Sayfa 394/1002 İlkİlk ... 294344384392393394395396404444494894 ... SonSon
Arama sonucu : 8016 madde; 3,145 - 3,152 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXII

1.  Alıntı Originally Posted by Desidero74 Yazıyı Oku
    Özsütten almadım, Bebek divandan bir kere almışlığım var, iyiydi, şimdi sağlam para alırlar diye düşünüyorum ama bilmiyorum. Abartılı para ödemem , zira sinirleniyorum çok abuk rakam görünce ve de söylüyorum lüks falan tanımam. Hacıbekir de konuştuydum 10 dakika baka kaldılar

Tamam üstad oraya yolum düştüğünde mutlaka alırım. Bütün bilgileri kaydettim. Sağol.
    Pastayı Eve mi alıyorsunuz çok mu tüketiyorsunuz bilmem ama her kimden alırsanız alın eski gıda sağlığı yok.

Bu yüzden imalatlarda gördüklerimden sonra evde tatlı isteğini callebaut 823 kuvertürü benmari eritip muz, çilek ile fondü tüketerek gideriyoruz çokta memnunuz.un , krema yağ vb den de uzak kalmış ve daha az kalori daha sağlıklı , daha kaliteli çikolata tüketiyoruz.

Burada benimle dalga geçtikleri dondurmayı da keza hakiki bucak salebi , callebaut ile yapıyorum.2 sene önce 2500 tl ye aldığım kompressörlü dondurma makinesi şu an 20.000 tl ve 1 litre dondurma 1000 tl yi gördü şu an kaliteli bir gelato..

Ayrıca sever misiniz bilmem kör tadım yaptırsam asla farkı anlamayacağınız viyana kahvesi san sebastianı da kusursuz yapabiliyorum evde ve maliyeti 1/10 dışarıdakilere göre.

2.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    Pastayı Eve mi alıyorsunuz çok mu tüketiyorsunuz bilmem ama her kimden alırsanız alın eski gıda sağlığı yok.

Bu yüzden imalatlarda gördüklerimden sonra evde tatlı isteğini callebaut 823 kuvertürü benmari eritip muz, çilek ile fondü tüketerek gideriyoruz çokta memnunuz.un , krema yağ vb den de uzak kalmış ve daha az kalori daha sağlıklı , daha kaliteli çikolata tüketiyoruz.

Burada benimle dalga geçtikleri dondurmayı da keza hakiki bucak salebi , callebaut ile yapıyorum.2 sene önce 2500 tl ye aldığım kompressörlü dondurma makinesi şu an 20.000 tl ve 1 litre dondurma 1000 tl yi gördü şu an kaliteli bir gelato..

Ayrıca sever misiniz bilmem kör tadım yaptırsam asla farkı anlamayacağınız viyana kahvesi san sebastianı da kusursuz yapabiliyorum evde ve maliyeti 1/10 dışarıdakilere göre.
    Eve alıyorum ama eskisi gibi değil daha az ama her ay en az 1 kere alırım doğum günleri hariç,
    Çamlıca da Ülker Shop var oradan 2.5 kiloluk hem beyaz hem bitter kuvertur almışlığım var 1 kaç kez
    severim de beyazı sütlü tatlıların üstüne atarız olduğunda. Siyahı da pudinglerle , kahvenin yanına kesip getirirler .
    Ama ben fazla kahve sevmem açıkçası görmesem aramam hem babam hem dedem tiryaki olmasına rağmen.
    Sizin dondurma makinesinin alay konusu olduğunu hatırlıyorum ama siz haklı çıktınız zira şimdi hazır dondurmalar çok daha kalitesiz ve pahalı. Kanaat lokantasında baklava fiyatına yakındı. Aslında almak lazımdı.
    Sektörde olduğunuz için yani paket alanında hizmet verdiğimiz için bütün tatlı, pasta sektörüne bir şekilde tanışıklığınız olduğu için verdiğiniz bilgiler çok önemli. Teşekkürler.

Duhul
    Mar 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    6,898
    Bimcel'in en küçük dost paketi (3GB internet+750msj+750 dakika) 123TL den 160TL'ye çıkıyor 13 Şubatta.

Daha 21 Kasımda 102TL'den 123TL'ye çıkmıştı. 2,5 ay geçmiş, %30 zam.

Aynı paket 2023 Ocak ayında 54TL iken 27Ocak 2023'te 67TL'ye çıkmış.

27 Ocaktaki fiyatı baz alırsak 1 senede 67TL'den 160TL'ye %138,80TL zam. Enflasyon kaç idi?
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

4. Valla götümuz örümcek bağladı. Bir abi emekli nasıl geçiniyor sormuş. Covid öncesiyle mukayese edersek. Kuruyemiş tatlı dondurma çikolata gofret şekerleme, elma portakal havuç dışındaki meyveler hayatımızdan çıktı. Et kurbandan varsa yeriz yoksa tavuğu da az alıyoruz. Yazdan aldığımız kuruttuğumuz yada konserve yaptıklarımızı yiyoruz. Bu arada benim minimum bir yıllık stok var. Yeni zamla 15 e yakın maaş bunun 7500 u faturalar aidat ısınma ve okuyan kıza gidiyor. Daha arabaya çok binmiyoruz. Evden düştü çıkmayı unuttum. Şuan para bitti arabadan dolayı az birikim yapayım yaza doğru borsaya başlarım. 40-50 bin ile 10-15 bin al sat ile kazanırım. Şuan kendime ait para yok. Onun için yaza kadar kış uykusunda olacağım. Ucuz TL TL kredi verseler uçarak dalarım. Pusuda bekliyorum seçimden sonra çok şey değişecek öngörüm var.

5. Geçen gün 4 kişilik ailenin yemek masrafları nasıl düşük olur düşündüm. Nohut mercimek patates kurufasulye çorbası ucuza geliyor yanında bulgur yada pirinç pilavı turşu. Menemen yemek baya pahalı bunlara göre. Geçen hesapladım üç yumurtalı kişi başı 20-25 TL. ye geliyor. Yaza Konyamizin yerli sebzelerinden baya bir konserve kurutma turşu vs yapmayı düşünüyorum çok hesaplı oluyor. Biran önce az para biriktirip borsaya girmem lazım ek gelir olmayınca kurumuş ağaç gibiyim uyumaktan perişan oluyorum. Ha benim borsa işlem hacim ve kazancı Ayhan başkanım şahit. 40*50 bin para ile günlük 1-2 milyon hacim ve 500-2500 arası para kazanma durumum oluyor. Kendi param olmayınca risk almıyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by turali Yazıyı Oku
    Bimcel'in en küçük dost paketi (3GB internet+750msj+750 dakika) 123TL den 160TL'ye çıkıyor 13 Şubatta.

Daha 21 Kasımda 102TL'den 123TL'ye çıkmıştı. 2,5 ay geçmiş, %30 zam.

Aynı paket 2023 Ocak ayında 54TL iken 27Ocak 2023'te 67TL'ye çıkmış.

27 Ocaktaki fiyatı baz alırsak 1 senede 67TL'den 160TL'ye %138,80TL zam. Enflasyon kaç idi?
    Borsada bu yüzden TT şirketleri banko favorim uzun vadeli. Devasa kârlar açıklarlar. Tabi yandaş firmalara o kâr peşkeş çekilmezse tek korkum o.

Herhalde ahali Bebek, Tarabya, Nişantaşı, Bağdat caddesinden ayrılmıyor galiba, ne bu yahu okkası 1.000 gaymeye dondurma?

Biraz Esenler, Bayrampaşadan falan alışveriş yapın, manda sütünden dondurmayı 1 ay önce okkasını 180 gaymeden aldım.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

8. Bundan sonra ki yaşanma ihtimali durumu özetliyor taksici adam soğuk havada bir yolcu alıyor yolcu ineceğinde taksiciye sıkıp öldürüyor cebini karıştırıyor 19 yaşında katil oluyor. Ben bunun neden olduğunun biliyorum maalesef bu olaylar 20 sene boyunca devam edecek. 300 tane çoğu boş üniversite ile 23 yaşına kadar sokakta gezecek gençler bir şekilde suça bulaşır. Ayrıca suçu ödüllendiren hukuk sistemi mesleğini suç işlemek olan bir nesil ortaya çıkaracak. Bu nesil 40-50 sene ortada gezer kime musallat olur o piyango

Sayfa 394/1002 İlkİlk ... 294344384392393394395396404444494894 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •