Sayfa 76/90 İlkİlk ... 2666747576777886 ... SonSon
Arama sonucu : 716 madde; 601 - 608 arası.

Konu: Ankara'dan nereden arsa alınabilir

1. Değerli Hissenet üyeleri güncel yatırım bilgilerini sizlerle paylaşacağım..

Dodurga Otoban İçi:

Bölgedeki son durum,Belediye Meclisinde sunulan emsal oranının düşürülmesi hakkındaki önerge onaylanmamıştır.Son açıklanan kararda ise emsalin düşürülmesi ile yatırım yapmış olan şahısların zararının karşılanamayacağı öngörülmüş ve önerge kararı askıya alınmıştır.

Arazilerin üzerine herhangi bir şerh konulmamıştır.Alış-satış işlemleri 2 emsal ticari-konut,1.75 emsal konut olarak devam etmektedir.Yerel seçimlerden sonra konunun tam olarak netlik kazanıp,planın aynı şekilde devam etmesini bekliyoruz.

Plan 35m-50m'lik bulvar üzeri ticari-konut 2 emsal,10m'lik ve 25m'lik yol üzerileri ise 1.75 emsal konut alanlarını içermektedir.

2. Orhun Mahallesi (Dodurga Otoban Dışı-Yapracık Sol)

Son zamanlarda en hareketli bölge diyebiliriz.Şehitali'nin bir kısım arazisi,Dodurga arazisi ve Yapracık Sol arazilerini içermektedir.Bölgedeki plan çalışmaları yerel seçimlerden sonra hız kazanacaktır.Yapracık sol imar planı tamamen bitmiştir.3.3 emsal konut,1.5 emsal ticari alanlar bulunmaktadır.Dodurga arazisinde ise 5000'lik plan taslak çalışmaları devam etmektedir.Bölgenin Mesa arazisi ile ortak plan içine dahil edileceği konuşulmaktadır.Dodurga arazisi bağlar mevkinde bitecek olan Ankara-İzmir otobanı projesi devam etmektedir.

Önemli:Şehitali Mahallesinin kendi arazisinde bulunan bir kısım Orhun Mahallesine bağlanmıştır.Tapulama işlemleri devam etmektedir.

M2 fiyatları 130-1.300 tl aralığında değişmektedir.Piyasa şartlarından ötürü net işlem gören aralık değişkenlik gösterebiliyor.

3. Şehitali Mahallesi:

Bölgenin bir kısmı Orhun Mahallesi'ne,bir kısmı Turkuaz Mahallesi'ne bağlanmıştır.3 emsalli alanlar Turkuaz Mahallesi'ne,Mesa arazisi Orhun Mahallesi'ne,Yayla mevkinde bulunan kısım Orhun Mahallesi'ne bağlanmıştır.

Villa parsellerindeki emsal artış planı askıya alınmıştır.

M2 fiyatları 90-170 tl aralığındadır.

Hisarlıkaya Mahallesi:

Bölgede genel durgunluk devam etmektedir.Ankara-İzmir otobanı plan çalışmaları devam etmektedir.Otoban Güzergah kesinleşmiştir.

m2 fiyatları 30-55 tl aralığındadır.

4. Yapracık Sağ:

Bölge konum ve emsal oranı olarak yatırım için cazip bir bölge.Bölgenin İmar yolları açılmıştır.Emsal oranı 2.3 konut.Özellikle Mit lojmanları ve Ankara Üniversitesi Hastanesi bölgeyi ciddi anlamda ileriye taşıyacaktır.

m2 fiyatları 650-950 tl aralığında değişmektedir.

Genel olarak piyasadaki durgunluğun devam etmesi,fiyatlarda gerilemeye sebep oldu.Bu yılın üçüncü çeyreğinden itibaren beklenen faiz oranlarında ki düşüş beklentisi,az da olsa hareketlenme kazandıracaktır.Kısa vadede sonuç alınması zor gözüksede,uzun vadede kademeli olarak asıl hareketlenme görülecektir.Yatırımcılar bu durgunluğu değerlendirip uygun fiyatlardan yatırım yapabilirler.

Herkese hayırlı yatırımlar diliyorum..

Tolga YÜREKLİ
    05457126971

5. İyi günler Tolga Bey, bir grup arkadaşım ile çubuk ilçesi taşpınar mahallesi mevkisinde yatırım amaçlı tarla-arsa almıştım. Arkadaşlar hobi bahçesine dönüştürdüler burayı. Buranın geleceği ile ilgili bilginiz var mı? Burayı satıp yukarıda bahsettiğiniz yerler ile değiştirmek mantıklı olur mu? Çok Teşekkürler...

6. Ziraat Bankası:
    Konut Kredisi 1.28
    İhtiyaç Kredisi 1,53’e düşmüştür.
    4 Mart itibariyle işlemler başlayacaktır...

7.  Alıntı Originally Posted by SarıKanarya Yazıyı Oku
    İyi günler Tolga Bey, bir grup arkadaşım ile çubuk ilçesi taşpınar mahallesi mevkisinde yatırım amaçlı tarla-arsa almıştım. Arkadaşlar hobi bahçesine dönüştürdüler burayı. Buranın geleceği ile ilgili bilginiz var mı? Burayı satıp yukarıda bahsettiğiniz yerler ile değiştirmek mantıklı olur mu? Çok Teşekkürler...
    Sayın SarıKanarya,Çubuk bölgesi hakkında çalışmalarım hiç olmadı.Yanlış bir bilgi vermek istemiyorum.Genel olarak baktığımızda hobi bahçesi projeleri son zamanlarda baya ilgi görmüştü.Eğer arsanızın değerini bulduğunu düşünüyorsanız satıp başka bir bölgeye yönelmeniz mantıklı olabilir.Değerini bulmadıysa ise beklemenizi öneririm.Benim bahsettiğim bölgeler ile karşılaştırma yaptığımız zaman ise aradaki fark ortada.

İyi günler diliyorum..

8. Yapracık Sol ile gelişme varmı acaba?? Fiyatlar ne seviyededir. Bilgi verirseniz çok sevinirim.

Sayfa 76/90 İlkİlk ... 2666747576777886 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •