Sayfa 46/90 İlkİlk ... 36444546474856 ... SonSon
Arama sonucu : 716 madde; 361 - 368 arası.

Konu: Ankara'dan nereden arsa alınabilir

1. Merhaba,

Şehitali 2206 parselde bulunan 30 mt lik yola cephe parselde 500 m2 arsamı satmak istemekteyim.
    İletişim. 0535 493 29 12 (Hasan Bey)

2. Değerli hissenet takipçileri,Eskişehir yolu üzeri yatırım bilgileri paylaşacağım.

Dodurga Otoban içi: 1000'lik imar planı içeriye(belediye) verilmiştir.Tadilat aşaması bitmiştir.İmarlı tapuların 2018 Ocak ayı gibi dağıtılmasını bekliyoruz.Siyasi olaylardan ötürü belki biraz gecikme yaşanabilir.Alım-satım işlemleri halen devam etmektedir.İmar yolları yüzde 50 derecesinde açılmıştır...

2 emsal tick (ticari-konut)-1.75 emsal konut alanları mevcuttur.Yüzde 59 kesinti yapılmaktadır.

m2 birim fiyatları bulunduğu alana göre değişmektedir.50m lik bulvar üzeri 2 emsal ticari-konut 470-500 tl,35m lik bulvar 2 emsal ticari-konut 425-250 tl,1.75 emsal konut alanları 375-400 tl aralığında değişmektedir.

Bölge için önerimiz şudur,m2 birim fiyatları ciddi derecede artış görmüştür.Garanti yatırım yapmak isteyenler için uygun bir bölgedir.50m'lik ve 35m'lik bulvar üzeri alanlar en değerli yerleridir.

Plan üzerinden konut ve bulvar üzeri yerleri paylaşacağım.

Plan üzerinde belirttiğim gibi en değerli alanlar 35mlik ve 50mlik bulvar üzeridir.50m'lik bulvar başlangıcı Alacaatlı'dan başlamaktadır,devamında İncek'e bağlanmaktadır.50mlik bulvar üzeri alanlar Alacaatlı ve Dodurga tapu olarak ikiye ayrılır.35mlik bulvar Türkkonut'dan başlamaktadır,sonu 50m'lik bulvar ile birleşir.

3. Dodurga Otoban Dışı:

Eski Dodurga yeni Şehitali arazisi olarak geçen bölgedir.Son zamanlarda ciddi derecede hareketlilik söz konusudur.5000'lik imar plan taslağını inceleme şansım oldu.Tahmin ettiğimiz gibi mia bölgesi ve çevresi için ciddi çalışmalar gözlemledim.Özellikle Yapracık arazisine sınır olan alanlar ve yukarıya(harita üzerinde aşağıya) doğru olan kısımda çalışmalar devam etmektedir.

Ankara-İzmir otobanı projesi ihale sürecinde devam etmektedir.Başlangıç Bağlar ve Çukurkaya mevkinden olacaktır.Plan üzerinde başladığı ve kapsadığı alanları paylaşacağım.

Plan üzerinde gösterdiğim Yapracık sınırı olan alanlar ve Mia bölgesi en değerli arazilerdir.Konum olarak Yaşamkent karşısı olarak geçmektedir.Özellikle bu alanlarda hareketlilik söz konusudur.
    Son düzenleme : emlak06; 08-11-2017 saat: 15:52.

4. Şehitali Mahallesi:

Bölgede iki plan vardır.Ankara-izmir otobanı ve emsal artış planıdır.0.40 emsalli villa parsellerinde emsal artışı yapılacaktır.5000'lık planın çıkması beklenmektedir.Otoban planı ise bağlar mevkinden geçecektir.

Mesa arazisindeki plan çalışmaları da devam etmektedir.Şehitali mahallesinin en değerli arazileridir.3 emsalli alanlarda 35m'lik bulvar tam anlamıyla açılmıştır.

Şehitali mahallesinde m2 birim fiyatları(dodurga otoban dışı dahil) 120-275 tl arasında işlem görmektedir.3 emsalli alanlarda 500-600 tl m2,villa parsellerinde 220-240 tl aralığında işlem görmektedir.

5. Ballıkuyumcu mahallesi:

Bölgedeki uzun süreli durgunluk OYAK projesi ile bitmiştir.Oyak projesini 2018 ilk çeyreğinde paylaşacak ve 2018 haziran ayında temelini atacaktır.5000'lik taslak plan çalışması da devam etmektedir.Plan üzerinden paylaşacağım.

m2 birim fiyatları imarlı alanlarda 250-300 tl aralığı tarla vasfında plan dışı olan yerlerde 110-130 tl aralığı,plan içi yerlerde 130-140 tl arasında işlem görmektedir.Son 1 ayda m2 birim fiyatlarında yükseliş görülmektedir.

6. Genel olarak bakıldığında en hareketli bölge Şehitali mahallesi olarak gözükmektedir.Yapılacak olan planların doğruluğu ve bölgenin yaklaşı yüzde 90 lık kısmında plan olduğu için hareketlilik üst düzeydedir.Önceki yazılarımda söylediğim gibi garanti yatırım yapmak isteyenler için Dodurga otoban içi mantıklı bölgeydi ancak m2 fiyatları yükseldi.

Geri dönüşüm olarak baktığımızda ise,gayrimenkul dönüşümü olarak en erken bölge Dodurga Otoban içi olacak gibi gözüküyor.Diğer bölgeler sırasıyla gelişim,yapılaşma görecektir.Değer artışı olarak en çok kar sağlayabileyeceğiniz alanlar da Dodurga otoban dışı olacaktır.

Değerli üyelerimiz için önemli bir konuya daha değineceğim.Bu durum gayrimenkul piyasasında gerçekten büyük sorunlar yaratmaya başladı.İnternet üzerinden sahibinden olarak alım-satım yapmak isteyenler araştırmalarımıza göre yüzde 90 oranında yanlış yönlendirilmiş ve çok aşırı fiyatlardan yatırım yapmışlardır.İnternet sitesinde olan fiyatlara lütfen itibar etmeyiniz.Tabi ki herkes kendi malına istediği fiyatı isteyebilir bu gayet normal bir durum ancak bir kişi araştırmadan aldığı takdirde malesef bu düzen bozuluyor.Yatırımcılar bölgesinde uzman gayrimenkul şirketlerinden,danışmanlarından mutlaka fiyat araştırması yapsınlar.Arazinizi satmak istediğinizde de aynı durum yaşanıyor.İlanlara girip baktığınızda dodurga otoban içi konut alanlarında m2 birim fiyatı 500-600 tl den fiyatlar göreceksiniz.Emin olun orada yazan fiyattan kat kat daha ucuz alım yapabilirsiniz.Arazi fiyatını bilmeyen kişilerde 500-600 tl m2 fiyatını görünce benim arazim de bu fiyat eder diyor ve bu fiyat üzerinden satmaya çalışıyor ama malesef satamıyor..Ne alım var ne de satım ? Kısacası en kötü ihtimalle malesef bir taraf mutlaka zarar ediyor..Lütfen internet piyasasına güvenmeyin,itibar etmeyin.Galericilik dediğimiz araç alım-satım sektörü malesef internet ilanları yüzünden bitmek üzere..Gayrimenkul piyasasının sonuda böyle gözüküyor..

Herkese iyi günler hayırlı,bol kazançlı yatırımlar diliyorum..
    İletişim:05457126971

7. Sayın yıldızer06,msj kutunuz da ya da benim ağımda bir problem var sanırım..

Buradan cevap vereceğim..Söylediğiniz Dodurga otoban dışında bulunan parseller 25.000'lik plan da konut alanları olarak gözükmektedir.m2 fiyatı 450 tl çok çok çok yüksek bir rakam daha uygun fiyatlı bir çok yer mevcuttur.İletişim numaram burada mevcut ulaşabilirseniz sevinirim.. iyi günler dilerim

8. Emlakcılıkda, Galericilikte bitsin kökü kazınsın. Beni 2015 Ağustos ayında Gölbaşı emlakçılarından biri tam 52.000 tl dolandırdı. 205.000tl ödediği arsa için benden 257.000.-tl aldı. Bana aracı olanda mesleği galericilik olan emlakçının yakın arkadaşı benim de sözde akrabam eşiyle birlikte beni götürüp tanıştırıp dolandırtdılar. Allah belalarını versin allaha havale ettim. Emlakçı ve Galerici gördüğüm zaman, midem bulanıyor dolandırıcılık aklıma geliyor. Yazıklar olsun hayvan bunu yapmaz.Bunlar adamım diye Ankara sokaklarında geziyor çocuk yetiştiriyorlar ve hiç yüzleri kızarmadan da beni suçlamaya çalışıyorlar.

Sayfa 46/90 İlkİlk ... 36444546474856 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •