Sayfa 709/1005 İlkİlk ... 209609659699707708709710711719759809 ... SonSon
Arama sonucu : 8037 madde; 5,665 - 5,672 arası.

Konu: Viop LVll

Ben havlu attim galan

2.  Alıntı Originally Posted by mert45 Yazıyı Oku
    Efferim sana ..fakat soru değil cevap veren zatıaliniz olacaktı ..soru benden
    Mert ağabey,Siz ne derseniz kabulümdür...

3.  Alıntı Originally Posted by selloo Yazıyı Oku
    eskiden ayı piyasasında son 5 dakkada %1 veriverirdi
    Nakitin üstünde olunca,bende diyordum
    yazdıklarım asla yatırım tavsiyesi değildir,lütfen forumun ğirişindeki yazıyı okumadan foruma ğirmeyin.232/643

Duhul
    Apr 2022
    İkamet
    adana
    Gönderi
    6,012
    Dünden bugüne benim açımdan değişen birşey yok.
    Durum stabil.
    Dün borsa düşdü. Portföyde 1 tane yükselen 3 düşen vardı.
    Bugün borsa yükseldi.yine portföyde 1 tane yükselen 3 düşen var .
    Yatırım uzmanı değilim .Aracı kurumlarda bolca uzman ve uzman görüşleri var.

5. Noel dönüşü ABD ADR

Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

6.  Alıntı Originally Posted by pisyedili01 Yazıyı Oku
    Hiç ama hiç niyetimiz yokdu evcil hayvana.
    Bizimde deprem nedeni ile 2 köpek ve 2 kedimiz oldu.
    Şubat da ilk köpeğimiz yavru iken geldi tarlaya geldiler bi dahada gitmedi,derken bi tane de arkadaş edindi bu aralar. Etti 2.
    Tavanda farelere kapan kurduk olmadı. Tel den fare kovucu sesler dinlettik olmadı.Her deliği kapadık gene bi yolunu buldular olmadı.İki kedi sahiplendik .Gelmeleriyle farelerin gitmeleri bir olmuş babamın dediğine göre.

not: Tek sorun köpeğe herkes ayrı isim koydu.herkes köpeği ayrı çağırıyor.
    Tarlaya gittiğimde "Buck" diyorum geliyorum.
    Yemek yerken bize bakıyor BuckMA , önüne Buck ! diyorum
    Saygılar
    Köpek iç,dış parazit ve diğer aşıları çok pahalandı,mama 12 kg. ND 3 bin tl yi geçti..kedileri benim hatun kısırlaştırmak istiyor ben kıyamıyorum,şimdilik hep beraber geçinip gidiyoruz...8 kedinin dişileri hamile kalırsa nüfus patlaması olacak...

7. KAP: GUBRF [ ] GÜBRE FABRİKALARI T.A.Ş. Özel Durum Açıklaması (Genel)

Orjinal Link:

https://www.kap.org.tr/Bildirim/1229481
    Dosyalar:

https://www.kap.org.tr/ek-indir/4028...8ca6cf49130b5c

BASIN AÇIKLAMASI
    Şirketimizin Borsa İstanbul da işlem gören payları ile ilgili olarak son günlerde hisse
    fiyatında meydana gelen olağandışı hareketlerinden dolayı kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı
    hasıl olmuştur.
    Şirketimiz, 1952 yılında kurulmuş olup Borsa İstanbul da (BİST) işlem gören ilk 15
    şirketten birisidir. Şirketimizin %75,95 hissesi ana hissedar olan Tarım Kredi Kooperatifleri
    Merkez Birliğine aittir. Kalan %24,05 pay senedinin tamamına yakın kısmı ise halka açık olup
    BİST te işlem görmektedir.

Tarım Kredi Grubuânun en önemli şirketlerinden biri olan Gübretaş olarak tarım
    sektörüne kimyevi gübre tedarik eden en büyük şirket olma misyonumuz devam etmektedir. Bu
    kapsamda; 2022 yılsonu konsolide ciromuz 25,3 milyar TL, ana ortaklığa isabet eden net
    kârımız ise 757 milyon TL dir. 2023 yılında ise ilk 9 aylık gerçekleşmelere göre konsolide
    ciromuz 20,5 milyar TL olup, ana ortaklığa isabet eden net kârımız ise 565 milyon TL olarak
    gerçekleşmiştir. Görüleceği üzere şirket faaliyetlerimiz olağan şekilde devam etmekte ve
    finansal tablolarımıza etki edebilecek herhangi bir olumsuz durum bulunmamaktadır.

Bunun yanı sıra Gübretaş; Gübretaş Maden Yatırımları A.Ş.nin %100, Tarkim Bitki
    Koruma San. ve Tic. A.Ş.nin %30,48, Tarım Kredi Teknoloji A.Ş.nin %15,78 ve Razi
    Petrochemical Co.nun %48,88 pay sahibidir. Gübretaş ın esas faaliyetlerinin yanı sıra iştirak
    ve bağlı ortaklıklarının ticari faaliyetleri de ciro ve kârlılık bağlamında olumlu bir şekilde
    devam etmektedir. Nitekim Tarkim A.Ş.nin Eylül 2023 tarihinde gerçekleştirilen halka arzına
    yatırımcılardan 4.1 kat talep gelmiş olması, şirketimize ve iştirakimize olan teveccühü
    göstermektedir. Gübretaş Maden Yatırımları A.Ş. ise kamuoyu ile daha önceden paylaşıldığı
    üzere, faaliyetlerine ve yatırımlarına planlandığı şekilde devam etmektedir.

Diğer taraftan, Sermaye Piyasası Kurulunun 07.12.2023 tarih ve 76-1671 sayılı Kararı
    ile bağlı ortaklığımız Razi Petrochemical Co.'nun taraf olduğu dava gerekçe gösterilerek
    bedelsiz sermaye artırım talebimiz uygun görülmemiştir. Ancak önemle belirtmek gerekir ki
    söz konusu dava geçmiş yıllardaki bağımsız denetim raporlarında yer almakta olup,
    iştirakimizce söz konusu dava süreci yakinen takip edilmektedir. Dolayısıyla bahse konu dava,
    geçmiş yıllarda bağımsız denetim raporlarına konu edilen bir husus olup, iştirakimiz veya
    Gübretaş açısından yeni veya ayrı bir hukuki sürece işaret etmemektedir. Diğer taraftan Razi
    Petrochemical Co da sermaye şirketi olup ortakların ve Şirketimizin olası risklere karşı
    sorumlulukları sermaye payları ile sınırlıdır.

Sonuç olarak, Gübretaş 7 milyar TL ana ortaklığa ait özkaynak ve %30 pazar payı ile
    sektör lideri olarak faaliyetlerine devam etmektedir. Söz konusu bedelsiz sermaye artırımının
    reddedilmesinin Şirketimizin faaliyetlerine herhangi bir olumsuz etkisi bulunmamaktadır.
    Nitekim reddedilen husus Şirket öz kaynaklarında bulunan geçmiş yıllardan birikmiş
    kaynakların sermayeye eklenmesidir. Şirketimize herhangi bir fon girişi ve çıkışı yaratmayan
    bir husustur. Ana hissedarımız olan Türkiye nin en büyük çiftçi kuruluşu Türkiye Tarım Kredi
    Kooperatifleri nin verdiği güç ve destekle Şirketimiz, büyümeye ve finansal yapısını
    güçlendirmeye devam edecektir. Şirketimizin hisse fiyatlarında son dönemde meydan gelen
    olağan dışı gelişmeler yakından takip edilmektedir.
    Kamuoyuna saygılarımızla arz ederiz

8. Sade suya tirit mi demek istedi burada şair ya da SPK ya mi birşey demek istemektedir?
     Alıntı Originally Posted by nohut Yazıyı Oku
    KAP: GUBRF [ ] GÜBRE FABRİKALARI T.A.Ş. Özel Durum Açıklaması (Genel)

Orjinal Link:

https://www.kap.org.tr/Bildirim/1229481
    Dosyalar:

https://www.kap.org.tr/ek-indir/4028...8ca6cf49130b5c

BASIN AÇIKLAMASI
    Şirketimizin Borsa İstanbulâ��da işlem gören payları ile ilgili olarak son günlerde hisse
    fiyatında meydana gelen olağandışı hareketlerinden dolayı kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı
    hasıl olmuştur.
    Şirketimiz, 1952 yılında kurulmuş olup Borsa İstanbulâ��da (BİST) işlem gören ilk 15
    şirketten birisidir. Şirketimizin %75,95 hissesi ana hissedar olan Tarım Kredi Kooperatifleri
    Merkez Birliğiâ��ne aittir. Kalan %24,05 pay senedinin tamamına yakın kısmı ise halka açık olup
    BİST â��te işlem görmektedir.
    Tarım Kredi Grubuâ��nun en önemli şirketlerinden biri olan Gübretaş olarak tarım
    sektörüne kimyevi gübre tedarik eden en büyük şirket olma misyonumuz devam etmektedir. Bu
    kapsamda; 2022 yılsonu konsolide ciromuz 25,3 milyar TL, ana ortaklığa isabet eden net
    kârımız ise 757 milyon TLâ��dir. 2023 yılında ise ilk 9 aylık gerçekleşmelere göre konsolide
    ciromuz 20,5 milyar TL olup, ana ortaklığa isabet eden net kârımız ise 565 milyon TL olarak
    gerçekleşmiştir. Görüleceği üzere şirket faaliyetlerimiz olağan şekilde devam etmekte ve
    finansal tablolarımıza etki edebilecek herhangi bir olumsuz durum bulunmamaktadır.
    Bunun yanı sıra Gübretaş; Gübretaş Maden Yatırımları A.Ş.â��nin %100, Tarkim Bitki
    Koruma San. ve Tic. A.Ş.â��nin %30,48, Tarım Kredi Teknoloji A.Ş.â��nin %15,78 ve Razi
    Petrochemical Co.â��nun %48,88 pay sahibidir. Gübretaşâ�� ın esas faaliyetlerinin yanı sıra iştirak
    ve bağlı ortaklıklarının ticari faaliyetleri de ciro ve kârlılık bağlamında olumlu bir şekilde
    devam etmektedir. Nitekim Tarkim A.Ş.â��nin Eylül 2023 tarihinde gerçekleştirilen halka arzına
    yatırımcılardan 4.1 kat talep gelmiş olması, şirketimize ve iştirakimize olan teveccühü
    göstermektedir. Gübretaş Maden Yatırımları A.Ş. ise kamuoyu ile daha önceden paylaşıldığı
    üzere, faaliyetlerine ve yatırımlarına planlandığı şekilde devam etmektedir.
    Diğer taraftan, Sermaye Piyasası Kuruluâ��nun 07.12.2023 tarih ve 76-1671 sayılı Kararı
    ile bağlı ortaklığımız Razi Petrochemical Co.'nun taraf olduğu dava gerekçe gösterilerek
    bedelsiz sermaye artırım talebimiz uygun görülmemiştir. Ancak önemle belirtmek gerekir ki
    söz konusu dava geçmiş yıllardaki bağımsız denetim raporlarında yer almakta olup,
    iştirakimizce söz konusu dava süreci yakinen takip edilmektedir. Dolayısıyla bahse konu dava,
    geçmiş yıllarda bağımsız denetim raporlarına konu edilen bir husus olup, iştirakimiz veya
    Gübretaş açısından yeni veya ayrı bir hukuki sürece işaret etmemektedir. Diğer taraftan Razi
    Petrochemical Co â��da sermaye şirketi olup ortakların ve Şirketimizin olası risklere karşı
    sorumlulukları sermaye payları ile sınırlıdır.
    Sonuç olarak, Gübretaş 7 milyar TL ana ortaklığa ait özkaynak ve %30 pazar payı ile
    sektör lideri olarak faaliyetlerine devam etmektedir. Söz konusu bedelsiz sermaye artırımının
    reddedilmesinin Şirketimizin faaliyetlerine herhangi bir olumsuz etkisi bulunmamaktadır.
    Nitekim reddedilen husus Şirket öz kaynaklarında bulunan geçmiş yıllardan birikmiş
    kaynakların sermayeye eklenmesidir. Şirketimize herhangi bir fon girişi ve çıkışı yaratmayan
    bir husustur. Ana hissedarımız olan Türkiyeâ��nin en büyük çiftçi kuruluşu Türkiye Tarım Kredi
    Kooperatifleriâ�� nin verdiği güç ve destekle Şirketimiz, büyümeye ve finansal yapısını
    güçlendirmeye devam edecektir. Şirketimizin hisse fiyatlarında son dönemde meydan gelen
    olağan dışı gelişmeler yakından takip edilmektedir.
    Kamuoyuna saygılarımızla arz ederiz
    Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 709/1005 İlkİlk ... 209609659699707708709710711719759809 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •