Sayfa 546/1002 İlkİlk ... 46446496536544545546547548556596646 ... SonSon
Arama sonucu : 8016 madde; 4,361 - 4,368 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXII

1.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    lütfü durursa bu kazansın yada akp kazansın
    Ben 1973'ten beri CHP'liyim Baskan, Golcuk'te yollari boyadigimiz gunlerden beri.

Ve bugune kadar CHP'yi bir baba ocagi olarak gordum.

Bugune kadar tek bir sahsi talebim olmadi CHP'den.

Ancak bugun bir talebim var.

Hatay'da Gokhan ZAN'i aday gostersinler.

Daha iki aya yakin zaman var, ne yapsinlar ne etsinler, bu cocugu aday gostersinler.

Belki bu sayfalari okuyan biri vardir, Ankara'da, bu talebimizi Genel Baskan'a iletir.

Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Ben 1973'ten beri CHP'liyim Baskan, Golcuk'te yollari boyadigimiz gunlerden beri.

Ve bugune kadar CHP'yi bir baba ocagi olarak gordum.

Bugune kadar tek bir sahsi talebim olmadi CHP'den.

Ancak bugun bir talebim var.

Hatay'da Gokhan ZAN'i aday gostersinler.

Daha iki aya yakin zaman var, ne yapsinlar ne etsinler, bu cocugu aday gostersinler.

Belki bu sayfalari okuyan biri vardir, Ankara'da, bu talebimizi Genel Baskan'a iletir.
    geç kaldılar tip gösterdi
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

3.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    çok rasyoneliz maşallah sıcak para yağıyor yabancılar akın ediyor o yüzden makas büyüyor
    KKM den ne zaman çıkılacak tartışmalarında makas olacağından söz ediliyordu.

Bankalar vatandaşın aklı dolara gitmesin diye yardımcı oluyorlar.
    KESİNLİKLE YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.
    Sadece Kendi Düşüncelerimdir. Buna göre işlem yapmayınız.

4.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Dolar seçim sonrası geçen yılki gibi artar mı?

Bir anlamda en son söyleneceği en başta söyleyip başlıktaki sorunun yanıtını verelim...

Dolarda 31 Mart yerel seçimlerinden sonra, geçen yılın mayısındaki seçimin ardından yaşandığı gibi bir tırmanış yaşanma olasılığı çok çok az, hatta neredeyse hiç yok.
    https://www.ekonomim.com/kose-yazisi...ten-12-02-2024
    Sipariş olarak yazdırılmış yazı gibi görünüyor.

Önce yazı A haber demi diye tekrar baktım.

Tam bir manipülasyon yazısı.

İşine gelen, tezine uygun olanları cımbızla alıp yönlendirmek için kalem alınmış.

Doların artışı yıllık trendlere mi bağlı oluyormuş?

Rezervin varsa dolar satıp istediğin yerde tutabilirsin.

Ancak cari açık büyür, ithalat patlar, ülkedeki sanayi işyerleri rekabet nedeniyle kapanır.

Daha önceki dönemlerde yapılan yanlışları tekrarlayarak düze çıkılmaz.

Yabancı malı teşvik ederek, kendi üreticini kırdırarak da enflasyonu kontrol altına alınma yöntemi daha büyük krizlere neden olur.

Doğru olan ithalatı kesmek ve içe yönelmek, üretimi artırmak, bozulan fiyatlamaları tekrar yerine oturtmak.

Doları tutarsan, Sermaye sahipleri paralarını yurt dışı borsalara, Eurobond lara akıtır.
    Ki dürüst olan, yalama olmayan ekonomistler bu şekilde zaten tavsiye veriyorlar.

Sen yurtdışından kaynak beklerken evdekini de kaybedersin.

Kaldı ki o kadar çok yorumcu varki yıl sonu dolar kurunu en az 38 ile 42 arasında ilan ediyorlar.

5.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    size bu konuda güvenemeyeceğim
    gidip deniz hocayı okuyayım
    Sn deniz43'e devamlı sorup yormayayım istedim. Bloomberght farklı bir hesaplama ile swap hariç rezervleri her hafta yayımlıyor. Ben de oradan rakamları alıyorum en azından trendi görmek açısından.

https://www.bloomberght.com/tcmb-top...2346814?page=2
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

6. Diğer yandan kim ister yerel para daha fazla kazandırırken elinde dolar tutmayı.

Demekki vatandaş nezninde güven sağlayamamışsınız.

5 Yıl da 5 MB değişimi.

Dolar 3.5 iken Malatyada halaya durma.

Dolar 5-10-15 Tl olacakmış ya.

Bunlar hep kulaklarımızda çınlıyor.

4 yıl önce 1 milyon TL birikimi ile villa alınırken şimdi ancak kulube alabiliyorsa, kendi resmi enflasyon beklentini yüzde 73 açıklarken senin yerel parana kendi devlet bankan nasıl yüzde 40 faiz verebiliyor. Yani yerel paraya yatırırsan peşinen servetinden çalacağım diyorsun.

Sanki tok satıcı gibi bir havaya bürünmek DDKKM den çözülmeyi gerçekleştirecek mi?

7. Hatay da Gökhan Zan aday olduysa CHP onu desteklesin en azından akp adayı kazanmasın. Bu şekilde akp kazanır.

8. Bundan sonra denk gelirse ucuz ürünler satmak için alacağım. Para kazanamıyoruz bari bu şekilde kazanalım fırsat kolluyorum. Zeytin zeytinyağı fırsatı kaçtı en azından stoğum değerlendi. Benim zeytinyağı maliyetimin üstüne bir sıfırdan fazlasını koydu.

Sayfa 546/1002 İlkİlk ... 46446496536544545546547548556596646 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •