Sayfa 78/90 İlkİlk ... 2868767778798088 ... SonSon
Arama sonucu : 716 madde; 617 - 624 arası.

Konu: Ankara'dan nereden arsa alınabilir

1. Değerli Hissenet üyeleri,Eskişehir yolu üzeri güncel bilgileri sizlerle paylaşacağım.

Dodurga Otoban İçi:

ABB bölgenin plan çalışması ile ilgili iptal kararı vermiştir.Tapulara şerh konulmuştur.Alım-satım işlemleri (şerhli olarak) 2 ve 1.75 emsal üzerinden devam etmektedir.

Planlama firması ile görüşmeler sonucunda tekrar parselasyon çalışmasının yapıldığı söylenmektedir.Sonrasında tekrardan 1/1000 lik askı süreci beklenmektedir.

Orhun Mahallesi (Dodurga Otoban Dışı-Yapracık Sol ) : Bölge Şehitali arazisinden ayrıldıktan sonra,konum ve fiyat farkı olarak çevre yolu dış kısmı olarak söylediğimiz alanda en değerli bölge haline gelmiştir.

Dodurga-Orhun mahallesi bağlantı yolu planı askıya çıkmıştır.

Yapracık sol arazisinin imar çalışması tamamen bitmiştir.3.3 emsal konut 1.5 emsal ticari alanlar bulunmaktadır.Dodurga arazisinde 5000'lik taslak ve Ankara-İzmir otobanı çalışmaları devam etmektedir.

m2 fiyatları Yapracık Sol 600-1400 tl aralığındadır.Dodurga arazisi 120-240 tl aralığındadır.

Şehitali Mahallesi : Bölgedeki villa parsellerinin emsal artışının iptal olması ve arazinin çoğunluğunun yeni kurulan mahallelere bağlanması sonucu popülerliğini yitirmiştir.

m2 fiyatları 80-150 tl aralığındadır.

3 emsalli alanlar Turkuaz Mahallesi'ne,Yayla mevkinde bulunan araziler Orhun Mahallesi'ne bağlanmıştır.

Hisarlıkaya Mahallesi : Bölgede durgunluk devam etmektedir.Ankara-İzmir otobanı planına giren alanlarda işlem olmaktadır.

m2 fiyatları 35-60 tl aralığındadır.

Yapracık Sağ : Bölgede 2.3 emsal konut alanları bulunmaktadır.Yapılaşma açısından en erken bölge olacağını düşünüyoruz.Mit,hastane projelerinin ve imar yollarının yapımı devam etmektedir.

m2 fiyatları 700-1000 tl aralığındadır.

Genel olarak baktığımızda ekonomik sıkıntılar fiyatlarda gerileme yaratmıştır.Yaşanılan seçim süreçleri,sonucunda oluşan döviz kurundaki yükseliş ve faizlerin yüksek olması direkt olarak gayrimenkul piyasasını çok kötü derecede etkilemektedir.Fiyatlardaki gerileme yatırımcılar için değerlendirilebilir.Herkese iyi yatırımlar diliyorum.

Tolga YÜREKLİ

0545 712 69 71

Ahmetg Guest
     Alıntı Originally Posted by emlak06 Yazıyı Oku
    Değerli Hissenet üyeleri,Eskişehir yolu üzeri güncel bilgileri sizlerle paylaşacağım.

Dodurga Otoban İçi:

ABB bölgenin plan çalışması ile ilgili iptal kararı vermiştir.Tapulara şerh konulmuştur.Alım-satım işlemleri (şerhli olarak) 2 ve 1.75 emsal üzerinden devam etmektedir.

Planlama firması ile görüşmeler sonucunda tekrar parselasyon çalışmasının yapıldığı söylenmektedir.Sonrasında tekrardan 1/1000 lik askı süreci beklenmektedir.

Orhun Mahallesi (Dodurga Otoban Dışı-Yapracık Sol ) : Bölge Şehitali arazisinden ayrıldıktan sonra,konum ve fiyat farkı olarak çevre yolu dış kısmı olarak söylediğimiz alanda en değerli bölge haline gelmiştir.

Dodurga-Orhun mahallesi bağlantı yolu planı askıya çıkmıştır.

Yapracık sol arazisinin imar çalışması tamamen bitmiştir.3.3 emsal konut 1.5 emsal ticari alanlar bulunmaktadır.Dodurga arazisinde 5000'lik taslak ve Ankara-İzmir otobanı çalışmaları devam etmektedir.

m2 fiyatları Yapracık Sol 600-1400 tl aralığındadır.Dodurga arazisi 120-240 tl aralığındadır.

Şehitali Mahallesi : Bölgedeki villa parsellerinin emsal artışının iptal olması ve arazinin çoğunluğunun yeni kurulan mahallelere bağlanması sonucu popülerliğini yitirmiştir.

m2 fiyatları 80-150 tl aralığındadır.

3 emsalli alanlar Turkuaz Mahallesi'ne,Yayla mevkinde bulunan araziler Orhun Mahallesi'ne bağlanmıştır.

Hisarlıkaya Mahallesi : Bölgede durgunluk devam etmektedir.Ankara-İzmir otobanı planına giren alanlarda işlem olmaktadır.

m2 fiyatları 35-60 tl aralığındadır.

Yapracık Sağ : Bölgede 2.3 emsal konut alanları bulunmaktadır.Yapılaşma açısından en erken bölge olacağını düşünüyoruz.Mit,hastane projelerinin ve imar yollarının yapımı devam etmektedir.

m2 fiyatları 700-1000 tl aralığındadır.

Genel olarak baktığımızda ekonomik sıkıntılar fiyatlarda gerileme yaratmıştır.Yaşanılan seçim süreçleri,sonucunda oluşan döviz kurundaki yükseliş ve faizlerin yüksek olması direkt olarak gayrimenkul piyasasını çok kötü derecede etkilemektedir.Fiyatlardaki gerileme yatırımcılar için değerlendirilebilir.Herkese iyi yatırımlar diliyorum.

Tolga YÜREKLİ

0545 712 69 71
    konunun amerika ile alakasi nedir?

3.  Alıntı Originally Posted by Ahmetg Yazıyı Oku
    konunun amerika ile alakasi nedir?
    ABB = Ankara Büyükşehir Belediyesi Amerika?

ASUS_T00J cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Orhun mahallesi otoban dışı villa imarlı arsalar ile ilgili bilginiz varmı ? Melih Gökçek zamanında çok kata izin çıkacak deniliyordu sonra söylenti olarak kaldı .Tesekkurler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5. [QUOTE=Omega0607;3512357]Orhun mahallesi otoban dışı villa imarlı arsalar ile ilgili bilginiz varmı ? Melih Gökçek zamanında çok kata izin çıkacak deniliyordu sonra söylenti olarak kaldı .Tesekkurler

Sayın Omega0607;
    Bahsettiğiniz üzere otoban dışında Şehitali sınırları içerisinde yer alan villa parselleri V.Planlama firması tarafından yapılacaktı,taslaklar hazır,tarım onayı alınmıştı.
    Gökçek döneminden sonra plan askıya alında,ekonomik krizin belirgin olarak kendi göstermesi ile kamu yatırımlarının bir kısmı durdu.
    Söylentiler devam ediyor ancak resmi olarak henüz bir belge bulamadım,takipteyiz olumlu gelişmeler olursa burada paylaşımda bulunacagım.
    Sağlıcakla kalın...

6. Selamlar. Ben genelde borsa yatirimcisiyim ama borsada genelde hep.kaybettim. bir tanidigim sayesijse arsa almistim,bu sene ekim gibi inanilmas bir kar ile sattim. Arsa da isi bilen biriyle calisacaksiniz. Alincak arsanin bir beklentisi olmasi gerekir ve daha fiyatlanmadn alinmasi gerekir. Bu isi kurumsal yapmasi gerekir. İlgilenen olursa ozelden yazsin iletişim numarasini veririm konusur bana arsa aldiran kisiyle. Google da flb yazikdigunda taninan birçok kisiye arsadan kazandirmis biri.

7. Gölbaşı İncek 232 Ada 9 Parsel 210 m2 arsa satılık 200 Bin TL Emsal:0.30, Hmax:6,5m
    KONUMU: https://parselsorgu.tkgm.gov.tr/#ara/idari/55899/232/9

Mamak Kusunlar- İmar (Doğukent Projesi) 51091 ada 2 parsel 200 m2 arsa satılık 50 Bin TL Emsal 1.80 Hmax:Serbest
    KONUMU: https://parselsorgu.tkgm.gov.tr/#ara...123244/51091/2

8. Değerli hissenet üyeleri,güncel arazi bilgilerini sizlerle paylaşacağım.

Dodurga Otoban İçi :

Planlama şirketinin dava süreci devam etmektedir.Tapuların üzerindeki şerh kalkmamıştır.Dava süreçleri hızlandırılmıştır,en kısa sürede olumlu bir sonuç beklemekteyiz.

Fiyatlarda hem piyasa şartları hem de plan değişikliği söz konusu olduğundan dolayı ciddi bir gerileme olmuştur.

Önemli bir gelişme olduğunda sizlerle paylaşacağım.

Orhun Mahallesi :

Piyasa şartlarına göre en hareketli bölge diyebiliriz.Özellikle Yapracık sol ve eski Dodurga arazisi üzerinde alım-satım işlemleri devam etmektedir.Piyasa şartlarından dolayı bu bölgede de fiyatlarda gerileme görülmüştür.

Mevcut 1/25.000 lik plan üzerinde bir değişiklik yoktur.Ankara-İzmir otobanı ve 5000'lik imar taslak çalışmaları devam etmektedir.

Tarla bazında olan alanlar 110-240 tl bandında,imarlı Yapracık arazisinde ise 500-1.300 tl aralığında işlem görmektedir.

Şehitali Mahallesi :

Bölgede alım-satım işlemleri ciddi anlamda azalmıştır.Özellikle Dodurga arazisinden ayrıldıktan sonra eski popülerliğini kaybetmiştir ancak ileri dönemlerde yapılacak imar plan çalışmaları ile eski değerini kazanacaktır.Villa parsellerinde herhangi bir imar plan çalışması yoktur.

Bölgedeki arazilerin bir kısmı yeni kurulan Orhun Mahallesi'ne geçmiştir.

Bu bölgede de fiyatlar gerileme görmüştür.Tarla vasfında olan alanlar 80-130 tl aralığında,imarlı alanlarda 140-600 tl aralığındadır (3 emsalli alanlar dahil)

Ballıkuyumcu-Hisarlıkaya-Ücret-Çokören gibi bölgelerde yeni bir gelişme yoktur.

Sayfa 78/90 İlkİlk ... 2868767778798088 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •