Sayfa 61/90 İlkİlk ... 1151596061626371 ... SonSon
Arama sonucu : 716 madde; 481 - 488 arası.

Konu: Ankara'dan nereden arsa alınabilir

1. Hırsız-dolandırıcı emlakçıların işlerine yaramaz. Çünkü onlar emek ve sermaye koymadan yalan satarak dolandırıp hayat çalarlar. Dikkat edin bu tür emlakçılar için para çalarlar demiyorum. Hayat çalarlar, iyi niyetli insanların evini,rızkını ve ocağını soyup hayatlarını çalarlar ve bir daha bu kişilerin ailelerinin ayağa kalkması yıllar sürer tıpkı benim 2015 Ağustos ayında güvendiğim sözde akrabam aracılığı ile 52.000.-Tl Gölbaşı emlak tarafından dolandırılmam gibi ben memurum gelirim belli hala kendime gelemedim. Allahda onun ocağını batırsın kendine hiçbir zaman gelemez etsin iki cihanda yüzü gülmesin. Emlakçılar dolandırıcılıkla içiçedir bunu bilin.

2. kesin bir bilgisi olan yok mu bu itiraz olayı ile ilgili ?

3.  Alıntı Originally Posted by bulgar Yazıyı Oku
    Arkadaşlar Fevziye�de 2300 m2 tek tapu yerim var satılık ilgilenen arkadaşlar iletişime geçebilir...
    Ada parsel yazar mısınız veya hangi mevkide Malbulan mı Keklik mi Bağlar mevkii mi,ilgileniyorum.

LG-D802 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by vtn1919 Yazıyı Oku
    Ada parsel yazar mısınız veya hangi mevkide Malbulan mı Keklik mi Bağlar mevkii mi,ilgileniyorum.

LG-D802 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Fevziye 108 ada 73 parsel Bağlar Mevkii

5. Merhaba,
    Şehitali 2206 (eski 1912) parselde 500 metrekare 35 metrelik yola cephe yerimizi satmak istiyoruz. Bölgenin imar yolları büyük oranda açılmıştır ve çalışmalar devam etmektedir. 35m'lik bulvar üzeri 2 emsal planlanmıştır. İhtiyaç nedeniyle satmaktayız.

Hasan Erdem : 0535 493 29 12

6. Ankara'dan nereden arsa alınabilir

Fuar Alanı Akyurt’a yapılacak..Hayırlı olsun..

https://www.google.com.tr/amp/m.mill...haber-2652219/

7. Değerli hissenet üyeleri aylık olarak düzenlediğimiz bilgileri ve yeni gelişmeleri sizlerle paylaşacağım.

Öncelikle bazı üyelerimizden gelen farklı yorumlar olmuş,yazılanlara açıklık getirmek istiyorum.Şahsi olarak benim buradan hiç bir üye ile ticari bir ilişkim olmamıştır.Aksine ne ticari ne de başka bir bağım olmadığı kişilere bazı bölgelerde gerçekleşen imar-plan çalışmalarında ciddi derecede yardımlarım olmuştur.Kendileriyle tanışıp,yaşadıkları sorunlara çözüm bulmaya çalıştık beraber ve bulduk.Forumun amacıda bu değil mi zaten ?Bilgilerimizi,sorunlarımızı beraber paylaşarak yardımcı olabilmek.Bölge olarak herkesin uzman olduğu aks üzerinden yorum yapması ve bilgi paylaşması en doğrusu olacaktır,bende bunu yapıyorum.Üzerinde çalışmadığım,arazisini bilmediğim,fiyatlar hakkında bir bilgim olmadığı yerler hakkında yazılar yazmam mantıklı olmayacaktır.İsteyen olursa tabi ki araştırmamı yaparım, diğer bölgelerdeki gelişmeleri,fiyat aralıklarını sizlerle paylaşabilirim.

Dodurga Otoban İçi:

Yapılan plan ABB komisyonu tarafından uygun görülmemiş ve eski plana(0.30-0.50) emsale döndürülmesi konusunda toplantı yapılmıştır.Toplantının sonunda eski plana dönülmesi uygun görülmüş ancak KARAR verilmemiştir.Konu hukuk müşavirliğine götürülmüştür oradan gelecek karar ile tekrar komisyon toplantısı yapılarak karara bağlanacaktır.

Yukarıda okuduğunuz kısım bu işin resmi olarak yansımasıdır.Bir de sürekli konuşulan spekülasyonlar mevcut.Öncelikle imarlı tapular dağıtılmış olup,satış işlemleri başlatılmıştır.M2 fiyatı olarak 50mlik bulvar üzeriden 1200 tl civarlarında satışlar yapılmıştır.Şimdi 0.30-0.50 emsal bandına döndürülmesi takdirinde buradaki mağduriyeti kim üstlenecek ? 1.50 emsalin altına düşüldüğü anda plancı ile yapılan sözleşmeler iptal olacak,buradaki mağduriyeti kim üstlenecek ? Asıl konu böyle bir sıkıntı mevcutsa neden şerh konulmadı ?Satışlar neden hala devam ediyor? Böyle bir sıkıntıdan haberi olmayan biri yatırım yaptığı takdirde yine 1.75-2 emsal olarak tapusunu alacak,oldu ki plan değişti bunun faturası kime kesilecek? Siyasi faktörlerden dolayı yaşanan bu durum kimleri karlı kimleri zararlı çıkartacak bekleyip göreceğiz.Yani bu durumun Ankara genelinde olması çok düşündürücü.Tek bir bölgede sıkıntı olur ama Ankara'da yeni yapılmış olan bütün imar-plan çalışmalarında böyle bir sıkıntı olması gerçekten çok anlamsız...

ABB yetkilileriyle görüşmemizden çıkan sonucu da sizlerle paylaşmak istiyorum.Kendileri bu büyük pastanın rant ile bazı kurum ve şahısların arasında paylaşıldığı görüşünde ve bu durumdan bazı kesimler hiç hoşnut değil.Planın tekrardan revizyona sokulması gerektiğini,konunun aslında emsal oranı değil sadece temiz ve şeffaf bir imar planı istediklerini söylediler.Bölgeden yatırım yapmış kişilerin yapacağı tek şey çıkacak kararı beklemeleridir.Verilen karara göre de toplu bir şekilde hareket etmeleri gerekmektedir.

Fiyatlar konusunda da bir üyemiz bilgi istemiş.İlk imar sürecinde 1.200 liradan işlem gören 50mlik bulvar üzerinden şu anda m2 fiyatı 800 tl den yer mevcut.Bu haberlerden sonra illaki fiyatlarda bir gerileme söz konusu oldu.Şerh konduğu takdirde daha da düşecektir..

8. Orhun Mahallesi:

Geçtiğimiz hafta sonu muhtarlık seçimi yapılmıştır.Mahalle tam anlamıyla resmiyet kazanmıştır.Dodurga arazisinin tamamı ve Şehitali arazisinden bir kısım Orhun mahallesine bağlanmıştır.Tapularda değişiklik olup,Orhun mahallesi olarak tekrar dağıtılacaktır.Mahalle sınırlarınıda paylaşacağım.Tarım arazisi olarak bırakılan ince-uzun dediğimiz kemah mevkindeki arazilerde bu nitelikten çıkarılacaktır.

Dodurga arazisinin şehitali'den ayrılması olumlu bir gelişme oldu.Çünkü arazi yapısı olarak çok büyük bir fark var.Şehitali denildiğinde direk akıla kendi arazisi geldiği için sıkıntılar yaşanıyordu.5000'lik plan çalışmaları daha da hızlanacaktır bu gelişme doğrultusunda.

Şehitali Mahallesi:

Bölgedeki tek plan çalışması Ankara-İzmir otobanıdır.Villa parsellerinde emsal artış planı da iptal olmuştur.Plancı ile görüşmeler doğrultusunda önümüzdeki 5 sene çalışma yapılmayacağını söylemiştir.3 emsalli alanlar yeni kurulan Turkuaz mahallesine bağlanmıştır.3 emsal çıkan alanlarda plan iptal değildir.Planın iptal olduğu gibi söylentilerin gerçekliği yoktur.Yapılan plana bir kişinin itirazı olmuştur.Bundan ötürü şerh konulmuştur.Plan revizyona sokulmuştur ve o bir kişinin yerleri de plana dahil edilmiştir ve sorun çözülmüştür.

Bölgede m2 fiyatları 110-600 tl aralığındadır.

Sayfa 61/90 İlkİlk ... 1151596061626371 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •