Sayfa 687/1002 İlkİlk ... 187587637677685686687688689697737787 ... SonSon
Arama sonucu : 8016 madde; 5,489 - 5,496 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXII

1.  Alıntı Originally Posted by boymatlı Yazıyı Oku
    Ben bir süre İngiltere'de yaşadım, babam da Alamancı idi Avrupa'daki yaşam şartlarını yakından takip ediyorum. Antalya'da yaşayan Avrupalılar doğru söylüyor, orada kendi emekli aylıkları ile geçinmeleri çok zor. Bakmayın siz, beğenmiyorsanız Türkiye'ye dönün diye gurbetçilere çemkirenlere. Almanya'da da hayat şartları çok zorlaştı. İster Alman olsun isterse Almancı Türkler olsun ''Yaşam maliyeti arbitrajı'' ından faydalanıyorlar. Yani orada kazanıp burada yiyorlar, olayın özeti bu.
    Almanyada kazanip Turkiyede yemen icin Turkiyeye gelmen lazim. Sirketler kac ay tatil veriyor? 1 ay veren varmi? Hadi 2 ay versin. 10 ay mutsuz eziyet icindemi yasayacaksin?

Benim ucakta havalimanlarinda tanistigim Alamancilar hep agliyordu kendi dukkanlari varmis yada serbest meslek sahibi adam dukkani kapatip TR ye gittiginde her gun kazanctan kaybediyorum diyordu. 11 ay calissa 1 ay dukkani kapatip TR ye gelse eeee bumu yasamak? olene kadar her sene 11 ay eziyet nasil hayat bu?

Bir de ucakla gelenler baska agliyorlar. 2 cocukla 4 kisi ucak parasi dunyanin parasi diye sikayet ediyorlardi

2.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    İngiliz vatandaşı Türkiye de otele yerleşti, İngiltere deki evimden daha ucuz, dedi...

İngiltere vatandaşı 24 yaşındaki Josh Kerr, Antalya daki 5 yıldızlı bir otele yerleşti. Kerr, sosyal medyada yaptığı paylaşımda İngiltere de yaşamaktan daha ucuz. dedi.

https://www.cumhuriyet.com.tr/dunya/...ource=Anasayfa

Londra Istanbul ucusunda 40 li yaslarda bir Ingiliz Hanim yanima oturdu, konuskan biri, Londra'da ogretmenim, Cuma aksami Istanbul'a, Pazar aksami Londra'ya ucuyorum, hafta sonlari cok daha ucuza geliyor diye anlatmisti.

Ucak EasyJett fiyat 32 Pound'du.
    Her hafta 4 saat git gel 8 saat ucacak bu kisi. Kansere yakalanma ihtimalini dusunmuyorsa eyvallah ama soyle bir istatistik var

Kansere yakalanma ihtimali en yuksek insanlar arasinda cok fazla ucan yolcular, pilotlar ve hostesler var.

3. Avrupa'dan emekli bir kaç kişi biliyorum. Belirli bir süre orada kalıyor ama çoğunlukla burada kalıyor. Bilmiyorum vatandaşlık yada başka bir sebeple orada da belirliyor bir süre kalıyor. EUR üzerinden maaş alıyor. Çifte emeklilik kira gelirleri vs vardır. Niye yaptığını bilmiyorum. Ama Hollanda da bir Dr bir çok Türkü uyduruk sebepten emekli ettiğini biliyorum. Karı koca emekli oldular çok genç yaşta. Burada bostan gibi yiyip içip yatıyor. Dr gurbette yaşamayı diye emekli etmiş.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,930
    Bence bu şahıs genel seçimdeki gibi yine saraya çağrılır, son dakikada karar değiştirir ama şimdilik haber bu şekilde:

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yarışında adaylarını çekmeyeceklerini belirterek, "Artık çekilirsek AK Parti’nin yedek lastiğine döneriz" dedi. Erbakan, İstanbul ve Ankara seçim sonuçlarına ilişkin tahminlerini de paylaştı.

https://www.sozcu.com.tr/erbakan-dan...lamalar-p24017
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,930
    Bir AKP'li daha aday yapılmayınca Yeniden Refah'ın yolunu tuttu

Hakkari Yüksekova'da Büyükçiftlik beldesinin AKP'li Belediye Başkanı İsmail Rüştü Zeydan, aday yapılmayınca istifa edip Yeniden Refah Partisi'nin adayı oldu. YRP, yedinci dönemi için yarışan Zeydan'ın dördüncü partisi.

https://www.sozcu.com.tr/bir-akp-li-...u-tuttu-p23947
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Bence bu şahıs genel seçimdeki gibi yine saraya çağrılır, son dakikada karar değiştirir ama şimdilik haber bu şekilde:

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yarışında adaylarını çekmeyeceklerini belirterek, "Artık çekilirsek AK Parti’nin yedek lastiğine döneriz" dedi. Erbakan, İstanbul ve Ankara seçim sonuçlarına ilişkin tahminlerini de paylaştı.

https://www.sozcu.com.tr/erbakan-dan...lamalar-p24017
    Bence yedek lastik değil. Konya'da bir çoğu buna verecek gibi gözüküyor. Malum ortada parti yok. Akp den bu sefer kopan olursa gideceği yer Erbakan soyadı sebebiyle bu olabilir. Hatta üçüncü büyük parti bile olabilir. 2000 li yıllarda ki seçimde kim akp nin %28 ile meclisin çoğunluğunu alacağını tahmin etmişti. Şuan sağda CHP ile ittifak yapacak yeni bir partiye ihtiyaç var o gerçek. Bu seçim boy ölçüsü için podyum. Bakalım herkes boy ölçüsünu alsın. Akp MHP iyi parti den küçük partilere dağınık bir savrulma da olabilir.

Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Bence yedek lastik değil. Konya'da bir çoğu buna verecek gibi gözüküyor. Malum ortada parti yok. Akp den bu sefer kopan olursa gideceği yer Erbakan soyadı sebebiyle bu olabilir. Hatta üçüncü büyük parti bile olabilir. 2000 li yıllarda ki seçimde kim akp nin %28 ile meclisin çoğunluğunu alacağını tahmin etmişti. Şuan sağda CHP ile ittifak yapacak yeni bir partiye ihtiyaç var o gerçek. Bu seçim boy ölçüsü için podyum. Bakalım herkes boy ölçüsünu alsın. Akp MHP iyi parti den küçük partilere dağınık bir savrulma da olabilir.

YRP nin AKP ye kaymış %7-8 tabanı var...Onları alması ve üzerine birşeyler koyması biraz zaman alabilir ama ilk sıçramasını bu Genel seçimde yaptı...Bu seçimde bakalım ne kadarı geri dönecek???

8.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    YRP nin AKP ye kaymış %7-8 tabanı var...Onları alması ve üzerine birşeyler koyması biraz zaman alabilir ama ilk sıçramasını bu Genel seçimde yaptı...Bu seçimde bakalım ne kadarı geri dönecek???
    Ben olaya şöyle bakıyorum. Bir önceki ittifakta deva gelecek iyi parti CHP ile ittifakı HDP olayını iyi anlatamadı. Seccade olayı tuzu biberi oldu. Birde mezhep olayı var. Ama yrp nin ekonominin bu kadar kötü olduğu bir dönemde akp den bir dağılma olacaksa taze bir alternatif gözüküyor. Ortada küskünler vs için gideceğim bir parti yok. MHP nin zafer partisi var, CHP nin memleket tip, HDP HÜDA-PAR. Akp nin Saadet gelecek deva var. Akp nin küçükler bir türlü çalışmadı.

Sayfa 687/1002 İlkİlk ... 187587637677685686687688689697737787 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •