Sayfa 945/1002 İlkİlk ... 445845895935943944945946947955995 ... SonSon
Arama sonucu : 8016 madde; 7,553 - 7,560 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXII

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,930
    Fiç'in not artırımı için; bence son 3-5 ayda Türk tahvillerine gelen yabancı saıkıştı kaldı, onlara çıkış zemini hazırlamak için not arttırıldı...
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

2.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Hafta sonu kim banka kurundan döviz alır satar ki zaten.
    Normal günde bile gerek alış veya satış yapmak da külliyen zarar.
    Hele ki serbest piyasa ile banka kurları arasındaki makas AA kadar olmuşken.
    Yurtdışında hafta sonu kredi kartıyla harcama yapılınca yüksek kurdan harcama yapmış oluyorsunuz.Eğer ödeme birimi olarak Tl seçiliyse sıkıntılı..

Ankara menüleri daha uygun
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

4. Sayın Deniz, Bankalardaki altın mevduatı hakkında görüşünüz alabilir miyim.
    Yaklaşık 20 milyar dolarlık altın mevduatı var gözüküyor.
    Farzedelim Onsun 3000 dolar olması durumunda bu bankalar eğer parayı TL de tuttular ve fiziki karşılıkları yok ise Bankalar bu durumda büyük zarar yazabileceklerdir.
    Altın mevduatından çıkmalar olup buna karşı dengeleyecek sevide giriş olmaz ise diye düşünüyorum.
     Alıntı Originally Posted by deniz43 Yazıyı Oku
    Bankaların döviz cinsinden açık pozisyonları olması yasak.Altın da döviz statüsünde,bankalar altında açık pozisyonlarını merkez bankasındaki altın pozisyonlarıyla kapatıyorlar,altın hesapları için merkez bankasında zorunlu karşılık tutuyorlar,TL alıp merkez bankasına swap ile altın veriyorlar.Hazine ihalesiyle altın cinsinden tahvil alıyorlar.Burada açık pozisyon riski merkez bankasına ve hazineye ait.

Sayın Denizin altın mevduatları ile ilgili değerlendirmesi.
    Altının onsunun artma riski Merkez bankası ve hazinede gözüküyor bu durumda.
    Önce bir sistem kur.
    Sen sadece sistemi denetle yeter.

5.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Az önce Eda Erdem heykeli için bir yorum okudum.sanatsal olarakta doğru bi yorum
    Üstü eda altı erdem
    Bende heykel ve önünde kalabalık bir grup fotosu görünce bu dedim Eda'nın heykeli değil,
    başka bir sporcu heykelinin yanında birazdan açılacak sandım.

Teşekkür ederim, ben almayayım 14 Mayısta alacağımı aldım.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Dönmeye niyeti olan ABD'ye kaçmazdı, Mısır hemen iade edebilir diye ABD'ye gittiler.

Büyük ihtimal ile bu enik uyuşturucu etkisi altındaydı, saç ve tırnaklarının uzamasını bekleyecekler.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

İzmir bunu hidayete erdirmiş, badem bıyık gitmiş.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!

Sayfa 945/1002 İlkİlk ... 445845895935943944945946947955995 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •