Sayfa 396/1002 İlkİlk ... 296346386394395396397398406446496896 ... SonSon
Arama sonucu : 8016 madde; 3,161 - 3,168 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz XXII

1. Köylerde koyun sağım işi eğer cebinde para varsa sağmıyorlar kuzuyu emdiriyor geçiyor. Şuan bizim bacanağın günlük 12 bin TL inek sütü geliri var. Bu gidişle küçükbaşi azaltacak ikisi beraber yürümüyor sanki. Ama dört kişi bir de çoban çalışmaktan insanlıktan çıkıyor çocuklar isyan edecek kadar yoruldu. Daha tam sistem oturması büyük besi ve süt sağım yeri yapıyor.

2.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Sizin orada masraflı demek ki, ben 3-5 km. gittim mi, o dediklerinin alasını neredeyse süt ve biraz işçilik maliyetine alırım.
    Abi Kütahya nüfusu 200 bin Konya'nın 2,5 milyon arz talep meselesi. Bizde şuan açık süt markette 25 TL. Valla aklıma köyden süt alıp satmak geliyor. Oğlana bir pikap alsam Skoda. Köyde 14 -15 e peşin alsak 25 e versem. 400 yola gitse 100 lt süt üstü iyi para bırakıyor. Günlük 100-200 litre sütü dağıtacak müşteriyi buldum mu yeter. Ama bu sütün kesilme riski var. Öyle bir durumda ful zarar.

3. Şehir içi süt dağıtımı yapanlar süt kesilmesin diye içine bir şey katıyordur. Yoksa o süt belli bir süre sonra bozulur. Köyden alıp hemen kaynatılan süt ile mahalle arasında satılan süt arasında çok fark çıkar kimyasal olarak

4. Ben yazın pazarda iken Ayhan başkanı aradım. Ayhan başkanın aldığı fiyatların 1/3 u idi bizim yerli pazarı. Hatta akşam gitsem pazara tezgahlar toplanırken 1/10 bile olur. Ama ben taze ve güzelini almayı seviyorum. O haliyle bile Ayhan başkan dan %70 ucuz Konyam.

5. Köye yakın yerde baldız var. Bağ yaprağı vişne erik gibi kurutmalık hoşaflik ya da kurmanlık ürünleri o ilçe pazarında hesaplı geldiğinde alıyor kuruyor biz bir gittiğimizde alıp geliyoruz. Bizim ilçenin nüfusu 20 bin ancak. Ama üretim çok fazla o yüzden bazı ürünler orada ucuz. Hele yazın köy yumurtası marketle aynı denk geliyor

Alıntı Originally Posted by Ayasofya 2005 Yazıyı Oku
    Şehir içi süt dağıtımı yapanlar süt kesilmesin diye içine bir şey katıyordur. Yoksa o süt belli bir süre sonra bozulur. Köyden alıp hemen kaynatılan süt ile mahalle arasında satılan süt arasında çok fark çıkar kimyasal olarak
    Sodyum bikarbonat yani yemek sodası katılır, ama mutlaka bir duası vardır kafaya göre atılmıyordur.
    DOLAR 5 GAYME OLACAK!
    Bu imza, Subat 2017 tarihine aittir!

7. Sut 5 litre 120 lira oldu taze. Patates memleketinde 2.5 kg 50 gayme yeni aldım bugün. Pazar fiyatları geçen haftaya göre yüzde 20-25 artmış. Marketlere Ocak son haftası efsane zam geldi. Normalde bu ay çift hane gelmeli. Şubat ise daha şimdiden Ocak ile yarışır halde. Ama tuvik beye göre enflasyon yok. 5-6 arası Ocak verir, 4-5 arası Şubat. Secim sonrası zaten kapilar kapanır. Dans başlar.

Ülkede en ucuz şey döviz. Çok net.

Seçimlere gelince iktidar İstanbul ve Antalya yi kesin alır. Ankara yi da yüksek ihtimal.

8.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku

Bizansa gelince düdüklenmeye buraya gideceğiz galiba?
    bu daha kış ortası talep olmayan fiyatı.havalar ısınıp yaz gelince ve talep artınca olacak fiyatı görün.mahalle pastaneleri bu fiyat olacak.butterfly, mua,cremaria milano vb 2000 olur.

Sayfa 396/1002 İlkİlk ... 296346386394395396397398406446496896 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •