Sayfa 431/1002 İlkİlk ... 331381421429430431432433441481531931 ... SonSon
Arama sonucu : 8016 madde; 3,441 - 3,448 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXII

Alıntı Originally Posted by ASAP_ Yazıyı Oku
    Ons altın üzerinde baskı yaratıyor bu durum.
    Benim kayınvalide, baldızlar vb. hep altın satıyor hacca gitmek için
    allah kabul etsin ....
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

2.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Ya niyr kimse beni dinlemiyor. Vioptada yazdım. Kadın çocuk konusunda psikopat kimseye güvenmiyor. Bakıcı tutuyor bakıcıya güvenmiyor. Ana babasını bakıcının başına dikiyor. Yetmiyor bakıcıyı anasını babasını ve bebesini kendisiyle aynı kattaki bir genel müdür yardımcısı odasına yerleştiriyor.
    O zaman evde otursun ruh hastaları ile mb yönetilmez zaten daha önce çalıştiğı banka batmış o zaman bu kadın çocuğa bakacam diye ABD bankasını batırdı, defolup gitti de kurtulduk verilmiş sadakamız varmış, Allah korudu bizi, çocuğunun b... Kunu mb nin altın rezervini kullanarak özel olarak altından döktürdüğü kase içinde saklardı da rezervimiz pitch olurdu
    No animal will sleep in a bed /with a sheet. Duyda sakın inanma .

Benim anneme bu sene çıktı tam 14 sene oldu. Yaşı ileri olanlara kontenjan tanınmalı eski başvurulara kontenjan tanınmalı. Şu yaşta gitmesi mümkün olmadığından göndermedik
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    O zaman evde otursun ruh hastaları ile mb yönetilmez zaten daha önce çalıştiğı banka batmış o zaman bu kadın çocuğa bakacam diye ABD bankasını batırdı, defolup gitti de kurtulduk verilmiş sadakamız varmış, Allah korudu bizi, çocuğunun b... Kunu mb nin altın rezervini kullanarak özel olarak altından döktürdüğü kase içinde saklardı da rezervimiz pitch olurdu
    Çocuğu sanırım bankayı batırdıktan sonra yaptı ama emin değilim bakmak lqzım
    Baktım ocak 2022 se ayrılmış çocuk 1,5 yaşında imiş yani muhtemelen bankayı batırıp istifa ettikten sonra çocuk yapmış. 43 yaşında çocuk sahibi olunca pimpirikli olmak üzerine düşmek psikopata bağlamak normaldir gibi
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

5.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    onu bunu bırakında şu an ki ekonomiden çokta farkı olmayan bir ortamda 3 yıl önce 0.69 ile 1 yıl ertelemeli millet 10 yıllık kredi çekti.

1 milyona 1500 ödeyen bir sürü tanıdığım var.ayda 10-12 kredi öderken daha 3. yılda aldıkları kira 25-30 bin lere çıktı.

bu ülkede bundan sonra ekonomik rahatlık için iş gücü ve ticaretten öte para dan para kazananlar huzura kavuşacak.

yeni gelen yabancılara vatandaşlık için arsa alımının da kanun maddesine eklenmesi arsa fiyatlarını da uçuracak.ev almak için geç kalanlar bir şekilde müstakil arsa almaya çalışacağını düşünüyorum önümüzde ki dönem.
    1 milyon çeken birinin alacağı ev en çok bugünün rayiç değeri ile 4-5 milyon olur.

1- Onun da kirası da 25 bin olmaz.

2- Krediyi ödemek için kiracı soktuysa yüzde 25 e takılacak ve ilk soktuğunda 3-4 bin kira alıyorsa şu an en çok 6-7 bin kiraya ulaşır.

3- 0.69 ile ev alanların ilk kez ev sahibi olma şartı vardı. Bunların evlerini kiralaması pek mümkün değil.

Yani söylediğiniz örnek de ev sahibi mafya vs. değilse bir sürü imkansızlıklar var.

Ben de bugünkü değer olarak 20-25 milyonluk evlerde hala rayiç 40-50 bin olmasına karşın hala 7-8 bin TL lik kira alabilen yüzlerce ev sahibi örnek gösterebilirim.

Yani bu iş sadece parası olup da kredi ile ev almayı tercih etmeyen kiracılara yaradı.

Yüzde 90 ı bedavaya oturuyorlar...

Evine göre en az HER YIL 200-300-500 bin TL bir meblağ KARŞILIKSIZ OALRAK kiracılara transfer ediliyor.

Emekli maaşına bir katkı olsun diye 2. bir ev alan ve emekli maaşı 15-20 bin olan birinin cebinden yüzde 25 ZIRVALIĞI İLE her ay 15-30-40 bin TL ÇALINIYOR.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

6. Kaldı ki o dönemde krediler sadece ev sahiplerine verilmiyordu.

Kiracı bunu düşünmemişse, ya da almaya cesaret edememişse şimdiki ev sahiplerinden mi çıkaracak.

Sen borsada bir hisse alıp yüzde 1500 kazanırsan ve senin bu şekilde aldığın evdeki kiracı sana kin besleyip bedavaya mı oturması lazım?

Ya da ev sahibinin aldığı evin fiyatı konjonktür ile düşse idi kiracı aylık ödemelere katkı mı yapacaktı....

Öte yandan, ben öyle kiracılar tanıyorum ki adamda para kum gibi ancak parayı eve bağlamak istemediğinden kirada oturup arsaya yatırım yapıyor.

Yani ev sahibinin bir ömür çalışarak biriktirdiği para ile ZENGİNLEŞİYOR.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

Alıntı Originally Posted by virtue Yazıyı Oku
    1 milyon çeken birinin alacağı ev en çok bugünün rayiç değeri ile 4-5 milyon olur.

1- Onun da kirası da 25 bin olmaz.

2- Krediyi ödemek için kiracı soktuysa yüzde 25 e takılacak ve ilk soktuğunda 3-4 bin kira alıyorsa şu an en çok 6-7 bin kiraya ulaşır.

3- 0.69 ile ev alanların ilk kez ev sahibi olma şartı vardı. Bunların evlerini kiralaması pek mümkün değil.

Yani söylediğiniz örnek de ev sahibi mafya vs. değilse bir sürü imkansızlıklar var.

Ben de bugünkü değer olarak 20-25 milyonluk evlerde hala rayiç 40-50 bin olmasına karşın hala 7-8 bin TL lik kira alabilen yüzlerce ev sahibi örnek gösterebilirim.

Yani bu iş sadece parası olup da kredi ile ev almayı tercih etmeyen kiracılara yaradı.

Yüzde 90 ı bedavaya oturuyorlar...

Evine göre en az HER YIL 200-300-500 bin TL bir meblağ KARŞILIKSIZ OALRAK kiracılara transfer ediliyor.

Emekli maaşına bir katkı olsun diye 2. bir ev alan ve emekli maaşı 15-20 bin olan birinin cebinden yüzde 25 ZIRVALIĞI İLE her ay 15-30-40 bin TL ÇALINIYOR.
    25 Bin gayme kirayla bile ev kendini ( Ev 5 milyon.) ~ 17 senede amorti ediyor, kira 7 bin lira alan dolu bir silah alsın işi kısa yoldan bitirsin, o ev kendini 50 senede amorti etmez.

Kira sınırlaması temmuzda kalkınca, küçük kıyamet kopar.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

% 90 Ev sahipleri evi satar veya satmıştır bile, efendim kira sözleşmem var, kira sözleşmeleri 1 yıllık olduğundan süresi bitince, yeni ev sahibi o sözleşmeyi siklemez.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Sayfa 431/1002 İlkİlk ... 331381421429430431432433441481531931 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •