Temelliye kadar olan(batı yönü) Eskişehir yolu ve çevresidir.Yatırım yapmak isteyen arkadaşlara naçizane tavsiyedir.Bunun dışında kalan bölgeler getiri olarak altın yerine bakır aramaktır.Yatırım doğru zamanda doğru yere yapılırsa sonuç verir. Şu an doğru zamandır. Arsa fiyatlarının dip olduğu , mevduat faizlerinin cazibesini yitirdiği bir döneme girdik.Borsa zaten kurtlar sofrası.Oradan para kazanmak büyük cambazlıktır. O zaman elinde parası olan ve değerlendirmek isteyenler için hedef neresidir?Birkaç yıl içinde bu fiyatların katlandığını göreceğiz. Geçmiş tecrübeler onu gösteriyor. Herkese bol kazançlar.

5. Tavsiye ettigin bölge varmi?

6. sayın global ben emlakcı değilim ama bölgeyi yakından izliyorum.Ankaradan izmire otoyol projesi var. çed raporu onaylanmış durumda.Googledan güzergahını görebilirsin. Dodurgadan başlayarak temelliye kadar olan bölge gelecek için önemlidir.Ekonomik kriz nedeniyle biraz yavaş ilerlesede mutlaka yapılacaktır. zaten ankaranın gelişme bölgesi batı yönüdür.Ben üç dört yıl önce yenihisar yakınlarında tarla aldım. O zaman 20 tl/m2 civarında idi. şimdiki fiyatı krize rağmen banka faiz getirisinden daha iyi durumda.Yatırım yapacak olan arkadaşlara tavsiyem iyi araştırma yaparak dikkatli davranmalarıdır. Çünkü yapılan yatırım insanı rezil de eder vezir de eder.Alacağınız yerin durumunu mutlaka ilgili belediyeninin arsa emlak dairesinden soruşturun. Özellikle genç arkadaşlara söylüyorum. Elinize geçen paranın bir kısmı ile mutlaka toprağa yatırım yapın.Gün gelir sizi ihya eder. selamlar.

Sayfa 79/79 İlkİlk ... 2969777879

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •