Sayfa 538/1002 İlkİlk ... 38438488528536537538539540548588638 ... SonSon
Arama sonucu : 8016 madde; 4,297 - 4,304 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXII

Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    %45 net faiz olan ortamda bir evi satıp mevduata koysanız 22 ayda faiz getirisi ile geri alıyorsunuz.hatta kendi oyurduğunuz ev bile olsa 700 binin faizi şle o evde kiracı olarak oturmaya devam edebilirsiniz.

Aklımda deli sorular..
    Şu anda sattığınızı ilerde kaçtan yerine koyarsınız ,aradaki faiz gelirinden kar edermisiniz onu bilemem ama evinizi sarı sitedeki ortalama rayiçten satmanızın imkansız olduğunu hemen söyliyeyim.Şu anda en az yüzde otuz fiyat kırmanız lazım.İstanbulda 6 aydır önceleri kiraya vermeye sonra da satmaya çalıştığım ev var rayiç 2 ila 2.5 arası 1.8 e sat dedim iki aydır kimse teklif vermedi gelen teklifler en fazla 1.7 olmuş.Emlakçı herkesin parası dolarda faizde herkes seçimi bekliyor dedi.Seçime kadar yaprak kımıldamaz.Seçimden sonraya kaldı bu iş.Kısmet artık beklemedeyiz

Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Seçimden sonra Kredi kart sınırlaması ile ilgili çok fazla bir şey olmaz.
    En fazla kuyumculuk harcamaları yasaklanır ki bunun çözümünü yurdumun insanı çözer. Başka bir firmanın pos cihazını kullanarak misal.
    Taksitleri belli sektörlerde bir tık düşürürler.
    Kredi kart faizini bir tık yükseltebilirler.
    Mevcut kart limitlerini düşürme yönünde bir aksiyon almaları mümkün değil . Aynı limitler devam eder.
    Banklara yeni verilecek kartlar ile ilgili bir düzenleme gelebilir. Yani yeni verilecek kartlarda yüksek limitlerin verilmesinin önüne geçilebilir.
    Bir de mevcut kart limitlerinin yükseltilmesi durumda bankaların komisyon ödemesi yönünde cezai yaptırımlar gelebilir.
    Kenarda dursun. Düzenlemeler açıklanınca bakarız.
    Bugün bir züccaciyeciye 3-4 parça birşey aldım taksit yapmak için mail orderkullanavağız dediler tamam dedim çektiler bu baktım çekilen firma marshall boya diye bir yer nealaka dedim. Biz oradan mal alıyoruz ödemeyi böyle yapıypruz dediler.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Bu arada sarı sitede benzer ev ilanları 6 aydır hemen hemen değişmedi.Arada tüm ilanların 2 ila 2.5 arasında olan sitede evine 3.5 isteyen ne desem bilemedim ev sahipleri dışında genel ortalama 6 aydır aynı.Para dolarda dursa yüzde 10 yüzde 15 artardı daha pazarlık payı da diyecek alıcı)))))))) Bu emlak yatırımı hele ki ev yatırımı saçma sapan bir iş haline geldi.Kiracısı ayrı dert,amortismanı ayrı dert,vergisi ayrı dert.6 aydır aidat bende her ay 1000 lira ona bir de bir tamirat işi çıkmış her daireden 3.5 toplayacağız diye mesaj yollamışlar.Bela gibi oldu valla.

Şimdi adım gibi eminim seçim sonrası dolar 36 37 vs devaulasyonu yedi mi bu eve 2 milyondan alıcı çıkacak,e o zaman da ev dolar bazında yüzde otuz değer kaybetmiş olacak,evin fiyatını artırsan fırsatçı evsahibi olacaksın vs.Halbuki bu finans işi matematik işi,herkes maksimum kar peşinde ,bu açgözlülük değil.Herneyse kötü bir döneme girdiğimiz kesin .

Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Bugün bir züccaciyeciye 3-4 parça birşey aldım taksit yapmak için mail orderkullanavağız dediler tamam dedim çektiler bu baktım çekilen firma marshall boya diye bir yer nealaka dedim. Biz oradan mal alıyoruz ödemeyi böyle yapıypruz dediler.
    İnegölde 9 tane kapı yaptırdım peşin çalışıyoruz dediler, sonra patronlardan biriyle tanıştım ben size kartla taksit yapayım dedi, bir adres verdi kart geçmem için verilen adrese gittim, nalbur toptancısı çıktı.

Aynı şekilde mallarını (menteşe, kilit, kapı sapı v.s.) oradan alıyorlarmış.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Alıntı Originally Posted by 111222333 Yazıyı Oku
    Antep fıstığı sevenlere tavsiye ederim

Odun ateşinde kavrulmuş, jumbo

Yerken kalite bu diyorsunuz, hakkını vermiş gerçekten.

Antep fıstığının hastasıyım, ay başında bari buradan alayım dedim, fakat badem dışında o firmanın başka kuruyemişleri yok, kargo parasına yazık diye vazgeçtim.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Şu anda sattığınızı ilerde kaçtan yerine koyarsınız ,aradaki faiz gelirinden kar edermisiniz onu bilemem ama evinizi sarı sitedeki ortalama rayiçten satmanızın imkansız olduğunu hemen söyliyeyim.Şu anda en az yüzde otuz fiyat kırmanız lazım.İstanbulda 6 aydır önceleri kiraya vermeye sonra da satmaya çalıştığım ev var rayiç 2 ila 2.5 arası 1.8 e sat dedim iki aydır kimse teklif vermedi gelen teklifler en fazla 1.7 olmuş.Emlakçı herkesin parası dolarda faizde herkes seçimi bekliyor dedi.Seçime kadar yaprak kımıldamaz.Seçimden sonraya kaldı bu iş.Kısmet artık beklemedeyiz
    Syn Hkm dairenizin ilanını bir atın bakayım dairenize...

8. En iyi gayrımenkul yatırımı bir bankaya yada bilinen marketlerden birine kiraya vereceğiniz dükkandır bence.
    Ama onu almaya da para yetmez.

Sayfa 538/1002 İlkİlk ... 38438488528536537538539540548588638 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •