Sayfa 213/1002 İlkİlk ... 113163203211212213214215223263313713 ... SonSon
Arama sonucu : 8016 madde; 1,697 - 1,704 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXII

1.  Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Bugün özelde bir Dr hastaya para ödetmeden ameliyat yapsın muayene yapsın paralı tahlil tetkikler film istemesin o Dr orada çalışamaz. Şuan üniversite hastaneleri hocalar Özel muayene yapsın ameliyat yapsın diye yırtınıyor. Çünkü devletin ödediği miktar çok düşük özel olunca ek gelir kazanç sağlıyor. En son baktığımda SGK nin ödediği doğum ücreti 1000 TL gibiydi. Hele hele devletin muayene tahlil ve film için ödediği paket üniversite hastaneleri için 65 TL gibi biliyorum bu küçük hastaneler için daha düşük. Bunun için biyokimya hormon hematoloji mikrobiyoloji röntgen ultrason dahil. O paraya özelde iki hormon tahlilin maliyeti bile fazladır.
    Bu konuda Acıbadem de iyi tecrübelerim oldu, göğsümde timik kist çıktı sanki büyük bir dilim antrikot gibi 18x7 gibi bi şey kocaman tesadüfen gördük covidde devlette 2 prof baktı özelde de acıbadem üniversitesi hastanesi ne gittim Doç Dr Ahmet Yıldırım mıydı neydi adı ben hastaneye gelmeden bütün e nabız çekilen verileri incelemiş ayrıca 10 yıl evvel acıbadem Maslak'ta çekilen göğüs filmine de ulaşıp gelişime bakmış ben gittiğimde neden gittiğimi herşeyi bilir durumda sağolsun beni en son noktaya kadar aydınlattı. Extra hiç bir işlem yapmadı, böyle doktorlarımızda var, ameliyatımı yedikulede prof Levent Cansever yaptı hiç bir kuruş almadı istemedi ve beklemedi ayrıca kendisi Sağlık bilimleri üniversitesi göğüs cerrahisi ana bilimdalı başkanıdır.

Böyle doktorlarda var tüccar kasaplar da var ve olacak iyilerin kıymetini bilip motive etmek lazım en azından tatlı dille...
    No animal will sleep in a bed /with a sheet. Duyda sakın inanma .

2. Aslında Dr larin para hırsının sebebi toplum algısı. Hastanede bir Dr 30 yaşında arabaya binsin personel dahil herkes dalga geçer. Çevresindekiler iyi Dr değil galiba para kazanamıyor bu arabaya biniyor der. Diğer yandan bir uzman Dr 6 yaşında okula başlasa 30 yaşında uzman oluyor. Hele ki asistanlığı süresince yaşadığı şeyler bence o parayı istemesine sebep oluyor. Bizim bu tip uzmanlık sürecini gelişmiş ülkelerde ki gibi kanunlarla hukukla düzeltmemiz gerekir yoksa ilerde tıp da fakir ailelerin çocuklarının tercih ettiği bölümler olur.

3. Yeniçağ da Arslan Tekin'in bugün ki terör ile ilgili yazısını okumanızı tavsiye ederim.

Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Aslında Dr larin para hırsının sebebi toplum algısı. Hastanede bir Dr 30 yaşında arabaya binsin personel dahil herkes dalga geçer. Çevresindekiler iyi Dr değil galiba para kazanamıyor bu arabaya biniyor der. Diğer yandan bir uzman Dr 6 yaşında okula başlasa 30 yaşında uzman oluyor. Hele ki asistanlığı süresince yaşadığı şeyler bence o parayı istemesine sebep oluyor. Bizim bu tip uzmanlık sürecini gelişmiş ülkelerde ki gibi kanunlarla hukukla düzeltmemiz gerekir yoksa ilerde tıp da fakir ailelerin çocuklarının tercih ettiği bölümler olur.
    Adamın biri TV'de, siz dedi hiç zengin ailenin çocuklarının doktor olduğunu duydunuzmu, tamamı orta sınıf ailelerden gelir dedi.

Ben buna polis, subay, hakim ve savcılarıda ilave edeyim. Ankarada yolsuzlukla suçlanan bir hakim pahalı araba, çok lüks daire v.s benim ailem çok zengin dedi, ben de hastir çektim.

Bunun istisnası ise benim bildiğim ABD'dedir, örnek vermek gerekirse başkan John Kennedy'nin kardeşi Robert F. Kennedy (Booby) çok ünlü yüksek savcıdır, o da başkanlığa aday olunca benim tahminim bu ağabeyinin ölümünü çok derin araştırır denilerek, suikastle öldürülmüştür.

Çok uzun ve karışık oldu, bu saatte bu kadar oluyor.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    Bu konuda Acıbadem de iyi tecrübelerim oldu, göğsümde timik kist çıktı sanki büyük bir dilim antrikot gibi 18x7 gibi bi şey kocaman tesadüfen gördük covidde devlette 2 prof baktı özelde de acıbadem üniversitesi hastanesi ne gittim Doç Dr Ahmet Yıldırım mıydı neydi adı ben hastaneye gelmeden bütün e nabız çekilen verileri incelemiş ayrıca 10 yıl evvel acıbadem Maslak'ta çekilen göğüs filmine de ulaşıp gelişime bakmış ben gittiğimde neden gittiğimi herşeyi bilir durumda sağolsun beni en son noktaya kadar aydınlattı. Extra hiç bir işlem yapmadı, böyle doktorlarımızda var, ameliyatımı yedikulede prof Levent Cansever yaptı hiç bir kuruş almadı istemedi ve beklemedi ayrıca kendisi Sağlık bilimleri üniversitesi göğüs cerrahisi ana bilimdalı başkanıdır.

Böyle doktorlarda var tüccar kasaplar da var ve olacak iyilerin kıymetini bilip motive etmek lazım en azından tatlı wedille...
    Tr nin büyükşehirlerin den birinde üniversite hastanesinde onkoloji cerrahi doktoru ameliyat sonrası hasta yakınına spor cantsi ile gelip extra money puanları içine dolduruyormus...bir arkadasim anlatmıştı ....

6.  Alıntı Originally Posted by ALİBEYOĞLU Yazıyı Oku
    Tr nin büyükşehirlerin den birinde üniversite hastanesinde onkoloji cerrahi doktoru ameliyat sonrası hasta yakınına spor cantsi ile gelip extra money puanları içine dolduruyormus...bir arkadasim anlatmıştı ....
    Money puan güzel bir tanımlama olmuş , bunları alıp testislerinden asacaksın, eskiden de SGK hastanelerinde Doktor'un masasında kartı olurdu oradan ister alır önce muayene haneye gider sonra hastanede sıra beklemeden işlerini hallederdin demek ki eski günlere geri döndük.
    Bu tıp öğrenci lerini seçerken özel bir etik yöntem bulmak lazım sadece sınavla adam alıp yaptırılacak bir iş değil.

7.  Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    bir sivil platform olmalı farklı siyasi görüşlerden oluşmalı, mesela biber fiyatlarını protesto amacıyla 1 ay boykot düzenleyecek gibi veya 3 harfli bir market eğer ön ayak oluyorsa sırayla kimse gitmeyecek hizaya gelinceye kadar, başka türlü sorun çözülmez.
    Lakin...... Hep aynı noktada S veriyoruz... Sonra SS Le satın alıyoruz.
    abi bence yanlış düşünüyorsnz fiyatlar şişik değil bence heval üstad da yanlış düşünüyor bi kere döviz ederinde mi? süt fiyatı baskılanırken ne oldu hadi protesto ettin süt almadın adam napacak tezek mi yiyecek götürüp ineği satacak eti bi kaç ay ucuz yiyeceksin sonra hem süt hem et girecek reyonlara avrupadan ithal o zaman ab den ithal edeceğine nakliyesi vergisi bilmem nesi ben neden bu paraya üretemiyorum diceksin sorun cycle in basında zaten tam da böyle oldu

sencer solakoğlu şahit olduğum kadarıyla elinden geleni yaptı adamın kafa çalışıyo fuckıfather ne dedi kafamı bozman fıstık ithal ederim suriye den el-answer baklavanın kilosu 650 gaymeydi en son almadım bayadır

saygılar

8.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Çok geçmiş olsun, özel hastane deyince hemen uzaklaşmak lâzım.
    Gaya abi sizin gibi tecrübeli adam nası böyle der

bakın şimdi meseleyi bir video ile izah edeyim öyle düz koşarsan ağzının yerini de dötünün yerini de saptar bunlar duvar dibi yengeç yürüyüşü yavaştan ege üstadım bilir yoksa bulursun ağzında endoskopiyi kıçında kolonoskopiyi

Sayfa 213/1002 İlkİlk ... 113163203211212213214215223263313713 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •