Sayfa 229/1005 İlkİlk ... 129179219227228229230231239279329729 ... SonSon
Arama sonucu : 8037 madde; 1,825 - 1,832 arası.

Konu: Viop LVll

KOZAAA vadeli 46 kapatmış.
    82.16 geçen aylarda görmüş..
    Aynı yere yükselmesi%80.. Vahim

SM-A336E cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Yabancı raporlar

siz zannediyor musunuz doğruyu yazdıklarına ?
    Dün gelen BOFA’nın raporunu Türkçe’ye çevirip okuyan var mı?

demekki bir okuyan çıkmış ve açıklama getirmiş Raporda “ Türkiye hisse senedi piyasasındaki perakende yatırımcı (TECRÜBESİZ YATIRIMCI) sayısındaki hızlı artış, geçmiş yıllardaki kazançlar ve yüksek faizli alternatif ürünlerin revaçta olması potansiyel bir risk oluşturmaktadır “

📍 Piyasa düşerken 5 sihirli anahtar

🔑 Kredi/Kaldıraç Asla kullanmamak ‼️

🔑 %60 Nakit, %40 hissede olmak ✅

🔑 Sürekli ekran izlememek ✅

🔑 Twitter’da yazılanlara değil, şirketin geri alım programına / yatırımlarına ve yeni iş sözleşmelerine odaklanmak ✅

🔑 %60 nakiti, yıllık yükselen trendi olan hisselerde kademeli şekilde (100/200 G.O ve fibo geri çekilme seviyeleri olan 0,618-0,786)’da kullanma alıntıladım

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,585
    KOZAL ya hiç bulaşmadım..Ama 0.4 dolar olursa alıcıyım....

Ne zaman olur bilemem ama vereceğim fiyat bu...Belki dolar 35 olur o zaman 14 liraya KOZAL alırım....

Şuanda 20 tl...ve 1.70 dolardan düşmüş...

O fiyatlara düşmezse diplerde olan çok hisse var
    Az ciddiyet, Çok geyik...

4. coğu zaman Türkiye'nin 5 yıllık CDS'i ne bakar yatırımlarımızı yönlendirirdik bu günlerde baktığımızda rakam 319 ile Mart 2021'den bu yana en düşük seviyeye indi.

Ya da şöyle diyebiliriz: CDS Naci Ağbal görevden alınmadan önceki seviyeye indi!

5. 03.10.2023 8562 ile XU100 tarihi tavanı yapıyor. O günden bugüne ayı piyasası gösteren bir düşen üçgen içindeyiz günlükte.

Gelelim işin enteresan tarafına.. 03 10 2023 -- 13.12.2023 arası aracı kurum al sat karlarına dikkat çekerim. Hangi aralıkta bakarsan bak bu kurumlar gani kar da. Resmen malum kişiler keriz düzeltiyorlar. SPK bu işi seyrediyor, kimsenin de sesi çıkmıyor. Herif dediğimiz 3-5 kişilik bir ekipte malum bir takım paraları aşağıdaki gibi katlıyor.
    Rakamlar bu ekibin nerede konuşlandığını ayan beyan ortaya koyuyor. Buraya artık piyasa demekten çok kumarhane demenin gerekçeleri de aşağıdaki rakamlar oluyor. Herkes Bofa diyor ama baş tokacı İnfo çıktı. A1 ise hemen dibinde. Bofacık çırak çıkmış..

İnfo Yatırım karı 1.162.001.625
    A1 Capital 761.245.540
    Bofa karı 535.311.440

Bu üç kurum yılanın başı bence..

Yapı Kredi Yat. 74.318.939
    Yatırım Finansman 56.149.503

Bunlar yancı diyebiliriz..

İŞ Yatırım -592.931.118 zarara gel zarara. Acaba nereden hedge etti.? Varant dan Viop tan inceltmiştir zararı.

Garanti de en az bu kadar zararda..TEB ve Ak Yatırım ha keza zarar da.

Ünlü, HSBC, Gedik, QNB 200 ila 450 aralığı bandında kardalar..

Gerisi fasa fiso..

Şimdi gel de buraya yatırım yapıp ve her günde para dağıtıyorlar diyelim. Dağıttıklarını sonunda çatır çatır alıyorlar.

X te bu konu çok ciddi dillenmeye başladı. Hatta Mehmet Akdere gibi bir spek dahi bundan şikayet ediyor. Bu baştaki grup dağıtılmazsa daha çok canlar yanacak. Bayağı bir söylenti dolaşıyor borsa da ki bu tiplere operasyon yapılacağı ile ilgili.

Şahsen ben inanmıyorum ama olur mu olur..!!!

6.  Alıntı Originally Posted by freshwind Yazıyı Oku
    Dönüş için genelde güniçi aşırı satışın panik havasının olması beklenir, daha henüz panik görmedim yavaş ateşte pişen kurbağa gibiyiz şu an.

SM-A525F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Bende aynı düşünüyorum ky ortalama çektikçe içeri aldılar daha anektarı alma dönemi geliyor. Gün içi eksiden artıya döndükleri güçlü bir artı olacak ama zamani gelmedi..ytd

7.  Alıntı Originally Posted by berkimcans Yazıyı Oku
    Bugün en düşükten kapattılar ve sondaki 31 ile imzalarını da attılar!
    berkimcans abey sondaki 31 imzası bizi rahatsız etmez. yeter ki yarın bize bulaşıp avcımısın yoksa diye sormasın ayı palacan.

Alıntı Originally Posted by Achiles Yazıyı Oku
    Slm,

Kritik bir durum olduğu için paylaşıyorum, rahatsız olan varsa, söylesin, yazmam.

İtkisel düşüş görüntüsü baskın. Dolar bazlı grafiği esas almak lazım bence.

Eğer itkiyse, çok da kötü değil kısa-orta vadede, maksimum %5 civarı dip gelir, sonrasında sert ve derin yukarı doğru düzelteceğinden, kaçış fırsatı verir. Tabi spot long ağzıyla yazıyorum bunları, VİOP başka.

Misal 290 dolara tepse, zirveye doğru TL bazlıda bir tepki demektir bu...

Burada asıl sıkıntı, ya itki değilse düşüş, double zigzagsa(Sarı etiketler), işte bu kötü olur, yerel seçim öncesi dibe kadar yolu var.

Şimdilik, itki ağırlıklı senaryoda, şu son E dediğim yerden itibaren düşüşe odaklanmalı, kırmızı yatay 254,8 yukarı doğru bir X veya Flat B ihtimallerinin tükendiği nokta, altına inerse bu ihtimaller kalmadı demektir.

Son 5 nci dalga düşüş yapısında itkisel (E den itibaren) ama kendi içinde 2 nci dalga düzeltmesini yapmadı, açısal olarak yılbaşına kadar zamanca yayılmalı desek, sert bir minik 2 nci dalga düzeltmesi lazım buraya yapı tamamlanmadan, belki yarın olabilir bu. Tabi 254,8 in altına sarkmadan bunu yaparsa bu sefer de acaba hala bir X veya Flat B ihtimali akla gelir. Takip edilecek, yapacak bir şey yok buna.

Kolay gelsin.
    On gün önce analizini okumuştum... Tebrikler...
    Gümüş ons ile ilgili ne yaparsın sayın Achiles

Sayfa 229/1005 İlkİlk ... 129179219227228229230231239279329729 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •