Sayfa 232/1002 İlkİlk ... 132182222230231232233234242282332732 ... SonSon
Arama sonucu : 8016 madde; 1,849 - 1,856 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXII

1. almanya, fransa bizi başka nasıl kıskanacak, bu maaşla geçinilebiliyorsa gıpta edilecek ülkedir diyorlar..

Şimdi bu zam yarın maaş alanları kapsayacak mı.Yoksa yarın yüzde 37 ile hesaplanan maaş yatacak kalan yüzde 5 sonra mı verilecek.Şimdi yüzde 5 in derdine mi düştün diyenler olacaktır.Şundan soruyorum bu hıyarlar aylarca hesap yapılıyor kitap yapılıyor zam için kanun lazım meclis ayın 16 da açılıyor ondan önce zam imkansız diye kafa ütülediler.Eğer yarın yüzde 5 zamlı bir şekilde yüzde 42.6 dan hesaplanmış maaşlar yatarsa tam muz cumhuriyetiyiz demektir.Hani kanun hani meclis )))))))))))

3. türk halkı okuduğunu anlamamakta boşuna dereceye girmiyor
    buna söyleneni anlamamayı da eklemeli, adam meclisten geçtikten sonra %5'i alacaksınız diyor..

4. Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXII

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Şimdi bu zam yarın maaş alanları kapsayacak mı.Yoksa yarın yüzde 37 ile hesaplanan maaş yatacak kalan yüzde 5 sonra mı verilecek.Şimdi yüzde 5 in derdine mi düştün diyenler olacaktır.Şundan soruyorum bu hıyarlar aylarca hesap yapılıyor kitap yapılıyor zam için kanun lazım meclis ayın 16 da açılıyor ondan önce zam imkansız diye kafa ütülediler.Eğer yarın yüzde 5 zamlı bir şekilde yüzde 42.6 dan hesaplanmış maaşlar yatarsa tam muz cumhuriyetiyiz demektir.Hani kanun hani meclis )))))))))))
    % 37,50 zamlı maaşlar hesaplandı ve sisteme yüklendi.
    Misal yarın maaş alacak bir SSK emeklisinin hesabına parası % 37,50 zamlı geçecek.
    7.500 alana yine 7.500 hesaba yatacak.
    Farklar ileri bir tarihte yatacak.

Alıntı Originally Posted by realities Yazıyı Oku
    türk halkı okuduğunu anlamamakta boşuna dereceye girmiyor
    buna söyleneni anlamamayı da eklemeli, adam meclisten geçtikten sonra %5'i alacaksınız diyor..
    Ben o adamı dinliyemiyorum.Yarın yüzde 37 den hesaplanan para yatacak bunu dedi yani.Öyle mi.

6.  Alıntı Originally Posted by MKELES Yazıyı Oku
    Emekliler çok ama çok mutlu. Allah bereket versin diyor. Hiç prim yatırmadan bankadan kredi çekerek yada az bir ödeme ile 10.000 kapıldı. Asıl sorun yıllarca prim ödeyenlere de 10.000. Hayaldi gerçek oldu. Tak parti taktı.
    yıllarca prim ödeyenlerin dolar altın bazında zararı korkunç ve asla da zarar kapanacak gibi değil primini yüksekten ödeyip emeklilikte rahat ederim diyen büyük kazık yedi çok yazık

Anladım sn egedük saygılı ve düzeyli açıklamanız için teşekkür ederim.

Bunda şöyle bir çakallık da olabilir.Meclisten geçen kanun ocak ayı zammını kapsamadan da geçebilir.Bir ay bir aydır deyip o yüzde 5 farkları da iç edebilirler.Bunlardan beklenir.

Sayfa 232/1002 İlkİlk ... 132182222230231232233234242282332732 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •