Sayfa 534/1002 İlkİlk ... 34434484524532533534535536544584634 ... SonSon
Arama sonucu : 8016 madde; 4,265 - 4,272 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXII

1.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    şu an insanlar nasıl olsa 1 ay sonra ödeyeceğim diye yine de saçma sapan hesap ödedikleri mekanları fulluyorlar.1 kg pirzola kasapta 700 tl.200 gr pirzola kebapçıda 750 tl.
    Nusret,

300gr kuzu pirzolaya 1400 TL yazıyor.

Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    seçimden sonra kredi kartları düzenlemesi gelirde kart kullanımı sınırlandırılırsa o zaman görüceğim işsizliği.şu an satışların % 90 ı kredi kartı ile.direkt özel sektör harcamaları kısılır ve kapanmalar başlar.

şu an insanlar nasıl olsa 1 ay sonra ödeyeceğim diye yine de saçma sapan hesap ödedikleri mekanları fulluyorlar.1 kg pirzola kasapta 700 tl.200 gr pirzola kebapçıda 750 tl.
    1 Aylık maaş tutarı kadar alışveriş yapabilir, tek çözümü bu.

Yoksa taksit maksit sınırlandırılması falan hikaye.

Kredi kartı limitlerini eskiye dönük kısıtlamazlarsa, kendimden biliyorum 2 sene harcama yaparım.

Umarım bu önerilerimi MB veya hükümet yetkilileri okumaz.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

3. Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXII

Seçimden sonra Kredi kart sınırlaması ile ilgili çok fazla bir şey olmaz.
    En fazla kuyumculuk harcamaları yasaklanır ki bunun çözümünü yurdumun insanı çözer. Başka bir firmanın pos cihazını kullanarak misal.
    Taksitleri belli sektörlerde bir tık düşürürler.
    Kredi kart faizini bir tık yükseltebilirler.
    Mevcut kart limitlerini düşürme yönünde bir aksiyon almaları mümkün değil . Aynı limitler devam eder.
    Banklara yeni verilecek kartlar ile ilgili bir düzenleme gelebilir. Yani yeni verilecek kartlarda yüksek limitlerin verilmesinin önüne geçilebilir.
    Bir de mevcut kart limitlerinin yükseltilmesi durumda bankaların komisyon ödemesi yönünde cezai yaptırımlar gelebilir.
    Kenarda dursun. Düzenlemeler açıklanınca bakarız.

4. Abi limitsel kısıtlama falan olmaz. Bankala zaten dert küpü küçük vatandaş için. Günlük EFT limitini düşüren, ATM para cekmeyi 5000 TL ye indirgeyen, Bankamatik kartı ile belirli bir tutarı aşırmayan bir sürü kafalarına göre uygulama yapiyorlar. Bugün 200-300 bin TL bile poşetle, cantayla, yerine göre küçük bir bavulla taşınabiliyor. Bir seyahat, bir acil hastalık, otel ne bileyim, büyük bir ulusal veya uluslar arası ödemede çakılır millet. Geçen kuyumcuya gittim, bankadan geldigimi bildigi halde desteleri hassas terazi ile tarttı adam. Bence sektör kısıtlaması ve faiz artırımları gelir, limitlere dokunmazlar. Zaten bankalar limit konusunu her turlü aşar, bir sekilde.

...
    ...

Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Sınırlamaya gerek yok...Faizini MB ref faizinin 4 katı yapsalar yeterli olur...
    Galata köpründe veya Taksim meydanında, Allah muhafaza kendini benzin döküp yakan çok olur.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

6.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku

Bu aküleri araştırın, bunlar jel veya lipo akü değildir.

Bu aküler LiFePO4 akü diye geçer, jel ve lipo aküden çok daha fazla uzun ömrü vardır

Fakat, tekerlekli sandalyeye uyumlu olup olmadığını bilmiyorum.

Eni boyu falan uyabilir, şarj ve elektrik motoru açısından söylüyorum.
    Daha yeni taktım pahalı olunca eski aküm camiden eve ancak götürüyordu. 2-3 km ye düştü menzili. Yeni akü ile 30 km yol yaparım. Üç sene belki dört sene kullanacağım mecburen. Öyle eskidi gibi bir rahat hayat yok. Micarken bile çapını küçültmek gerekiyor.

Alıntı Originally Posted by çalışkan Yazıyı Oku
    Abi limitsel kısıtlama falan olmaz. Bankala zaten dert küpü küçük vatandaş için. Günlük EFT limitini düşüren, ATM para cekmeyi 5000 TL ye indirgeyen, Bankamatik kartı ile belirli bir tutarı aşırmayan bir sürü kafalarına göre uygulama yapiyorlar. Bugün 200-300 bin TL bile poşetle, cantayla, yerine göre küçük bir bavulla taşınabiliyor. Bir seyahat, bir acil hastalık, otel ne bileyim, büyük bir ulusal veya uluslar arası ödemede çakılır millet. Geçen kuyumcuya gittim, bankadan geldigimi bildigi halde desteleri hassas terazi ile tarttı adam. Bence sektör kısıtlaması ve faiz artırımları gelir, limitlere dokunmazlar. Zaten bankalar limit konusunu her turlü aşar, bir sekilde.

...

Allah başımızdan eksik etmesin, bugünleri de gösterdi bize.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

8. Reha başkan şom ağzımı açtırdırdı benim. Bugün misafir geldi köyden enigi anası babası 12 kişi 4 de biz 16 kişi. Üç gün yatılı kalsalar benim stok mtok kalmaz. Bunları üç gün restoran da ağırlamak gibi bişey.

Sayfa 534/1002 İlkİlk ... 34434484524532533534535536544584634 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •