Sayfa 390/1002 İlkİlk ... 290340380388389390391392400440490890 ... SonSon
Arama sonucu : 8016 madde; 3,113 - 3,120 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXII

1. TCMB ile İspanya Merkez Bankası mutabakat zaptı imzaladı
    Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ve İspanya Merkez Bankası arasında, iş birliğinin güçlendirilmesi ve merkez bankacılığı alanında kurumsal çerçevede teknik çalışmalar yürütülmesi amacıyla mutabakat zaptı imzalandı.
    https://www.bloomberght.com/turkiye-...zaladi-2346812

alacak verecek işleri yoğunmu ?

2.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Bşr anda haşırt deye simide % 50 zam yaparsanız tabiki ayarı alırsınız, ocak % 20, şubat % 20 mart % 20 geçirseydiniz, kimsenin ruhu bile duymazdı.
    abi bozuk para mı kaldı piyasada hurdacılar eritti hepsini inan 5 tl bile bulamıyorum lazım olunca cüzdanda öyle olunca 5 ve katları şeklinde oluşuyo fiyatlama

us liler cent kullanıyo hala, bizde berberin 118 tl ye traş ettiğini görüyo musunuz?

3.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    1 litre süt 49 lira olmuş.
    Gerçek enflasyon ne kadar yahu?
    https://www.carrefoursa.com/pinar-su...tre-p-30008788
    Sınav ücretlerine yüzde 156 zam yapıldı. Her oturum için ücret 115 liradan 295 liraya çıkarıldı. 3 oturuma da katılacak bir adayın toplamda 885 lira ödemesi gerekiyor

siz ne kadar hissediyosunuz diye sormak durumundayım o zalım ev sahibine şimdi burayı okuyordur.

Alıntı Originally Posted by caliagra Yazıyı Oku
    TCMB ile İspanya Merkez Bankası mutabakat zaptı imzaladı
    Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ve İspanya Merkez Bankası arasında, iş birliğinin güçlendirilmesi ve merkez bankacılığı alanında kurumsal çerçevede teknik çalışmalar yürütülmesi amacıyla mutabakat zaptı imzalandı.
    https://www.bloomberght.com/turkiye-...zaladi-2346812

alacak verecek işleri yoğunmu ?
    yok be ya merkezin personelinin iş gezisine gidebileceği bi kapı açmtılar
    şimdi bizden heyetler akın akın ispanyaya gider
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

5. Ülke de öyle büyük denetimsizlik var ki resmen sokağa adım attığınızda yanınızda vazelin olmalı.sanayi de işletmeler tüm gün makineleri dolduracak siparişi olsa dahi giderleri karşılayamıyor çünkü rekabetten dolayı fiyatlara zam yapamıyor, her ürünün faturasını kesip vergisini ödüyor.aynı sanayide ki tek berbere gidiyosun 150 liralık saç traşı olmuş 350 , adamın yazarkasası örümcek bağlamış.

Gıda da uçsuz bucaksız zamlar, bir porsiyon yemeğe 500 tl veriyorsunuz artık kebapçı da, dışarıda yemek cebinde parası olan adama bile luks oldu.

Neyse ki yazın başında aldığım columbia ayakkabıda iyi kar ettim ahahshdhd.benim 8 ay önce burada yazdığımı bakıyorum millet yeni fark etmiş.amazon almanya olmasa donla gezeceğiz.tl öyle bir değerli ki tr de 10.000 tl ye satılan ürünü 3-4 bin tl ye yurt dışından getirtiyorsunuz.

Sitelerde aidat oldu 4-5 bin tl.
    Üstün körü bireysel mecburi masraflarımı hesapladım,
    Aidat, bağkur , kasko ,mtv , tv telefon su elektrik faturaları , bunların aylık maliyeti 20.000 tl.emekliler filan nasıl geçiniyor merak ediyorum.
    aralık ayında 40.000 tl tamamlayıcı sağlık yaptırırken küfür ettim.şimdi bakıyorum doktora selam verip bi tetkik yaptırsan görüntüleme vs derken 10.000 tl istiyolar gittiğim hastanede.

Gıda da 1000 tl ye pasta diyorsunuz ama fiyattan dolayı talep çok düştü.devirdaim olmuyor tezgahta ki malın.1000 verip bayat pasta yiyorsunuz söyliyim.gidin evinizde 1000 tl ye 5 tane pasta yapın.

Pastadan konu açılmışken geçen pasta lazım oldu...Her zaman aldığım adama gittim , 2 pasta için 1500 den kapıyı açtı...Neyse en son 800 anlaştım, sipariş ile yaptı taze taze ertesi gün aldım...

Piyasada özellikle gıda parakende sektöründe kim kime korsa modu hakim...İlginçtir yumurtacılarda kudurmuştu , bu ara yumurta fiyatları kısmen gerilemeye başladı..120 ye çıkan L boy yumurta 100 kağıda indi...Halbuki Temmuz zamlarından önce 40 kağıttı a.q...

7.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Pastadan konu açılmışken geçen pasta lazım oldu...Her zaman aldığım adama gittim , 2 pasta için 1500 den kapıyı açtı...Neyse en son 800 anlaştım, sipariş ile yaptı taze taze ertesi gün aldım...

Piyasada özellikle gıda parakende sektöründe kim kime korsa modu hakim...İlginçtir yumurtacılarda kudurmuştu , bu ara yumurta fiyatları kısmen gerilemeye başladı..120 ye çıkan L boy yumurta 100 kağıda indi...Halbuki Temmuz zamlarından önce 40 kağıttı a.q...
    1500 deyip iki pastayı 800 e yaptıysa az bulınur bir adilik bu zira iki dakika önce 1300 falan vermiş olabilirdiniz. Pazarlık yaptım iki yüz kurtardım diyerek.
    Yazıklar olsun.
    Hangi semt??
    No animal will sleep in a bed /with a sheet. Duyda sakın inanma .

8.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Bunlar dese şeyimde olmaz, emme resmi ABD açıklamaları bunlar.

Ya Amerigalı tosbağalar seçim için destek atıyorlar, ya da başka numaraları var.
    Ortadoğuda sözde de olsa demokrasiyle yönetilen tek ülke Burası kaldı. ABD devşirdiği adamların ömrü bitmeden hasılatı toplamak istiyor olabilir. Dün Diyanet akademisi ilk mezuniyet töreninde konuşanlar şeriata dil uzatanların soyu sopunu diktiler. Hocalar toplumun rehberi dediler. Hiç bir ünüversitenin bilim adamlarına böyle tören yapılmamıştır.

Tüm toplum ve bürokratlar 5 kuruş fazla maaşa satılmış ve susmuş durumda olmalı ki hiç bir karşı çıkma- tartışma yaşanmıyor. Ahenk içinde şeriata yürüyoruz !

Sayfa 390/1002 İlkİlk ... 290340380388389390391392400440490890 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •